Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
  • 2024-02-01 09:34

    555 zagadek o Górach Stołowych jest próbą zebrania tego, co w Górach Stołowych najciekawsze, wyjątkowe i niepospolite.Jeżeli nigdy w nich nie byłeś, ta książka pozwoli Ci przekroczyć ich granicę i zajrzeć do środka ― do ukrytych tam historii i mrocznych tajemnic. Gwarantuję, że rozdział po rozdziale coraz szerzej będzie się przed Tobą otwierać niezwykły skalny świat, w którym każda piaskowcowa skałka ma w sobie coś wyjątkowego

  • 2024-01-10 21:30

    Opracowanie poświęcone wrocławskiej gastronomii w latach 1957–1970, w którym czytelnik znajdzie informacje o jej strukturze, typach funkcjonujących zakładów oraz ich umiejscowieniu na terenie Wrocławia. Autor pisze również o prowadzonej przez lokale działalności rozrywkowej oraz przedstawia jadłospisy, opisuje też różne problemy z klientelą (gastronomiczne miscellanea). Wszystko to zostało ukazane na tle ówczesnych przemian

  • 2024-01-10 21:20

    Jak przystało na region w Europie Środkowej, ziemia kłodzka istniała i istnieje realnie, determinowana geografią lub decyzjami politycznymi, a zarazem jest tworem wyobraźni, opisywanym w wielu tekstach i językach. Badanie kultury tego obszaru wymaga zatem podejścia historycznego, skupionego na dziejach narodów i grup społecznych oraz historii ich sztuki, duchowości, obyczaju i przemysłu, jak również użycia perspektyw...

  • 2023-11-09 09:43

    Imponujący łańcuch zamków obronnych w Sudetach to część dziedzictwa Piastów, pierwszej historycznej polskiej dynastii. Z czasem Dolny Śląsk zaczął przynależeć do Królestwa Czech, które było częścią Rzeszy Niemieckiej, ale Piastowie śląscy książętami Rzeszy nigdy nie byli, w odróżnieniu np. do Podiebradów oleśnickich. Piastowie kierowali się własnościowym prawem polskim, podkreślali, że są na Śląsku „od zawsze" i otrzymali przywileje od polskiego władcy, co musiał uznać nawet cesarz

  • 2023-11-08 16:23

    Górskie wędrówki to wspaniała przygoda i mnóstwo pozytywnych doświadczeń i wspomnień – z tym stwierdzeniem zgodzi się zapewne każdy miłośnik gór. Ci z nich, którzy zostali rodzicami mogą zadawać sobie pytanie: Jak zarazić dzieci swoją pasją i miłością do wędrowania po górskich szczytach? Jak zachęcić je do odkrywania nowych miejsc i nakierować ich wrodzoną ciekawość świata na górskie szlaki? I jak nie zrazić ich do takiego rodzaju turystyki, który przecież często wiąże się z dużym wysiłkiem?

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 994Wszystkich: 13723133

Centrum Edukacyjno-Turystyczne Naturum

2015-07-10 14:34

     W malowniczo położonej pomiędzy stawami hodowlanymi Rudzie Sułowskiej (powiat Milicz) otwarte zostało wczoraj (9 lipca 2015 r.) Centrum Edukacyjno-Turystyczne Naturum. Ogromna inwestycja, jaką wzięła na swe barki spółka Stawy Milickie dobiegła końca i już dzisiaj można skorzystać z szerokiej oferty, przygotowanej nie tylko dla miłośników przyrody, ale także dla wędkarzy, czy turystów.

     Centrum Edukacyjno-Turystyczne Naturum to niezwykłe miejsce na turystycznej mapie województwa dolnośląskiego. Jego położenie w przepięknej Dolinie Baryczy, znanej z czystej natury, ogromnej ilości ptaków, zarówno tych lęgowych, jak i jedynie odpoczywających w swych długich wędrówkach, to wielki atut, który z pewnością spowoduje, że Ruda Sułowska stanie się popularnym miejscem odpoczynku, a także obowiązkowym punktem krótkich, weekendowych wycieczek po Dolinie Baryczy. To również doskonałe miejsce na przerwę w podróży w góry, zwłaszcza dla osób, które w Sudety jadą z drugiego krańca Polski.

     Z pewnością w CET nie będą nudzić się dzieci, bo przygotowano dla nich duży plac zabaw, ścieżkę zmysłów, jest również mini-zoo, a o pełnych godzinach są pokazy łowienia ryb siecią. Spragnionych wiedzy na ekspozycję zaprasza nieduże muzeum, a miłośników fotografii specjalne bryczki zabiorą na fotosafari, w miejsca gdzie zwykli turyści nie mają wstępu. To świetna okazja, by spróbować podpatrzeć ptaki w ich naturalnym środowisku, a przy okazji zrobić serię dobrych zdjęć.

     Po wszystkich atrakcjach zaprasza do siebie Gospoda 8 Ryb, w której serwowane są przede wszystkim dania z ośmiu gatunków ryb, które hodowane są w okolicznych stawach. Bo, mimo że okoliczne stawy znane są głównie z popularnego w okresie Świąt Bożego Narodzenia karpia, hoduje się tutaj także na przykład amura, suma, karasia, tołpygę, czy jesiotra. Jak dobre i często zaskakujące dania można z nich przygotować, warto przekonać się samemu w Gospodzie 8 Ryb.

     Do dyspozycji gości jest również 4-gwiazdkowy hotel. Jego położenie w cichej miejscowości otoczonej nieskażoną przyrodą i licznymi stawami, predestynuje go do grona najlepszych obiektów w naszym regionie. Nie należy się przy tym sugerować kategoryzacją, bo ceny nijak nie przystają do cen podobnych hoteli umiejscowionych na przykład w niedalekim Wrocławiu. Za pokój 2-osobowy ze śniadaniami zapłacimy w hotelu rudosułowskim Naturum ok. 220-240 złotych.

Waldemar Brygier – NaszeSudety.pl
  • Dodaj link do:
  • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook