Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2020-06-04 11:46

  Na rynku księgarskim ukazała się nowa książka Hannibala Smoke’a, zatytułowana „Cicha apokalipsa. Zrujnowane pałace Dolnego Śląska”. Dwa poprzednie dzieła, w których autor opisał nieistniejące pałace Dolnego Śląska oraz zrujnowane obiekty w stolicy Dolnego Śląska cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że i kolejna książka z pewnością będzie bestsellerem.

 • 2020-05-22 08:28

  Krakowskie wydawnictwo Compass coraz śmielej poczyna sobie na sudeckim rynku wydawniczym i właśnie zaproponowało kolejne wydanie mapy Gór Stołowych. Kolejne, bo to już trzecia  edycja opracowania kartograficznego, obejmującego najpopularniejszy wśród turystów obszar leżący na ziemi kłodzkiej. Postanowiliśmy przyjrzeć się mapie nieco bliżej…

 • 2020-05-15 10:10

  Karkonosze. Spacerownik ilustrowany to w moim zamyśle ksiązka inna niż dotychczasowe przewodniki i albumy fotograficzne poświęcone tym górom. Opisując i ilustrując zdjęciami spacery po karkonoskich szlakach, starałem się pokazać piękno polskich i czeskich Karkonoszy, a także przekazać nieco wskazówek praktycznych. Piszę o miejscach bardzo popularnych i tych mniej znanych, choć równie atrakcyjnych. Od ponad pół wieku jestem nieuleczalnie zakochany w Karkonoszach

 • 2020-05-15 10:08

  Celem niniejszej pracy jest przedstawienie historii wsi Żelazno po 1945 r., a przede wszystkim losów jej mieszkańców, którzy od ponad siedemdziesięciu lat tworzą lokalną społeczność. W literaturze przedmiotu, dotyczącej losów ziemi kłodzkiej oraz jej powojennej historii, nie ma opracowania, które byłoby poświęcone jedynie dziejom tej wsi. Przedmiotem analizy jest okres od wczesnych lat powojennych po transformację ustrojową w 1989 r.

 • 2020-05-15 10:02

  Kolejny numer czasopisma "Sudety" przynosi jak zwykle szereg ciekawych artykułów, które z pewnością zainteresują miłosników Sudetów. Między innymi przeczytać w nim mozna o rytualnym sanatorium w Kudowie-Zdroju, Teplickim Skalnym Mieście, o Theodorze Fontane i jego związkach z Karkonoszami, a także o granitowym sercu Polski i uzdrowisku jak Bad Gastein...

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 11140Wszystkich: 6433580

Huta Julia na Expo w Mediolanie

Fot. Archiwum Huty Julia
Fot. Archiwum Huty Julia
2015-07-16 16:50

     Ponad 160 lat temu niemiecki protoplasta Julii – Huta Josephine zdobyła złoty medal na pierwszej Wielkiej Wystawie Światowej w Londynie. Dziś odrodzona fabryka w Piechowicach pod nowym kierownictwem wpisuje się w tę piękną tradycję wystawiając nowe kolekcje na włoskim Expo.

     Huta Julia jako jeden z niewielu dolnośląskich wytwórców reprezentowała w ubiegłym tygodniu nasz region w czasie tygodnia Dolnego Śląska w polskim pawilonie na światowej wystawie Expo 2015 w Mediolanie. Julia z ofertą świata kryształu prezentowała nowe linie szkła, które zachwycały zwiedzających elegancją wzornictwa stworzonego w sercu Karkonoszy.

     Obecność we Włoszech produktów kryształowych z Julii to nie wszystko. Jak mówi dyrektor zakładu Agnieszka Blacheta: Chcieliśmy dać zwiedzającym doświadczenie pierwszego stopnia. Ważne dla nas było, żeby poczuli czym jest szkło, jakim jest materiałem w dotyku i obróbce. Dlatego huta zaproponowała gościom polskiego pawilonu udział w warsztatach grawerowania i tworzenia biżuterii szklanej. - Nie ukrywam, że nasze stoisko w polskim pawilonie cieszyło się ogromnym powodzeniem – dodaje Agnieszka Blacheta.

     Huta Julia debiutując na Expo 2015 z nowym wzornictwem szkła kryształowego zaprezentowała więc coś więcej niż tylko cenione na całym świecie produkty z kryształu. W unikalny sposób przedstawiła nasz region jako miejsce, gdzie jak w kryształowym pryzmacie łączy się tradycja, przemysł i piękno krajobrazu.

     - Byliśmy szczególnie dumni widząc setki osób chodzących po terenach wystawienniczych z biżuterią ze szkła, z takimi małymi kawałkami Polski i Dolnego Śląska – stwierdza szef marketingu huty Bartosz Browarny. Po targach turystycznych w Berlinie i Linz oraz branżowych we Frankfurcie obecność Julii w Mediolanie to kolejny krok na drodze odbudowywania pozycji huty na świecie.

[Jul - www.jelonka.com.pl]
 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook