Ukazująca się w roku jubileuszu 75-lecia polskiej administracji we Wrocławiu oraz 75-lecia wrocławskiego środowiska akademickiego książka w popularnonaukowy sposób przybliża powojenne początki funkcjonowania Uniwersytetu Wrocławskiego i ukazuje wysiłek podejmowany w tym zakresie przez Grupę Naukowo-Kulturalną pod przewodnictwem prof. Stanisława Kulczyńskiego
Od lat panuje przekonanie, że w Karkonoszach nie ma regionalnej kuchni. Wszyscy są przekonani, że obecna kuchnia to przepisy pochodzące przede wszystkim z kresów. Myślimy tak dlatego, że spora część mieszkańców naszych terenów to potomkowie przesiedleńców z przedwojennych kresów Rzeczypospolitej. Nie jest jednak tak do końca. Przecież przed II wojną światową Karkonosze zamieszkiwane były przez ludność, która miała swoje przyzwyczajenia kulinarne
„Geostrada Sudecka. Przewodnik geologiczny” jest trzytomową publikacją opisującą wybrane, interesujące pod względem geologicznym, miejsca w Sudetach i na ich przedgórzu. Geostradą Sudecką nazywana jest trasa turystyczna biegnąca od Bogatyni na północnym zachodzie do czeskiej Opawy
Co jakiś czas prezentujemy Wam nowe mapy, które ukazują się na rynku wydawniczym. Dzisiaj o kilku, które wydały w ostatnim czasie wydawnictwa PLAN (wrocławski i jeleniogórski). Na początek o dwóch mapach, które już wcześniej można było kupić, ale teraz są również w coraz popularniejszej wśród turystów wersji wodoodpornej
"Geostrada Sudecka. Przewodnik geologiczny" jest trzytomową publikacją opisującą wybrane, interesujące pod względem geologicznym miejsca w Sudetach i na ich przedgórzu. Geostradą Sudecką nazywana jest trasa turystyczna biegnąca od Bogatyni na północnym zachodzie do czeskiej Opawy na południowym wschodzie
Jesienią będzie można znów poczuć niepowtarzalną energię festiwalu ZEW się budzi dzięki serii kameralnych koncertów ZEW się budzi Mała Scena 2020. Tym razem zew muzyki obudzimy nie tylko w Bieszczadach, ale także w malowniczych Sudetach. Niezmiennie jednak w rytmie rocka, wśród dzikiej przyrody i z wyjątkowymi ludźmi!
Przygotowania do III edycji Festiwalu ZEW się budzi, która odbędzie się w dniach 26-27 czerwca 2021 roku, idą własnym torem, tymczasem od 5 września rozpocznie się cykl Mała Scena ZEW się budzi, czyli seria kameralnych koncertów pod szyldem festiwalu, trwająca do 12 grudnia. Jesienne wydarzenia, które odbędą się w ciągu najbliższych miesięcy wypełnią muzyczną pustkę spowodowaną przełożeniem Festiwalu ZEW się budzi i na przekór wszystkim przeciwnościom sprawią, że ich uczestnicy obudzą ZEW najlepszej muzyki i poczują energię gór jeszcze przed zapadnięciem w „zimowy sen”.
Na jesiennym koncercie Mała Scena ZEW się budzi w Cisnej zobaczymy na scenie wyjątkowe trio akustyczne SPiS, w skład którego wchodzą gitarzysta legendarnej grupy Dżem – Jerzy Styczyński, wokalista rockowych weteranów 4 Szmery – Robert "Sierściu" Mastalerz i Piotr Lekki z zaliczanego do prekursorów heavy metalu w Polsce zespołu TSA. W ostatnich latach muzycy koncertowali w tym składzie po całej Polsce, tym razem będzie można ich usłyszeć w sobotę 26 września w Cisnej, w samym sercu dzikich Bieszczad. Z kolei w Lubawce położonej w malowniczych Sudetach będzie można usłyszeć rockowych klasyków takich jak Kobranocka, Moskwa, Róże Europy, Pudelsi czy znanych z ZEW się budzi Festiwal – 4 Szmery. Najbliższe wydarzenie w Sudetach odbędzie się już w sobotę 19 września.
Więcej informacji na stronie www.zewsiebudzi.pl oraz na Facebooku wydarzenia.
Koncerty
Bieszczady – CISNA, Mała Scena ZEW się budzi, wiata na polu namiotowym TRAMP przy Stadionie Miejskim
• 26.09.2020, godz. 19:00 – Trio akustyczne SPiS w składzie: Robert "Sierściu" Mastalerz (4 Szmery), Jerzy Styczyński (Dżem), Piotr Lekki (TSA).
Sudety – Lubawka, agroturystyka Dwa Dęby
• 05.09.2020 – Moskwa
• 19.09.2020 – Bartas Szymoniak (Uliczny wojownik)
• 26.09.2020 – Kobranocka
• 31.10.2020 – Róże Europy
• 07.11.2020 – Alcoholica
• 21.11.2020 – 4 Szmery
• 28.11.2020 – Pudelsi
• 12.12.2020 - Proletaryat
Bilety
Koncert w Cisnej:
• Dla ograniczonej liczny osób, które kupiły bilety na Festiwal ZEW się budzi 2020 i zachowają je na edycję w 2021 roku, przewidziana jest pula bezpłatnych wejściówek za okazaniem ważnego biletu.
• Dla osób spoza puli darmowych wejściówek, które kupiły już bilety na Festiwal ZEW się budzi 2020 i zachowają je na edycję w 2021 roku przewidziana jest pula zniżek za okazaniem biletu.
• Bilety będzie można nabyć wyłącznie na miejscu imprezy. Możliwa będzie rezerwacja biletów zniżkowych.
• Szczegóły już niebawem!
Koncerty w Lubawce:
• Cena biletu regularna: 80 zł
• Dla osób, które kupiły już bilet na 3. edycje festiwalu ZEW się budzi przewidziana jest pula 20 biletów zniżkowych w cenie 50 zł. Zniżka za okazaniem przy wejściu ważnego biletu na 3. edycje festiwalu, do wyczerpania biletów z puli.
• Bilety zniżkowe można rezerwować pisząc na adres: kontakt@dwadeby.pl lub telefonicznie pod numerem: (+48) 888 666 329.
• W cenie biletu zawarte są koncert oraz bufet.
• Bilety można nabyć wyłącznie na miejscu imprezy. Możliwa jest rezerwacja biletów zniżkowych.