Skąd wzięła się nazwa Karpacz? Czy w Karkonoszach znajdziemy nazwy "tatrzańskie"? Kogo nazywa się „pierwszą damą karkonoskich opowieści”? Kto ma więcej Karkonoszy? My czy Czesi? Gdzie w Karkonoszach miała staną olbrzymia pieczarka? To tylko niektóre z zagadek, jakie znalazły się w najnowszej książce Waldemara Brygiera i Anny Zygmy, zatytułowanej "555 zagadek o Karkonoszach". Aby poznać wszystkie tematy (zagadki) poruszone w książce, trzeba zatem przeczytać ich jeszcze 550!
Blisko dwie dekady minęły od wydania pierwszego srebrnogórskiego albumu „Srebrna Góra. Spojrzenie w przeszłość". Przez ten czas intensywnie poszukiwaliśmy kolejnych ilustracji i pocztówek, zdobywaliśmy nowe informacje o tym niezwykłym miasteczku i górującej nad nim twierdzy. Efektem naszych wysiłków jest album, który z przyjemnością oddajemy teraz w Państwa ręce: „Srebrna Góra. Zwierciadło czasu"
Dawno, dawno temu… – każde dziecko Wam powie, że tak zaczynają się wszystkie dobre opowieści. W tej książce znalazł się zbiór legend i historii powtarzanych szeptem, z ust do ust, przez zaaferowanych mieszkańców śląskich miejscowości położonych w pobliżu naszych pięknych, rodzimych zamków i pałaców lub pozostałych po nich ruin
Jak funkcjonował tajny zakład prowadzący strategiczną produkcję na potrzeby jednego z mocarstw zimnej wojny? Czy był zamaskowany głęboko pod ziemią i niemożliwy do wykrycia przez samoloty rozpoznawcze wroga? Czy jego załogę odizolowano od społeczeństwa? W przypadku obiektu, któremu na potrzeby toczącego się śledztwa nadano kryptonim J.G., rzeczywistość była zgoła odmienna. Zakład rozpoczął funkcjonowanie kilka lat po zakończeniu drugiej wojny światowej
Komiks autorstwa rysownika Michała Stawickiego oraz historyka Arnolda Kordasiewicza wydany został przez Urząd Miasta w Dzierżoniowie w nakładzie 10 tysięcy egzemplarzy na matowym kredowym papierze. Na 28 stronach komiks przedstawia historię Zakładów Radiowych od przybycia założycieli fabryki w 1945 roku, poprzez moment położenia kamienia węgielnego pod budowę nowego zakładu w 1964 roku aż do 2006 roku, czyli od produkcji telewizora „Tosca” do zakończenia działalności firmy Diora
Hotel Poprad
Smetanova 470
562 01 Ústí nad Orlicí
tel. +420 465 521 177
kom. +420 605 258 493
e-mail: recepce@hotelpoprad.cz
www: www.hotelpoprad.cz
Szanowni Goście, jeśli podczas swych podróży szukacie spokoju i miłej atmosfery, zapraszamy do hotelu Poprad w Ústí nad Orlicą. Nasz hotel jest doskonałą bazą wypadową do atrakcji, jakie oferują Góry i Pogórze Orlickie, możecie u nas przeżyć romantyczną noc lub skorzystać ze spokojnego odpoczynku po pracowitym dniu. Hotel położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie centrum miasta i oferuje zakwaterowanie, również dla osób niepełnosprawnych (brak barier architektonicznych w hotelu i minibarze), minibar, letni taras, restaurację i salonik. Przy hotelu jest parking.
Naszym Gościom oferujemy noclegi w przytulnie urządzonych pokojach, nie stwarzamy problemów dla osób chcących nas odwiedzić ze swoimi domowymi pupilami. Przyjmujemy Gości zarówno na krótkie, jak i długie pobyty. W hotelu do dyspozycji są kuchnie, wyposażone w lodówki, elektryczne kuchenki z piekarnikiem, mikrofalówkami i czajnikami bezprzewodowymi. Możliwe jest również korzystanie z pralni, w któej znajduje się pralka automatyczna i suszarnia.
Pokoje dzielimy na dwie kategorie:
- Kategoria I: siedem pokoi 2-osobowych oraz jeden pokój 5-osobowy (apartament). Wszystkie pokoje mają własne łazienki z prysznicem, umywalką i toaletą, w pokojach są telewizory (telewizja kablowa), każdy pokój posiada również balkon oraz możliwość skorzystania z sieci bezprzewodowej WiFi. Pokoje są przytulne.
- Kategoria II: dziewięć pokoi 2-osobowych, jeden pokój 3-osobowy oraz trzy pokoje 5-osobowe (apartamenty). Wszystkie pokoje mają własne łazienki z prysznicem, umywalką i toaletą, każdy pokój posiada również balkon.
Serdecznie zapraszamy!