Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
  • 2024-02-01 09:34

    555 zagadek o Górach Stołowych jest próbą zebrania tego, co w Górach Stołowych najciekawsze, wyjątkowe i niepospolite.Jeżeli nigdy w nich nie byłeś, ta książka pozwoli Ci przekroczyć ich granicę i zajrzeć do środka ― do ukrytych tam historii i mrocznych tajemnic. Gwarantuję, że rozdział po rozdziale coraz szerzej będzie się przed Tobą otwierać niezwykły skalny świat, w którym każda piaskowcowa skałka ma w sobie coś wyjątkowego

  • 2024-01-10 21:30

    Opracowanie poświęcone wrocławskiej gastronomii w latach 1957–1970, w którym czytelnik znajdzie informacje o jej strukturze, typach funkcjonujących zakładów oraz ich umiejscowieniu na terenie Wrocławia. Autor pisze również o prowadzonej przez lokale działalności rozrywkowej oraz przedstawia jadłospisy, opisuje też różne problemy z klientelą (gastronomiczne miscellanea). Wszystko to zostało ukazane na tle ówczesnych przemian

  • 2024-01-10 21:20

    Jak przystało na region w Europie Środkowej, ziemia kłodzka istniała i istnieje realnie, determinowana geografią lub decyzjami politycznymi, a zarazem jest tworem wyobraźni, opisywanym w wielu tekstach i językach. Badanie kultury tego obszaru wymaga zatem podejścia historycznego, skupionego na dziejach narodów i grup społecznych oraz historii ich sztuki, duchowości, obyczaju i przemysłu, jak również użycia perspektyw...

  • 2023-11-09 09:43

    Imponujący łańcuch zamków obronnych w Sudetach to część dziedzictwa Piastów, pierwszej historycznej polskiej dynastii. Z czasem Dolny Śląsk zaczął przynależeć do Królestwa Czech, które było częścią Rzeszy Niemieckiej, ale Piastowie śląscy książętami Rzeszy nigdy nie byli, w odróżnieniu np. do Podiebradów oleśnickich. Piastowie kierowali się własnościowym prawem polskim, podkreślali, że są na Śląsku „od zawsze" i otrzymali przywileje od polskiego władcy, co musiał uznać nawet cesarz

  • 2023-11-08 16:23

    Górskie wędrówki to wspaniała przygoda i mnóstwo pozytywnych doświadczeń i wspomnień – z tym stwierdzeniem zgodzi się zapewne każdy miłośnik gór. Ci z nich, którzy zostali rodzicami mogą zadawać sobie pytanie: Jak zarazić dzieci swoją pasją i miłością do wędrowania po górskich szczytach? Jak zachęcić je do odkrywania nowych miejsc i nakierować ich wrodzoną ciekawość świata na górskie szlaki? I jak nie zrazić ich do takiego rodzaju turystyki, który przecież często wiąże się z dużym wysiłkiem?

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 920Wszystkich: 13725033

Kochasz góry? Zbuduj kondycję

2021-03-16 18:25

     Każdy z nas po ciężkim tygodniu w pracy marzy tylko o zasłużonym odpoczynku. Optymalnie, jeżeli wiąże się to z urlopem i wyjazdem. Jeżeli marzy Ci się wypoczynek w otoczeniu urokliwych górskich pejzaży, spacery po górskich ścieżkach czy wspinaczka, musisz dużo wcześniej zadbać o odpowiednie przygotowanie. Oczywiście dużo zależy od tego, jaki tryb życia prowadzisz na co dzień, czy jesteś aktywny fizycznie, czy raczej spędzasz większość czasu przy biurku.

Przygotowania

     Na początek wystarczy codzienny spacer. Stopniowo wydłużaj długość trasy, wybieraj różnorodne, pod kątem ukształtowania powierzchni, tereny. Kiedy już przyzwyczaisz ciało do codziennego ruchu, dołącz kolejne aktywności. Może polubisz jazdę na rolkach albo wykorzystasz wiosenne dni na wycieczki rowerowe? W ten sposób zadbasz o kondycję i przygotujesz ciało do intensywnego wysiłku.w czasie deszczu czy bieganiem po śniegu, równocześnie nie chcesz wydawać pieniędzy na karnet na siłownię, mamy dla Ciebie rozwiązanie. W zaciszu domowym możesz stworzyć namiastkę prawdziwej siłowni. Dobrym pomysłem może okazać się zakup orbitreka. To wielofunkcyjne urządzenia zadba o trening zarówno górnych jak i dolnych partii ciała. Mechaniczny, magnetyczny, a może najbardziej zaawansowany elektromagnetyczny?

     W wyborze optymalnego modelu pomoże Ci nasz ranking https://4winds.pl/orbitreki/.

     Zgodnie z tym co radzą profesjonaliści optymalny efekt osiągniemy łącząc ćwiczenia wytrzymałościowe (cardio) z treningiem wzmacniającym (siłowym).

Kiedy rozpocząć treningi?

     Oczywiście im szybciej zaczniesz przyzwyczajać organizm do zwiększonego wysiłku, tym rezultaty będą lepsze. Tym niemniej warto poświęcić na przygotowania nie mniej niż 2-3 miesiące. Warto również zdefiniować sobie cel, jaki zamierzamy osiągnąć i dostosować intensywność treningów do naszych zamierzeń. Innej kondycji będą wymagały kilkutygodniowe wędrówki po Tatrach, natomiast praca nad podstawową sprawnością mięśni wystarczy, gdy wybieramy się na krótką, weekendową wycieczkę w góry.

     Przede wszystkim pamiętaj o żelaznej zasadzie – mniej istotny jest rodzaj wysiłku, największe znaczenie ma jego regularność. Jeżeli Twoja kondycja pozostawia wiele do życzenia, a czasu na przygotowania pozostało niewiele, większe korzyści przyniesie Ci lżejszy trening, ale wykonywany regularnie. Pamiętaj, że regularne ćwiczenia wzmacniające kondycję nie tylko sprawią, że zdobycie upragnionych szczytów nie sprawi Ci trudności, ale i zdecydowanie odbiją się korzystnie na Twoim zdrowiu.

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Facebook