Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
  • 2024-02-01 09:34

    555 zagadek o Górach Stołowych jest próbą zebrania tego, co w Górach Stołowych najciekawsze, wyjątkowe i niepospolite.Jeżeli nigdy w nich nie byłeś, ta książka pozwoli Ci przekroczyć ich granicę i zajrzeć do środka ― do ukrytych tam historii i mrocznych tajemnic. Gwarantuję, że rozdział po rozdziale coraz szerzej będzie się przed Tobą otwierać niezwykły skalny świat, w którym każda piaskowcowa skałka ma w sobie coś wyjątkowego

  • 2024-01-10 21:30

    Opracowanie poświęcone wrocławskiej gastronomii w latach 1957–1970, w którym czytelnik znajdzie informacje o jej strukturze, typach funkcjonujących zakładów oraz ich umiejscowieniu na terenie Wrocławia. Autor pisze również o prowadzonej przez lokale działalności rozrywkowej oraz przedstawia jadłospisy, opisuje też różne problemy z klientelą (gastronomiczne miscellanea). Wszystko to zostało ukazane na tle ówczesnych przemian

  • 2024-01-10 21:20

    Jak przystało na region w Europie Środkowej, ziemia kłodzka istniała i istnieje realnie, determinowana geografią lub decyzjami politycznymi, a zarazem jest tworem wyobraźni, opisywanym w wielu tekstach i językach. Badanie kultury tego obszaru wymaga zatem podejścia historycznego, skupionego na dziejach narodów i grup społecznych oraz historii ich sztuki, duchowości, obyczaju i przemysłu, jak również użycia perspektyw...

  • 2023-11-09 09:43

    Imponujący łańcuch zamków obronnych w Sudetach to część dziedzictwa Piastów, pierwszej historycznej polskiej dynastii. Z czasem Dolny Śląsk zaczął przynależeć do Królestwa Czech, które było częścią Rzeszy Niemieckiej, ale Piastowie śląscy książętami Rzeszy nigdy nie byli, w odróżnieniu np. do Podiebradów oleśnickich. Piastowie kierowali się własnościowym prawem polskim, podkreślali, że są na Śląsku „od zawsze" i otrzymali przywileje od polskiego władcy, co musiał uznać nawet cesarz

  • 2023-11-08 16:23

    Górskie wędrówki to wspaniała przygoda i mnóstwo pozytywnych doświadczeń i wspomnień – z tym stwierdzeniem zgodzi się zapewne każdy miłośnik gór. Ci z nich, którzy zostali rodzicami mogą zadawać sobie pytanie: Jak zarazić dzieci swoją pasją i miłością do wędrowania po górskich szczytach? Jak zachęcić je do odkrywania nowych miejsc i nakierować ich wrodzoną ciekawość świata na górskie szlaki? I jak nie zrazić ich do takiego rodzaju turystyki, który przecież często wiąże się z dużym wysiłkiem?

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 1291Wszystkich: 13723430

11. Okiem Młodych: odkrywamy tytuły filmów konkursowych!

2018-03-11 17:06

     Za nieco ponad miesiąc, w Świdnicy odbędzie się Festiwal "Okiem Młodych". Trzynaście krótkometrażowych tytułów powalczy w Konkursie Głównym tegorocznego 11. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych”. W Konkursie Młodzieżowym zobaczymy natomiast sześć filmów.

     Konkurs Główny kierowany jest do szerokiej grupy odbiorców: od amatorów, przez studentów szkół filmowych, po profesjonalistów, którzy nie ukończyli 30. roku życia. Do Konkursu Młodzieżowego swoje produkcje mogą zgłaszać amatorzy w wieku do 21. lat. Długość filmu w obu konkursach nie może przekroczyć 30 minut.

     Konkurs Główny jest kategorią międzynarodową – znajdziemy w nim sześć filmów z krajów takich jak: Niemcy, Rosja, Austria, Belgia i Francja. Wśród wyselekcjonowanych tytułów znalazły się: „Nudar” Randa Beiruty, „Berta” autorstwa Juliusa Dommera, „Ataman” Sabriny Karabaeva, „Spielfeld” Kristiny Schranz, „Kwiat tysiąca barw” Karen Vazquez Guadarrama oraz „The Good Education” w reżyserii Gu Yu. Natomiast siedem tytułów zostało zrealizowanych przez reżyserów z Polski. Kolejne filmy, które zobaczymy w Konkursie Głównym, to: „Pierwszy owoc” w reżyserii Anouara Abou-Hilal, „Tort” Małgorzaty Goździk i „Wycinka” Zuzanny Grajcewicz. Obok nich w Świdnicy wyświetlone zostaną: „Klimat i Wanilia” Bogny Kowalczyk, „Między nami” w reżyserii Macieja Millera, „Jak zostać papieżem?” Justyny Mytnik. Wyselekcjonowaną trzynastkę zamyka „Świat Marysi” Katarzyny Ewy Żak. Wszystkie tytuły powalczą o Grand Prix „Okiem Młodych”.

     W Konkursie Młodzieżowym zobaczymy sześć tytułów. Kategorię otwierają: Jędrzej Kozera z filmem „Vegeta”,”nilufar.” Amelii Morek, „Trzy pytania” w reżyserii Aleksandra Paproty i „Lubi, nie lubi” Julii Polkowskiej. Widzowie Festiwalu wśród filmów zobaczą również: „Drogę do Mekki” Konrada Puchalskiego oraz „Pana Czesława” autorstwa Dominika Szwagrzaka. 

     Przypomnijmy skład, w jakim nad filmami będzie pochylać się jury Konkursu Głównego: Anna Zamecka, reżyserka nagradzanej „Komunii, Anna Gawlita, producentka i kierowniczka produkcji, Mariusz Szczygieł, autor bestsellerowych książek, Petr Vlček – kurator filmowy, oraz Hans Rombach, operator i reżyser. Dokumenty w Konkursie Młodzieżowym oceniać będą natomiast: Anna Bielak, dziennikarka filmowa, Karol Piekarczyk związany z Docs Against Gravity i Jakub Radej, laureat Grand Priv 10. edycji Festiwalu Okiem Młodych (za film „Proch”).

     11. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” odbędzie się w Świdnicy między 18 a 22 kwietnia pod hasłem „Inni”. Więcej informacji o Festiwalu znaleźć można na facebookowym fanpage’u. Na 11. Okiem Młodych zapraszają niezmiennie Świdnicki Ośrodek Kultury i Wrocławska Fundacja Filmowa, a także Miasto Świdnica.

[materiały prasowe MFFD „Okiem Młodych”]
  • Dodaj link do:
  • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook