Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2020-06-04 11:46

  Już niedługo na rynku księgarskim ukaże się nowa książka Hannibala Smoke’a, zatytułowana „Cicha apokalipsa. Zrujnowane pałace Dolnego Śląska”. Dwa poprzednie dzieła, w których autor opisał nieistniejące pałace Dolnego Śląska oraz zrujnowane obiekty w stolicy Dolnego Śląska cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że i kolejna książka z pewnością będzie bestsellerem.

 • 2020-05-22 08:28

  Krakowskie wydawnictwo Compass coraz śmielej poczyna sobie na sudeckim rynku wydawniczym i właśnie zaproponowało kolejne wydanie mapy Gór Stołowych. Kolejne, bo to już trzecia  edycja opracowania kartograficznego, obejmującego najpopularniejszy wśród turystów obszar leżący na ziemi kłodzkiej. Postanowiliśmy przyjrzeć się mapie nieco bliżej…

 • 2020-05-15 10:10

  Karkonosze. Spacerownik ilustrowany to w moim zamyśle ksiązka inna niż dotychczasowe przewodniki i albumy fotograficzne poświęcone tym górom. Opisując i ilustrując zdjęciami spacery po karkonoskich szlakach, starałem się pokazać piękno polskich i czeskich Karkonoszy, a także przekazać nieco wskazówek praktycznych. Piszę o miejscach bardzo popularnych i tych mniej znanych, choć równie atrakcyjnych. Od ponad pół wieku jestem nieuleczalnie zakochany w Karkonoszach

 • 2020-05-15 10:08

  Celem niniejszej pracy jest przedstawienie historii wsi Żelazno po 1945 r., a przede wszystkim losów jej mieszkańców, którzy od ponad siedemdziesięciu lat tworzą lokalną społeczność. W literaturze przedmiotu, dotyczącej losów ziemi kłodzkiej oraz jej powojennej historii, nie ma opracowania, które byłoby poświęcone jedynie dziejom tej wsi. Przedmiotem analizy jest okres od wczesnych lat powojennych po transformację ustrojową w 1989 r.

 • 2020-05-15 10:02

  Kolejny numer czasopisma "Sudety" przynosi jak zwykle szereg ciekawych artykułów, które z pewnością zainteresują miłosników Sudetów. Między innymi przeczytać w nim mozna o rytualnym sanatorium w Kudowie-Zdroju, Teplickim Skalnym Mieście, o Theodorze Fontane i jego związkach z Karkonoszami, a także o granitowym sercu Polski i uzdrowisku jak Bad Gastein...

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 8716Wszystkich: 5121102

Boom na pałace

2015-09-05 10:03

     Kolejny zabytek ma szansę odzyskać dawny blask. Po dworku w Korytowie i pałacu w Kamieńcu przyszedł czas na obiekt w Piszkowicach. Od prawie 2 miesięcy trwa tam intensywny remont.

     - Planuję zakończyć roboty w lipcu 2017 roku – mówi Marin Schoenberg, prezes spółki Ortelli, która kupiła piszkowicki pałac (na zdjęciu). - To był ostatni dzwonek, żeby kupić i uratować ten zabytek – dodaje. Nowy właściciel chce zachować jak najwięcej zabytkowych elementów, pamiętających rok 1945. W obiekcie będzie część muzealna i mały hotelik.

     To kolejny zabytek, który doczekał się na dobrego właściciela. W ostatnich latach w gminie Kłodzko wyremontowano dworek w Korytowie i pałac w Kamieńcu. W Gorzanowie od dwóch lat trwa remont renesansowego obiektu, w Ścinawce Górnej odnawiają dwór Sarny, a w Ścinawce Średniej zamek Kapitanowo. Jeśli znaleźliby się nowi właściciele na pałac w Bożkowie i Szalejowie Dolnym, to za kilka lat można byłoby stworzyć kłodzką dolinę pałaców, dorównująca tej z regionu jeleniogórskiego.

PIERO – www.klodzko24.eu

 


Kup pan folwark

Agencja Nieruchomości Rolnych wystawiła na sprzedaż folwark w Starym Wielisławiu. Nieruchomość to prawie 4 ha ziemi pod zabudowę usługową i mieszkaniową. Stoją na niej budynki gospodarskie: magazyn zbożowy, obora, stodoła i waga wozowa. Cena za całość to 1 070 000 zł. Szczegóły na www.wroclaw.anr.gov.pl.

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook