Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2019-08-18 15:37

  Dzieje Bystrzycy Kłodzkiej, niewielkiego dolnośląskiego miasta, sięgają początku XIV w. W 1319 r. otoczone już obwarowaniami pełniło ono rolę ważnego ośrodka w południowej części Ziemi Kłodzkiej. Jego mieszkańcy przybywali z ziem niemieckich i śląskich. Średniowieczna Bystrzyca miała układ typowy dla lokacji na prawie niemieckim, który doskonale widać do dziś

 • 2019-08-15 21:24

  Kolej podsudecka na ponad 200-kilometrowym szlaku tworzy wyjątkową możliwość zobaczenia zarówno głównych pasm sudeckich, jak i zwiedzenia wielu śląskich miast pochodzenia średniowiecznego o bogatym dziedzictwie kulturowym i materialnym. Książka opisuje dzieje powstania i funkcjonowania linii kolejowej powstałej dwuetapowo: w latach 1844‒1858 pomiędzy Legnicą, Świdnicą i Ząbkowicami Śląskimi i w latach 1874‒1876 pomiędzy...

 • 2019-08-15 21:20

  Książka "Mosty kolejowe na Śląsku do 1945 roku" umożliwia poznanie bogatych dziejów najważniejszych obiektów mostowych oraz prześledzenie rozwoju mostowej myśli inżynieryjnej stosowanej na Śląsku Pruskim przez ponad 100 lat funkcjonowania kolei. Od epoki wielkich kamiennych mostów sklepionych przez okres dominacji konstrukcji stalowych po stosowanie technologii żelbetowej…

 • 2019-08-03 10:12

  Ukazał się 170. numer czasopisma „Sudety. Przyroda, kultura, historia”. To spory wyczyn, bo po pierwsze i najważniejsze, tyle wydanych numerów robi wrażenie, a po drugie, bo ostatnio czasopismo ukazuje się z tak dużą nieregularnością, że wielu wróżyło mu szybko koniec. Tak się na szczęście nie stało i oto mamy kolejną dawkę artykułów, które w mniejszym lub większym stopniu zainteresować mogą miłośników Sudetów

 • 2019-07-16 08:31

  Dwustronna mapa rowerowa "Ziemia kłodzka" w skali 1:50 000. Na mapie w czytelny sposób zaznaczone zostały znakowane trasy rowerowe, a także szlaki turystyczne, atrakcje krajoznawcze, trasy narciarstwa biegowego, ośrodki narciarskie oraz szlak konny. 

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 1247Wszystkich: 3613135

Angel City – nowy styl mieszkania

źródło: Angel City
źródło: Angel City
2019-03-28 12:38

     Rynek mieszkaniowy w stolicy Dolnego Śląska nie jest łatwym rynkiem dla deweloperów, bo inwestycji jest sporo, a więc konkurencja duża, a ilość klientów jednak ograniczona. Coraz częściej decyzję zakupu mieszkania nie opieramy tylko na jego cenie, ale również na udogodnieniach i miejscu, w którym będziemy mieszkać. Ciekawie w tym kontekście prezentuje się budowany właśnie przy ul. Walońskiej (Przedmieście Oławskie) budynek Angel City. Będzie blisko Starego Miasta, a jednocześnie jego umiejscowienie w bezpośrednim sąsiedztwie brzegu rzeki Oławy (firma realizująca inwestycję rewitalizuje też jej nabrzeże), da jego mieszkańcom możliwość korzystania z ciekawej oferty wypoczynku na świeżym powietrzu.

     Oferta sprzedaży mieszkań w Angel City jest już dostępna, można się z nią zapoznać w internecie. Centrum fitness, strefa SPA, całodobowa ochrona, miejsca postojowe w podziemnym parkingu to pomału standard oferty deweloperów. W Angel City pojawią się jednak nowości idące z duchem czasu, a więc np. stacje ładowania samochodów elektrycznych, czy pomieszczenia, w których mieszkańcy będą mogli bezpiecznie przechowywać swoje jednoślady.


Maciej Dębski prezentuje elementy inspirowane przedwojenną ceramiką
 

     W każdej inwestycji ważne, choć nie zawsze na pierwszy rzut oka zauważalne, są detale. Jak mawiają architekci: z detali składa się całość. Przy okazji podobnych jak Angel City inwestycji, warto przyjrzeć się zatem elewacjom i ich szczegółom, bo biura projektowe nieraz wkładają wiele wysiłku w opracowanie projektu, który współgra z otoczeniem, nie tylko pod względem architektonicznym, ale również historycznym. W przypadku Przedmieścia Oławskiego są to na przykład stare, często zabytkowe kamienice. Maciej Dębski z pracowni projektowej EPR Architects powiedział nam, że podczas prac nad projektem wiele czasu poświęconego zostało na zaznajomienie się z architekturą okolicy. Jednym z jej niezwykłych elementów jest ceramika, jaką zobaczyć można w holach okolicznych kamienic. Zebrana została ogromna dokumentacja fotograficzna, a niektóre motywy wykorzystane zostały podczas projektowania Angel City. Będą stanowiły świetną dekorację nowego budynku.

     I chociażby z tego właśnie powodu oferta Angel City, w morzu innych ofert, zasługuje na szczególną uwagę…

Waldemar Brygier - NaszeSudety

 


Zobacz także:
strona www Angel City 
 

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

 • Silesiophilus2019-04-01 20:13

  To, że architekt musi wyjaśnić o co chodzi w jego dziele, to raczej klęska i dzieła, i architekta. Dzieło powinno "przemawiać" samo.

 • Miłosz2019-03-29 09:11

  Bardzo ciekawe jest to, że architekt wyjaśnia koncepcję, która na pierwszy rzut oka nie jest aż tak czytelna dla zwykłego odbiorcy.

 • Karol Siwicki2019-03-29 07:53

  No i tu właśnie mamy zawsze konflikt gustów... Jak wiadomo, każdy ma inny i każdy swego będzie bronił. Mnie akurat projekt się podoba, jest nowoczesny, ale jak widać na zdjęciu, nie wystaje ponad otaczające go stare domy, które są spuścizną po dawnym budownictwie. Zamieszkałbym :-)

 • Marakesch2019-03-28 22:16

  Fajny jest ten pomarańczowy element (nadbudówka?) kontrastujący z całą, jakby nie patrzeć, stonowaną kolorystycznie resztą

 • Silesiophilus2019-03-28 22:11

  A był taki piękny projekt, chyba Angel Wings się to nazywało…. Dlaczego niemal zawsze realizuje się u nas te gorsze projekty, a dobre lądują w szufladach? Czy to jakiś zbiorowy masochizm estetyczny?

Komentarz
Facebook