Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2018-09-19 07:14

  “Ten dom ma tajemnicę. Skarby i sekrety Dolnego Śląska” to już siódmy tom przewodników innych niż wszystkie. Tym razem autorka poprowadzi Was szlakiem zamków i pałaców, w których rozegrały się mroczne wydarzenia, zaprosi na wspólnie poszukiwanie zaginionych kolekcji, opowie nie tylko o skarbach, ale i o do dziś niewyjaśnionych zbrodniach. Wśród bohaterów tej książki odnajdziecie m.in. rosyjską kochankę właściciela zamku Czocha, czy zamordowaną przez wuja młodą milionerkę z Wlenia...

 • 2018-09-19 07:08

  To już drugi z serii przewodników emocjonalnych Wydawnictwa Ad Rem. Tym razem w osobistej, pełnej oryginalnych skojarzeń opowieści Czytelnik zabrany zostaje do podziemnego świata Kowar, odbywa podróż w czasie do miasta, w którym jeszcze nie tak dawno wydobywano uran. Autor Jarosław Szczyżowski ukazuje Kowary jak miasto oglądane w negatywie. Jakby rzeczywistość nie przyznawała się tutaj do samej siebie, odwracała na lewą stronę, udawała. Ale co? I dlaczego?

 • 2018-09-04 09:23

  Przewodnik prowadzi po atrakcyjnych turystycznie i licznie odwiedzanych latem i zimą masywów górskich okalających Kotlinę Kłodzką, którymi są: Góry Stołowe, Orlickie, Bystrzyckie, Masyw Śnieżnika, Góry Bialskie, Złote i Bardzkie. Opisano liczne uzdrowiska: Kudowa, Polanica, Duszniki, Lądek oraz zabytkowe miasta i miasteczka: Kłodzko, Bystrzyca, Złoty Stok, Srebrna Góra, Radków, Ścinawka, Wambierzyce

 • 2018-09-04 07:50

  W sprzedaży jest już wrześniowy numer magazynu turystyki rowerowej "RowerTour". Jak w każdym numerze, wewnątrz znaleźć mozna wiele ciekawych informacji, inspiracji do niezwykłych podróży, a także nowinki sprzętowe i wieści ze świata dwóch kółek. Tym razem redakcja proponuje m.in. eksplorację Świętokrzyskiego Parku Narodowego, single tracki w okolicach Szczecina, a także relacje z rowerowych wędrówek po Korsyce, Sardynii, Czechach oraz miejscach egzotycznych...

 • 2018-07-25 07:25

  Z niezwykłą regularnością ukazuje się Magazyn turystyki górskiej "npm", którego 209. numer pojawił się właśnie na półkach w księgarniach i kioskach. Wśród wielu ciekawych artykułów warto zwrócić uwagę na rozmowę z Rafałem Fronią, prywatnie właścicielem jeleniogórskiego wydawnictwa "Plan", którego mapy znają wszyscy miłośnicy Sudetów, himalaistą, a ostatnio autorem książki "Anatomia góry"

Wizyt:
Dzisiaj: 841Wszystkich: 2907473

Kowalowe Wzgórze najlepsze!

źródło: dodr.pl
źródło: dodr.pl
2018-07-05 08:26

     Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu ogłosił wyniki konkursu na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne w naszym województwie. Dwa pierwsze miejsca zajęły gospodarstwa z powiatu kłodzkiego.

     Kowalowe Wzgórze z Kamieńca (gmina Kłodzko) zdobyło tytuł najlepszego gospodarstwa agroturystycznego z Dolnego Śląska. Należące do Katarzyny Czuby-Kowal gospodarstwo  pokonało konkurentów z całego województwa. Kowalowe Wzgórze oferuje 23 miejsca noclegowe w pokojach i apartamentach. Gościom oferuje się pobyt w gospodarstwie rolnym z produkcją roślinną i zwierzęcą (kury, kaczki, trzoda chlewna, bydło, ryby), a także kuchnię slow food. Potrawy są przygotowywane z produktów z własnego gospodarstwa, takich jak jaja, nabiał, mięso, wędliny, smalec, pasztet, salceson, kaszanka, warzywa, owoce, karpie, pstrągi, dżemy, powidła czy kiszone ogórki. Gospodarstwo pani Kasi organizuje także warsztaty edukacyjne, np. dojenia krowy, mydlarskie i artystyczne, także ogniska z pieczeniem kiełbasy, a zimą kuligi zakończone ogniskiem.

     Drugie miejsce zajęło gospodarstwo Siedem Łanów z Radkowa, którego właścicielem jest Tadeusz Harłukowicz. Gospodarstwo oferuje pobyt u podnóża Gór Stołowych, wyjątkowe widoki oraz pokoje i mieszkania wakacyjne z kuchnią i łazienkami. Właściciel zaprasza na warsztaty edukacyjne związane z produkcją roślinną i zwierzęcą w gospodarstwie rolnym, a także świeże mleko prosto od krowy.

     Oferta nagrodzonych gospodarstw ma regionalny i wiejski charakter. Turysta może tam poznać potrawy regionalnej kuchni, przygotowane z produktów z własnego gospodarstwa rolnego lub ryb. Wnętrza to przytulnie urządzone pokoje z dostępem do kuchni i innych pomieszczeń, jak sala z kominkiem lub jadalnia. Celem konkursu skierowanego do właścicieli gospodarstw agroturystycznych z Dolnego Śląska była promocja wiejskiej przedsiębiorczości oraz wskazanie wsi, jako atrakcyjnego miejsca życia i wypoczynku.

[PIERO – Gazeta Kłodzka]
 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook