Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2020-05-22 08:28

  Krakowskie wydawnictwo Compass coraz śmielej poczyna sobie na sudeckim rynku wydawniczym i właśnie zaproponowało kolejne wydanie mapy Gór Stołowych. Kolejne, bo to już trzecia  edycja opracowania kartograficznego, obejmującego najpopularniejszy wśród turystów obszar leżący na ziemi kłodzkiej. Postanowiliśmy przyjrzeć się mapie nieco bliżej…

 • 2020-05-15 10:10

  Karkonosze. Spacerownik ilustrowany to w moim zamyśle ksiązka inna niż dotychczasowe przewodniki i albumy fotograficzne poświęcone tym górom. Opisując i ilustrując zdjęciami spacery po karkonoskich szlakach, starałem się pokazać piękno polskich i czeskich Karkonoszy, a także przekazać nieco wskazówek praktycznych. Piszę o miejscach bardzo popularnych i tych mniej znanych, choć równie atrakcyjnych. Od ponad pół wieku jestem nieuleczalnie zakochany w Karkonoszach

 • 2020-05-15 10:08

  Celem niniejszej pracy jest przedstawienie historii wsi Żelazno po 1945 r., a przede wszystkim losów jej mieszkańców, którzy od ponad siedemdziesięciu lat tworzą lokalną społeczność. W literaturze przedmiotu, dotyczącej losów ziemi kłodzkiej oraz jej powojennej historii, nie ma opracowania, które byłoby poświęcone jedynie dziejom tej wsi. Przedmiotem analizy jest okres od wczesnych lat powojennych po transformację ustrojową w 1989 r.

 • 2020-05-15 10:02

  Kolejny numer czasopisma "Sudety" przynosi jak zwykle szereg ciekawych artykułów, które z pewnością zainteresują miłosników Sudetów. Między innymi przeczytać w nim mozna o rytualnym sanatorium w Kudowie-Zdroju, Teplickim Skalnym Mieście, o Theodorze Fontane i jego związkach z Karkonoszami, a także o granitowym sercu Polski i uzdrowisku jak Bad Gastein...

 • 2020-05-12 15:05

  "Podróżnicy w Górach Olbrzymich" to pionierska publikacja: zbiór blisko czterdziestu relacji podróżniczych z Karkonoszy i Gór Izerskich, obejmujących okres od końca XVII do początku XX wieku. Tłumacz i autor zbioru pominął obszerne nieraz opisy przyrody, wybierając fragmenty opisujące spotkania z ludźmi, realia społeczno-gospodarczo-kulturowe, perypetie turystyczne, szczegóły życia codziennego minionego świata “Gór Olbrzymich”

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 13391Wszystkich: 5048937

40 Przegląd Piosenki Aktorskiej

Joanna Kiszkis opowiada o atrakcjach 40 PPA. Fot. Mariusz Kunicki
Joanna Kiszkis opowiada o atrakcjach 40 PPA. Fot. Mariusz Kunicki
2019-03-22 10:00

     Od wielu lat, na mapie wydarzeń artystycznych, jakie cyklicznie odbywają się we Wrocławiu, Przegląd Piosenki Aktorskiej zajmuje jedno z najważniejszych miejsc. Świadczyć o tym mogą prawdziwe tłumy widzów, którzy bilety na poszczególne przedstawienia wykupują już wiele tygodni przed rozpoczęciem imprezy. A sprzedaż biletów już ruszyła – to ważna informacja dla osób, które zamierzają wziąć udział w tegorocznym PPA (odbędzie się w dniach 22-31 marca 2019 roku).

     A co ciekawego? Jak przystało na jubileuszową edycję (w tym roku PPA odbędzie się już po raz 40-ty!), będzie wiele niezwykłych koncertów, przedstawień, spotkań z artystami, a także wydarzeń w przestrzeni miejskiej Wrocławia. Wydarzeniem bardzo wzruszającym będzie z pewnością spektakl „Wieloryb The Globe”, w którym zobaczymy ponownie Krzysztofa Globisza. Ponownie, bo aktor po udarze wystąpił na ubiegłorocznym PPA i jego występ spotkał się wówczas z bardzo serdecznym przyjęciem widzów i owacją na stojąco. W drugim podejściu spróbuje pojawić się u nas AquaSonic ze swymi wyjątkowymi instrumentami i muzyką graną pod wodą. Ciekawie zapowiada się też „Koncert Disneya: marzenia się spełniają”, w którym laureaci PPA i znani artyści estradowi, z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej, zagrają i zaśpiewają najbardziej znane piosenki z filmów Disneya. Koncert odbędzie się na scenie Narodowego Forum Muzyki.

     Nie sposób opisać w kilku słowach wszystkich wydarzeń, jakie będą miały miejsce na tegorocznym Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. Szczegóły poszczególnych wydarzeń, repertuar, a także linki do systemu rezerwacji biletów znajdują się na stronie PPA: www.ppa.wroclaw.pl.

Waldemar Brygier - NaszeSudety
 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook