Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2018-09-19 07:14

  “Ten dom ma tajemnicę. Skarby i sekrety Dolnego Śląska” to już siódmy tom przewodników innych niż wszystkie. Tym razem autorka poprowadzi Was szlakiem zamków i pałaców, w których rozegrały się mroczne wydarzenia, zaprosi na wspólnie poszukiwanie zaginionych kolekcji, opowie nie tylko o skarbach, ale i o do dziś niewyjaśnionych zbrodniach. Wśród bohaterów tej książki odnajdziecie m.in. rosyjską kochankę właściciela zamku Czocha, czy zamordowaną przez wuja młodą milionerkę z Wlenia...

 • 2018-09-19 07:08

  To już drugi z serii przewodników emocjonalnych Wydawnictwa Ad Rem. Tym razem w osobistej, pełnej oryginalnych skojarzeń opowieści Czytelnik zabrany zostaje do podziemnego świata Kowar, odbywa podróż w czasie do miasta, w którym jeszcze nie tak dawno wydobywano uran. Autor Jarosław Szczyżowski ukazuje Kowary jak miasto oglądane w negatywie. Jakby rzeczywistość nie przyznawała się tutaj do samej siebie, odwracała na lewą stronę, udawała. Ale co? I dlaczego?

 • 2018-09-04 09:23

  Przewodnik prowadzi po atrakcyjnych turystycznie i licznie odwiedzanych latem i zimą masywów górskich okalających Kotlinę Kłodzką, którymi są: Góry Stołowe, Orlickie, Bystrzyckie, Masyw Śnieżnika, Góry Bialskie, Złote i Bardzkie. Opisano liczne uzdrowiska: Kudowa, Polanica, Duszniki, Lądek oraz zabytkowe miasta i miasteczka: Kłodzko, Bystrzyca, Złoty Stok, Srebrna Góra, Radków, Ścinawka, Wambierzyce

 • 2018-09-04 07:50

  W sprzedaży jest już wrześniowy numer magazynu turystyki rowerowej "RowerTour". Jak w każdym numerze, wewnątrz znaleźć mozna wiele ciekawych informacji, inspiracji do niezwykłych podróży, a także nowinki sprzętowe i wieści ze świata dwóch kółek. Tym razem redakcja proponuje m.in. eksplorację Świętokrzyskiego Parku Narodowego, single tracki w okolicach Szczecina, a także relacje z rowerowych wędrówek po Korsyce, Sardynii, Czechach oraz miejscach egzotycznych...

 • 2018-07-25 07:25

  Z niezwykłą regularnością ukazuje się Magazyn turystyki górskiej "npm", którego 209. numer pojawił się właśnie na półkach w księgarniach i kioskach. Wśród wielu ciekawych artykułów warto zwrócić uwagę na rozmowę z Rafałem Fronią, prywatnie właścicielem jeleniogórskiego wydawnictwa "Plan", którego mapy znają wszyscy miłośnicy Sudetów, himalaistą, a ostatnio autorem książki "Anatomia góry"

Wizyt:
Dzisiaj: 849Wszystkich: 2907481

Cyklobusem w Jesioniki

2018-07-09 08:25

     W Jesioniki powróciły cyklobusy, czyli autobusy przystosowane do przewozu turystów z rowerami. Mogą z nich korzystać oczywiście nie tylko rowerzyści, cyklobusy cieszą się powodzeniem także wśród turystów pieszych. Jeżdżący już od kilkunastu dni autobus pozwala na zaplanowanie krótszych i dłuższych wycieczek na rowerze, z uwzględnieniem najciekawszych miejsc w regionie. Cyklobus kursuje z Karniowa przez Bruntal, Malą Moravkę i Karlov do Ovčarnej, położonej wysoko na grzbiecie Jesioników. W czasie wakacji, do końca sierpnia, cyklobusy kursować będą codziennie, w okresie 1-16 września już tylko w weekendy i dni świąteczne.

     Roman Herden, rzecznik spółki Arriva, która realizuje połączenie, mówi że cyklobusy cieszą się dużym powodzeniem, ale frekwencja zależy w dużej mierze od pogody. W pierwszy weekend z połączenia skorzystało 460 rowerzystów, w kolejny już tylko 297 osób, co związane było z nienajlepszą pogodą w tym czasie. 

     Każdy z cyklobusów przystosowany jest do przewozu 24 rowerów. Cena przejazdu równa się cenie biletu plus opłata za przewóz roweru w wysokości 15 koron (25 koron w przypadku roweru elektrycznego), niezależnie od długości trasy, jaką pokonujemy. Bilety można kupić u kierowcy, ale aby mieć pewność, że nie zabraknie miejsca na nasz jednoślad, warto wcześniej zadbać o bilet z bezpłatną miejscówką i kupić go w internetowej przedsprzedaży na stronie jizdenky.arriva.cz. 

     Warto też wspomnieć, że w Jesionikach kursuje też drugi cyklobus, który na Ovčarną wozi rowerzystów i turystów z Šumperka przez Sobotín, Rýmařov i Malą Moravkę. Do 16 września kursuje jednak tylko w weekendy i państwowe dni świąteczne. Szczegóły obu połączeń, wraz ze szczegółowymi rozkładami jazdy, dostępne są na stronie przewoźnika.

Waldemar Brygier - NaszeSudety
 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook