Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
  • 2024-02-01 09:34

    555 zagadek o Górach Stołowych jest próbą zebrania tego, co w Górach Stołowych najciekawsze, wyjątkowe i niepospolite.Jeżeli nigdy w nich nie byłeś, ta książka pozwoli Ci przekroczyć ich granicę i zajrzeć do środka ― do ukrytych tam historii i mrocznych tajemnic. Gwarantuję, że rozdział po rozdziale coraz szerzej będzie się przed Tobą otwierać niezwykły skalny świat, w którym każda piaskowcowa skałka ma w sobie coś wyjątkowego

  • 2024-01-10 21:30

    Opracowanie poświęcone wrocławskiej gastronomii w latach 1957–1970, w którym czytelnik znajdzie informacje o jej strukturze, typach funkcjonujących zakładów oraz ich umiejscowieniu na terenie Wrocławia. Autor pisze również o prowadzonej przez lokale działalności rozrywkowej oraz przedstawia jadłospisy, opisuje też różne problemy z klientelą (gastronomiczne miscellanea). Wszystko to zostało ukazane na tle ówczesnych przemian

  • 2024-01-10 21:20

    Jak przystało na region w Europie Środkowej, ziemia kłodzka istniała i istnieje realnie, determinowana geografią lub decyzjami politycznymi, a zarazem jest tworem wyobraźni, opisywanym w wielu tekstach i językach. Badanie kultury tego obszaru wymaga zatem podejścia historycznego, skupionego na dziejach narodów i grup społecznych oraz historii ich sztuki, duchowości, obyczaju i przemysłu, jak również użycia perspektyw...

  • 2023-11-09 09:43

    Imponujący łańcuch zamków obronnych w Sudetach to część dziedzictwa Piastów, pierwszej historycznej polskiej dynastii. Z czasem Dolny Śląsk zaczął przynależeć do Królestwa Czech, które było częścią Rzeszy Niemieckiej, ale Piastowie śląscy książętami Rzeszy nigdy nie byli, w odróżnieniu np. do Podiebradów oleśnickich. Piastowie kierowali się własnościowym prawem polskim, podkreślali, że są na Śląsku „od zawsze" i otrzymali przywileje od polskiego władcy, co musiał uznać nawet cesarz

  • 2023-11-08 16:23

    Górskie wędrówki to wspaniała przygoda i mnóstwo pozytywnych doświadczeń i wspomnień – z tym stwierdzeniem zgodzi się zapewne każdy miłośnik gór. Ci z nich, którzy zostali rodzicami mogą zadawać sobie pytanie: Jak zarazić dzieci swoją pasją i miłością do wędrowania po górskich szczytach? Jak zachęcić je do odkrywania nowych miejsc i nakierować ich wrodzoną ciekawość świata na górskie szlaki? I jak nie zrazić ich do takiego rodzaju turystyki, który przecież często wiąże się z dużym wysiłkiem?

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 911Wszystkich: 13723050

e-bilet w Parku Narodowym Gór Stołowych

2017-04-28 15:05

     Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich planujących spędzić weekend majowy w Górach Stołowych. Zyskacie na czasie i unikniecie kilometrowych kolejek! To nie żart. Od 1 maja 2017r. Park Narodowy Gór Stołowych udostępni możliwość zakupu biletów on-line na teren Błędnych Skał i Szczelińca Wielkiego. Zakupu biletu dokonać można za pośrednictwem platformy eParki.pl pod adresem pngs.eparki.pl.

W serwisie sprzedaży online można kupić/opłacić: 
a. jednodniowe indywidualne bilety wstępu (normalne, ulgowe, bezpłatne), które są imienne (podczas kontroli należy okazać bilet wstępu, dokument tożsamości oraz w przypadku osób korzystających z ulgi dokument urzędowy potwierdzający możliwość jej zastosowania). 
b. jednodniowe grupowe bilety wstępu (jeden bilet może dotyczyć maksymalnie do 50 osób) dla uczestników grup z przewodnikiem górskim sudeckim. Bilet grupowy zawiera imię i nazwisko organizatora oraz liczbę osób w grupie (podczas kontroli organizator, którego nazwisko znajduje się na bilecie, zobowiązany jest okazać bilet wstępu oraz dokument tożsamości). 
c. bilet za udostępnianie obszaru PNGS do wspinaczki. 

Źródło: www.pngs.com.pl

AZ
  • Dodaj link do:
  • facebook.com
 

Komentarze

  • Urszula Dębska 2023-06-13 17:56

    Witam
    A kiedy kupować na lipiec skoro teraz nie ma sprzedaży na podanej stronie???

  • Zet2023-05-01 12:50

    Tysiące ludzi odprawione z kwitkiem, bo zabrakło mocnej informacji o wymaganym bilecie.na Szczeliniec. Setki kometrow plus parking i wysyłacie wszystkich na drzewo? Tak się nie robi.

  • Arkadiusz2017-05-06 18:21

    Dla kogo dobra, dla tego dobra. Teraz nie ma wymówki, że nie kupiło się biletu wstępu do parku bo nie było kasy po drodze. Masz komórkę albo smartfona - to bilet masz mieć ! W Karkonoszach wszystkie szlaki na wejściach do parku upstrzono wielkimi tablicami ze stosowną informacją i kodami QR do zeskanowania, które stanowią równoważność biletu wstępu. Wątpliwy efekt estetyczny tych tablic pominę (nie po raz pierwszy przyroda i estetyka przegrały z chęcią nabicia kabzy w KPN) .

  • Silesiophilus2017-05-07 21:46

    Ciekawe, jak komuś udowodnią, że ma przy sobie wyżej wymienione urządzenie. Obowiązku ich posiadania póki co nie ma, a rewidować nie mają prawa. A może ja się mylę?
    Tablicoza - "kocham" to!
    Refleksja ogólna: z pięknej ongiś idei ochrony przyrody zrobiono to (a zrobiono biznes), co ongiś Kościół w sferze eschatologicznej, upowszechniając do granic absurdu handel odpustami. Pięćset lat po wystąpieniu doktora Luthera przeciwko takim praktykom warto o tym wspomnieć i zadumać się nad tym, jak się skończy kupczenie ideą ochrony przyrody. A skończyć się może radykalnie, np. likwidacją parków narodowych. Fantasmagoria? Może tak, a może nie.

Komentarz
Facebook