Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2020-06-04 11:46

  Na rynku księgarskim ukazała się nowa książka Hannibala Smoke’a, zatytułowana „Cicha apokalipsa. Zrujnowane pałace Dolnego Śląska”. Dwa poprzednie dzieła, w których autor opisał nieistniejące pałace Dolnego Śląska oraz zrujnowane obiekty w stolicy Dolnego Śląska cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że i kolejna książka z pewnością będzie bestsellerem.

 • 2020-05-22 08:28

  Krakowskie wydawnictwo Compass coraz śmielej poczyna sobie na sudeckim rynku wydawniczym i właśnie zaproponowało kolejne wydanie mapy Gór Stołowych. Kolejne, bo to już trzecia  edycja opracowania kartograficznego, obejmującego najpopularniejszy wśród turystów obszar leżący na ziemi kłodzkiej. Postanowiliśmy przyjrzeć się mapie nieco bliżej…

 • 2020-05-15 10:10

  Karkonosze. Spacerownik ilustrowany to w moim zamyśle ksiązka inna niż dotychczasowe przewodniki i albumy fotograficzne poświęcone tym górom. Opisując i ilustrując zdjęciami spacery po karkonoskich szlakach, starałem się pokazać piękno polskich i czeskich Karkonoszy, a także przekazać nieco wskazówek praktycznych. Piszę o miejscach bardzo popularnych i tych mniej znanych, choć równie atrakcyjnych. Od ponad pół wieku jestem nieuleczalnie zakochany w Karkonoszach

 • 2020-05-15 10:08

  Celem niniejszej pracy jest przedstawienie historii wsi Żelazno po 1945 r., a przede wszystkim losów jej mieszkańców, którzy od ponad siedemdziesięciu lat tworzą lokalną społeczność. W literaturze przedmiotu, dotyczącej losów ziemi kłodzkiej oraz jej powojennej historii, nie ma opracowania, które byłoby poświęcone jedynie dziejom tej wsi. Przedmiotem analizy jest okres od wczesnych lat powojennych po transformację ustrojową w 1989 r.

 • 2020-05-15 10:02

  Kolejny numer czasopisma "Sudety" przynosi jak zwykle szereg ciekawych artykułów, które z pewnością zainteresują miłosników Sudetów. Między innymi przeczytać w nim mozna o rytualnym sanatorium w Kudowie-Zdroju, Teplickim Skalnym Mieście, o Theodorze Fontane i jego związkach z Karkonoszami, a także o granitowym sercu Polski i uzdrowisku jak Bad Gastein...

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 25816Wszystkich: 5772196

Co z bezpieczeństwem?

2015-07-10 09:25

     Park miniatur w Kłodzku zachwyca makietami znanych budowli (jest ich tam aż 35) i roślinnością. Zwiedzających zacznie przyjmować już za tydzień, 18 lipca. Problem w tym, że parking, dla turystów Mini Eurolandu jest po drugiej stronie ruchliwej drogi wojewódzkiej nr 381. Taką atrakcję będzie odwiedzać dziennie kilkaset, jeśli nie kilka tysięcy osób. Tymczasem pomiędzy parkingiem a wejściem do parku po drugiej stronie szosy, nie ma nawet przejścia dla pieszych.

     - W 2014 r. wydana została decyzja zawierająca wszystkie wymagania Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei w sprawie nowej lokalizacji tego zjazdu, likwidacji zjazdu istniejącego, budowy pasa lewoskrętu, budowy chodnika wraz z przejściem dla pieszych zapewniającego bezpieczne dojście z parkingu do terenu wystawowego - informuje Leszek Loch, dyrektor DSDiK we Wrocławiu. - Niestety do dzisiaj nie wpłynął projekt organizacji ruchu docelowego dla przedmiotowego przedsięwzięcia – dodaje.

     Sprawę analizuje obecnie biuro prawne Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu oraz organ zatwierdzający projekty organizacji ruchu. Tymczasem Jarosław Ptaszkiewicz, prezes JM Parku, zapewnia, że wszystko ma pod kontrolą. - Lewoskręt, chodnik i przejście dla pieszych zostaną wybudowane - deklaruje. - Na razie, w pierwszym okresie funkcjonowania parku miniatur, nad bezpieczeństwem turystów czuwać będą pracownicy firmy ochroniarskiej – zapewnia szef kłodzkiego Eurolandu.

     Oby ten stan przejściowy trwał jak najkrócej.

[PIERO – www.klodzko24.eu]

 

 

 

 

 

prohlídku kastelánka. „Potom se půjdou podívat do dvou místností, které jsou nainstalovány tak, aby si děti mohly na věci sáhnout, sednout si na křeslo, vyfotit se, pohrát si a budou si tam moci i něco nakreslit," doplnila.

Zkrácenou dětskou prohlídku nejzajímavějšími komnatami zámku nabídne od středy také Hrubý Rohozec.
 

 

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook