Skąd wzięła się nazwa Karpacz? Czy w Karkonoszach znajdziemy nazwy "tatrzańskie"? Kogo nazywa się „pierwszą damą karkonoskich opowieści”? Kto ma więcej Karkonoszy? My czy Czesi? Gdzie w Karkonoszach miała staną olbrzymia pieczarka? To tylko niektóre z zagadek, jakie znalazły się w najnowszej książce Waldemara Brygiera i Anny Zygmy, zatytułowanej "555 zagadek o Karkonoszach". Aby poznać wszystkie tematy (zagadki) poruszone w książce, trzeba zatem przeczytać ich jeszcze 550!
Blisko dwie dekady minęły od wydania pierwszego srebrnogórskiego albumu „Srebrna Góra. Spojrzenie w przeszłość". Przez ten czas intensywnie poszukiwaliśmy kolejnych ilustracji i pocztówek, zdobywaliśmy nowe informacje o tym niezwykłym miasteczku i górującej nad nim twierdzy. Efektem naszych wysiłków jest album, który z przyjemnością oddajemy teraz w Państwa ręce: „Srebrna Góra. Zwierciadło czasu"
Dawno, dawno temu… – każde dziecko Wam powie, że tak zaczynają się wszystkie dobre opowieści. W tej książce znalazł się zbiór legend i historii powtarzanych szeptem, z ust do ust, przez zaaferowanych mieszkańców śląskich miejscowości położonych w pobliżu naszych pięknych, rodzimych zamków i pałaców lub pozostałych po nich ruin
Jak funkcjonował tajny zakład prowadzący strategiczną produkcję na potrzeby jednego z mocarstw zimnej wojny? Czy był zamaskowany głęboko pod ziemią i niemożliwy do wykrycia przez samoloty rozpoznawcze wroga? Czy jego załogę odizolowano od społeczeństwa? W przypadku obiektu, któremu na potrzeby toczącego się śledztwa nadano kryptonim J.G., rzeczywistość była zgoła odmienna. Zakład rozpoczął funkcjonowanie kilka lat po zakończeniu drugiej wojny światowej
Komiks autorstwa rysownika Michała Stawickiego oraz historyka Arnolda Kordasiewicza wydany został przez Urząd Miasta w Dzierżoniowie w nakładzie 10 tysięcy egzemplarzy na matowym kredowym papierze. Na 28 stronach komiks przedstawia historię Zakładów Radiowych od przybycia założycieli fabryki w 1945 roku, poprzez moment położenia kamienia węgielnego pod budowę nowego zakładu w 1964 roku aż do 2006 roku, czyli od produkcji telewizora „Tosca” do zakończenia działalności firmy Diora
Gierczyn 55
59-630 Mirsk
kom. 607 045 077
e-mail: gierczynowka@gmail.com
www: www.gierczynowka.pl
Zapraszamy Państwa do spędzenia wolnego czasu w naszym wiejskim domu.„Gierczynówka” położona jest w malowniczej wiosce Gierczyn, ok. 6 kilometrów od Uzdrowiska Świeradów-Zdrój, nieopodal Szklarskiej Poręby, w otoczeniu przepięknych Gór Izerskich. Kilka lat temu, poszukując swojego miejsca na ziemi, trafiliśmy na ponad 100-letnią chatę wiejską, która chociaż pozbawiona była wszelkich wygód cywilizacyjnych, urzekła nas swoim klimatem i położeniem. Kilkuletnim nakładem pracy udało nam się ją odrestaurować i przystosować do komfortowego spędzania czasu.
Jeśli szukają Państwo miejsca niezwykłego, w którym można zapomnieć o wielkomiejskim zgiełku oraz spędzić przyjemnie czas z bliskimi, niewątpliwie warto zdecydować się na pobyt w „Gierczynówce”. Piękna okolica, szum przepływającego obok strumienia oraz klimat domu sprawią, że zapomną Państwo o trudach dnia codziennego i nabiorą nowej, świeżej energii do działania.
Do Państwa dyspozycji oddajemy 3 apartamenty z łazienkami oraz kompletnie wyposażoną wspólną kuchnię z miejscem do biesiadowania przy kominku. To idealne miejsce wypoczynku zarówno dla 3 par, 3 rodzin, grupy przyjaciół, jak też gości pragnących wypocząć w mniejszym gronie. Na parterze domu znajduje się duża sala kominkowo biesiadna z kuchnią. Do dyspozycji gości znajdą w niej Państwo lodówkę, kuchenkę mikrofalową, zmywarkę, ekspres do kawy, piekarnik elektryczny oraz wszelkie naczynia i sztućce pozwalające na korzystanie z domu kilkunastu osobom. W części jadalnianej znajduje się stół rozkładany, przy którym może zasiąść ok. 20 osób oraz kominek w kształcie pieca kaflowego do samodzielnego korzystania. Na dole można również skorzystać z telewizji i odtwarzacza muzyki z CD.
Serdecznie zapraszamy!