Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2020-06-04 11:46

  Na rynku księgarskim ukazała się nowa książka Hannibala Smoke’a, zatytułowana „Cicha apokalipsa. Zrujnowane pałace Dolnego Śląska”. Dwa poprzednie dzieła, w których autor opisał nieistniejące pałace Dolnego Śląska oraz zrujnowane obiekty w stolicy Dolnego Śląska cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że i kolejna książka z pewnością będzie bestsellerem.

 • 2020-05-22 08:28

  Krakowskie wydawnictwo Compass coraz śmielej poczyna sobie na sudeckim rynku wydawniczym i właśnie zaproponowało kolejne wydanie mapy Gór Stołowych. Kolejne, bo to już trzecia  edycja opracowania kartograficznego, obejmującego najpopularniejszy wśród turystów obszar leżący na ziemi kłodzkiej. Postanowiliśmy przyjrzeć się mapie nieco bliżej…

 • 2020-05-15 10:10

  Karkonosze. Spacerownik ilustrowany to w moim zamyśle ksiązka inna niż dotychczasowe przewodniki i albumy fotograficzne poświęcone tym górom. Opisując i ilustrując zdjęciami spacery po karkonoskich szlakach, starałem się pokazać piękno polskich i czeskich Karkonoszy, a także przekazać nieco wskazówek praktycznych. Piszę o miejscach bardzo popularnych i tych mniej znanych, choć równie atrakcyjnych. Od ponad pół wieku jestem nieuleczalnie zakochany w Karkonoszach

 • 2020-05-15 10:08

  Celem niniejszej pracy jest przedstawienie historii wsi Żelazno po 1945 r., a przede wszystkim losów jej mieszkańców, którzy od ponad siedemdziesięciu lat tworzą lokalną społeczność. W literaturze przedmiotu, dotyczącej losów ziemi kłodzkiej oraz jej powojennej historii, nie ma opracowania, które byłoby poświęcone jedynie dziejom tej wsi. Przedmiotem analizy jest okres od wczesnych lat powojennych po transformację ustrojową w 1989 r.

 • 2020-05-15 10:02

  Kolejny numer czasopisma "Sudety" przynosi jak zwykle szereg ciekawych artykułów, które z pewnością zainteresują miłosników Sudetów. Między innymi przeczytać w nim mozna o rytualnym sanatorium w Kudowie-Zdroju, Teplickim Skalnym Mieście, o Theodorze Fontane i jego związkach z Karkonoszami, a także o granitowym sercu Polski i uzdrowisku jak Bad Gastein...

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 9979Wszystkich: 6432419

Gmina poszuka skarbów

2015-01-29 08:28

     9 stycznia na posiedzeniu Komitetu Sterującego w Euroregionie Glacensis zapadła decyzja o dofinansowaniu dwóch projektów zgłoszonych przez gminę wiejską Kłodzko. Łączna kwota dofinansowania na tak zwane miękkie granty, to blisko 100 tys. złotych.

     Gmina chce w tym roku promować się poprzez grę terenową GEOCACHING. Jest to zabawa w poszukiwanie skarbów za pomocą odbiornika GPS, np. telefonu, tabletu lub specjalnego urządzenia GPS. Ideą przewodnią jest znalezienie ukrytego wcześniej "geocache" i odnotowanie tego faktu na specjalnej stronie internetowej www.geocaching.com. To zabawa międzynarodowa kierowana do poszukiwaczy przygód w każdym wieku. W ramach projektu przeprowadzone zostanie między innymi szkolenie na temat geocachingu oraz założonych zostanie w terenie i opisanych na stronie www.geocaching.com 540 skrytek. Gminie na ten cel przyznano 16.783 euro.

     Drugi projekt będzie realizowany przez gminną bibliotekę, która na festiwal książką malowany dostanie 6.460 euro. Głównym celem projektu jest przełamywanie barier językowych między najmłodszymi mieszkańcami pogranicza polsko-czeskiego.

[PIERO – www.klodzko24.eu]

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook