Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2020-06-04 11:46

  Na rynku księgarskim ukazała się nowa książka Hannibala Smoke’a, zatytułowana „Cicha apokalipsa. Zrujnowane pałace Dolnego Śląska”. Dwa poprzednie dzieła, w których autor opisał nieistniejące pałace Dolnego Śląska oraz zrujnowane obiekty w stolicy Dolnego Śląska cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że i kolejna książka z pewnością będzie bestsellerem.

 • 2020-05-22 08:28

  Krakowskie wydawnictwo Compass coraz śmielej poczyna sobie na sudeckim rynku wydawniczym i właśnie zaproponowało kolejne wydanie mapy Gór Stołowych. Kolejne, bo to już trzecia  edycja opracowania kartograficznego, obejmującego najpopularniejszy wśród turystów obszar leżący na ziemi kłodzkiej. Postanowiliśmy przyjrzeć się mapie nieco bliżej…

 • 2020-05-15 10:10

  Karkonosze. Spacerownik ilustrowany to w moim zamyśle ksiązka inna niż dotychczasowe przewodniki i albumy fotograficzne poświęcone tym górom. Opisując i ilustrując zdjęciami spacery po karkonoskich szlakach, starałem się pokazać piękno polskich i czeskich Karkonoszy, a także przekazać nieco wskazówek praktycznych. Piszę o miejscach bardzo popularnych i tych mniej znanych, choć równie atrakcyjnych. Od ponad pół wieku jestem nieuleczalnie zakochany w Karkonoszach

 • 2020-05-15 10:08

  Celem niniejszej pracy jest przedstawienie historii wsi Żelazno po 1945 r., a przede wszystkim losów jej mieszkańców, którzy od ponad siedemdziesięciu lat tworzą lokalną społeczność. W literaturze przedmiotu, dotyczącej losów ziemi kłodzkiej oraz jej powojennej historii, nie ma opracowania, które byłoby poświęcone jedynie dziejom tej wsi. Przedmiotem analizy jest okres od wczesnych lat powojennych po transformację ustrojową w 1989 r.

 • 2020-05-15 10:02

  Kolejny numer czasopisma "Sudety" przynosi jak zwykle szereg ciekawych artykułów, które z pewnością zainteresują miłosników Sudetów. Między innymi przeczytać w nim mozna o rytualnym sanatorium w Kudowie-Zdroju, Teplickim Skalnym Mieście, o Theodorze Fontane i jego związkach z Karkonoszami, a także o granitowym sercu Polski i uzdrowisku jak Bad Gastein...

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 26716Wszystkich: 5773096

Centrum Edukacyjno-Turystyczne Naturum

2015-07-10 14:34

     W malowniczo położonej pomiędzy stawami hodowlanymi Rudzie Sułowskiej (powiat Milicz) otwarte zostało wczoraj (9 lipca 2015 r.) Centrum Edukacyjno-Turystyczne Naturum. Ogromna inwestycja, jaką wzięła na swe barki spółka Stawy Milickie dobiegła końca i już dzisiaj można skorzystać z szerokiej oferty, przygotowanej nie tylko dla miłośników przyrody, ale także dla wędkarzy, czy turystów.

     Centrum Edukacyjno-Turystyczne Naturum to niezwykłe miejsce na turystycznej mapie województwa dolnośląskiego. Jego położenie w przepięknej Dolinie Baryczy, znanej z czystej natury, ogromnej ilości ptaków, zarówno tych lęgowych, jak i jedynie odpoczywających w swych długich wędrówkach, to wielki atut, który z pewnością spowoduje, że Ruda Sułowska stanie się popularnym miejscem odpoczynku, a także obowiązkowym punktem krótkich, weekendowych wycieczek po Dolinie Baryczy. To również doskonałe miejsce na przerwę w podróży w góry, zwłaszcza dla osób, które w Sudety jadą z drugiego krańca Polski.

     Z pewnością w CET nie będą nudzić się dzieci, bo przygotowano dla nich duży plac zabaw, ścieżkę zmysłów, jest również mini-zoo, a o pełnych godzinach są pokazy łowienia ryb siecią. Spragnionych wiedzy na ekspozycję zaprasza nieduże muzeum, a miłośników fotografii specjalne bryczki zabiorą na fotosafari, w miejsca gdzie zwykli turyści nie mają wstępu. To świetna okazja, by spróbować podpatrzeć ptaki w ich naturalnym środowisku, a przy okazji zrobić serię dobrych zdjęć.

     Po wszystkich atrakcjach zaprasza do siebie Gospoda 8 Ryb, w której serwowane są przede wszystkim dania z ośmiu gatunków ryb, które hodowane są w okolicznych stawach. Bo, mimo że okoliczne stawy znane są głównie z popularnego w okresie Świąt Bożego Narodzenia karpia, hoduje się tutaj także na przykład amura, suma, karasia, tołpygę, czy jesiotra. Jak dobre i często zaskakujące dania można z nich przygotować, warto przekonać się samemu w Gospodzie 8 Ryb.

     Do dyspozycji gości jest również 4-gwiazdkowy hotel. Jego położenie w cichej miejscowości otoczonej nieskażoną przyrodą i licznymi stawami, predestynuje go do grona najlepszych obiektów w naszym regionie. Nie należy się przy tym sugerować kategoryzacją, bo ceny nijak nie przystają do cen podobnych hoteli umiejscowionych na przykład w niedalekim Wrocławiu. Za pokój 2-osobowy ze śniadaniami zapłacimy w hotelu rudosułowskim Naturum ok. 220-240 złotych.

Waldemar Brygier – NaszeSudety.pl
 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook