Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2018-09-19 07:14

  “Ten dom ma tajemnicę. Skarby i sekrety Dolnego Śląska” to już siódmy tom przewodników innych niż wszystkie. Tym razem autorka poprowadzi Was szlakiem zamków i pałaców, w których rozegrały się mroczne wydarzenia, zaprosi na wspólnie poszukiwanie zaginionych kolekcji, opowie nie tylko o skarbach, ale i o do dziś niewyjaśnionych zbrodniach. Wśród bohaterów tej książki odnajdziecie m.in. rosyjską kochankę właściciela zamku Czocha, czy zamordowaną przez wuja młodą milionerkę z Wlenia...

 • 2018-09-19 07:08

  To już drugi z serii przewodników emocjonalnych Wydawnictwa Ad Rem. Tym razem w osobistej, pełnej oryginalnych skojarzeń opowieści Czytelnik zabrany zostaje do podziemnego świata Kowar, odbywa podróż w czasie do miasta, w którym jeszcze nie tak dawno wydobywano uran. Autor Jarosław Szczyżowski ukazuje Kowary jak miasto oglądane w negatywie. Jakby rzeczywistość nie przyznawała się tutaj do samej siebie, odwracała na lewą stronę, udawała. Ale co? I dlaczego?

 • 2018-09-04 09:23

  Przewodnik prowadzi po atrakcyjnych turystycznie i licznie odwiedzanych latem i zimą masywów górskich okalających Kotlinę Kłodzką, którymi są: Góry Stołowe, Orlickie, Bystrzyckie, Masyw Śnieżnika, Góry Bialskie, Złote i Bardzkie. Opisano liczne uzdrowiska: Kudowa, Polanica, Duszniki, Lądek oraz zabytkowe miasta i miasteczka: Kłodzko, Bystrzyca, Złoty Stok, Srebrna Góra, Radków, Ścinawka, Wambierzyce

 • 2018-09-04 07:50

  W sprzedaży jest już wrześniowy numer magazynu turystyki rowerowej "RowerTour". Jak w każdym numerze, wewnątrz znaleźć mozna wiele ciekawych informacji, inspiracji do niezwykłych podróży, a także nowinki sprzętowe i wieści ze świata dwóch kółek. Tym razem redakcja proponuje m.in. eksplorację Świętokrzyskiego Parku Narodowego, single tracki w okolicach Szczecina, a także relacje z rowerowych wędrówek po Korsyce, Sardynii, Czechach oraz miejscach egzotycznych...

 • 2018-07-25 07:25

  Z niezwykłą regularnością ukazuje się Magazyn turystyki górskiej "npm", którego 209. numer pojawił się właśnie na półkach w księgarniach i kioskach. Wśród wielu ciekawych artykułów warto zwrócić uwagę na rozmowę z Rafałem Fronią, prywatnie właścicielem jeleniogórskiego wydawnictwa "Plan", którego mapy znają wszyscy miłośnicy Sudetów, himalaistą, a ostatnio autorem książki "Anatomia góry"

Wizyt:
Dzisiaj: 834Wszystkich: 2907466

Czesi zamykają karkonoskie szlaki

Fot. Waldemar Brygier / NaszeSudety
Fot. Waldemar Brygier / NaszeSudety
2018-07-08 07:51

     Z powodu zwózki drewna, prac leśnych oraz koniecznych remontów, zamknięte czasowo zostały szlaki turystyczne w czeskiej części Karkonoszy. Zakaz wstępu dotyczy nie tylko mało uczęszczanych ścieżek, ale również miejsc tłumnie odwiedzanych przez turystów, na przykład drogi z Růžohorek na Śnieżkę, czy szlaku przez torfowiska prowadzącego z Lučnej boudy do Śląskiego Domu pod Śnieżką.

     Radek Drahný, rzecznik Krnap (Krkonošskiego narodnego parku) poinformował, że w miejscach, gdzie obowiązuje zakaz wstępu, poprowadzone zostały oznaczone obejścia, które pozwolą turystom na bezpieczne ich pokonanie. W miejscach, gdzie charakter przyrody i jej wyjątkowość nie pozwalają na obejście miejsca prowadzenia prac remontowych, ruch turystyczny poprowadzony został innymi, dostępnymi drogami. Dotyczy to miejsc szczególnie cennych przyrodniczo, a więc wspomnianych już szlaków z Růžohorek na Śnieżkę, szlaku z Lučnej boudy pod Śnieżkę, a także szlaku poprowadzonego przez torfowisko znajdujące się na zboczach Černej hiry, w południowej części Karkonoszy.

     Zamkniętych zostało też kilka szlaków turystycznych, w rejonie których prowadzone są prace leśne i zwózka drewna. Są to trzy miejsca: droga w rejonie Kravej hory niedaleko Malej Úpy, szlak z Černego dolna Zrcadlovki oraz Harrachova cesta. Ponowne udostępnienie tych dróg nastąpi najprawdopodobniej dopiero w połowie lipca.

Waldemar Brygier - NaszeSudety
 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

 • Andrzej Mateusiak2018-07-09 11:41

  Szlaki te zazanczone są na mapie KRNaPu: https://www.krnap.cz/aktuality/omezeni-na-cestach/

 • Andrzej Matuszak2018-07-08 15:12

  Czy na wszystkich czeskich szlakach występują utrudnienia czy tylko w tych miejscach wymienionych w artykule? Skad niby turysta ma wiedziec na ktorym szlaku są obejścia a które są zamknięte i czy w ogóle jest wytyczona jakas alternatywna droga w takim przypadku. Po przeczytaniu tej informacji wiecej pytań niż odpowiedzi. Może ktoś doprecyzuje te informacje. Jak zaplanować trase i czas przejscia skoro nie wiadomo czy na danym szlaku jest tylko obejscie niebezpiecznego miejsca czy caly przebieg szlaku jest zmieniony? A potem sa pretensje do turystów ze wchodza gdzie nie wolno a co ma zrobic ktos kto dowiaduje sie o tym na szlaku i musi tak isc by. zdazyc przed zmrokiem.

Komentarz
Facebook