Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2018-09-19 07:14

  “Ten dom ma tajemnicę. Skarby i sekrety Dolnego Śląska” to już siódmy tom przewodników innych niż wszystkie. Tym razem autorka poprowadzi Was szlakiem zamków i pałaców, w których rozegrały się mroczne wydarzenia, zaprosi na wspólnie poszukiwanie zaginionych kolekcji, opowie nie tylko o skarbach, ale i o do dziś niewyjaśnionych zbrodniach. Wśród bohaterów tej książki odnajdziecie m.in. rosyjską kochankę właściciela zamku Czocha, czy zamordowaną przez wuja młodą milionerkę z Wlenia...

 • 2018-09-19 07:08

  To już drugi z serii przewodników emocjonalnych Wydawnictwa Ad Rem. Tym razem w osobistej, pełnej oryginalnych skojarzeń opowieści Czytelnik zabrany zostaje do podziemnego świata Kowar, odbywa podróż w czasie do miasta, w którym jeszcze nie tak dawno wydobywano uran. Autor Jarosław Szczyżowski ukazuje Kowary jak miasto oglądane w negatywie. Jakby rzeczywistość nie przyznawała się tutaj do samej siebie, odwracała na lewą stronę, udawała. Ale co? I dlaczego?

 • 2018-09-04 09:23

  Przewodnik prowadzi po atrakcyjnych turystycznie i licznie odwiedzanych latem i zimą masywów górskich okalających Kotlinę Kłodzką, którymi są: Góry Stołowe, Orlickie, Bystrzyckie, Masyw Śnieżnika, Góry Bialskie, Złote i Bardzkie. Opisano liczne uzdrowiska: Kudowa, Polanica, Duszniki, Lądek oraz zabytkowe miasta i miasteczka: Kłodzko, Bystrzyca, Złoty Stok, Srebrna Góra, Radków, Ścinawka, Wambierzyce

 • 2018-09-04 07:50

  W sprzedaży jest już wrześniowy numer magazynu turystyki rowerowej "RowerTour". Jak w każdym numerze, wewnątrz znaleźć mozna wiele ciekawych informacji, inspiracji do niezwykłych podróży, a także nowinki sprzętowe i wieści ze świata dwóch kółek. Tym razem redakcja proponuje m.in. eksplorację Świętokrzyskiego Parku Narodowego, single tracki w okolicach Szczecina, a także relacje z rowerowych wędrówek po Korsyce, Sardynii, Czechach oraz miejscach egzotycznych...

 • 2018-07-25 07:25

  Z niezwykłą regularnością ukazuje się Magazyn turystyki górskiej "npm", którego 209. numer pojawił się właśnie na półkach w księgarniach i kioskach. Wśród wielu ciekawych artykułów warto zwrócić uwagę na rozmowę z Rafałem Fronią, prywatnie właścicielem jeleniogórskiego wydawnictwa "Plan", którego mapy znają wszyscy miłośnicy Sudetów, himalaistą, a ostatnio autorem książki "Anatomia góry"

Wizyt:
Dzisiaj: 1674Wszystkich: 2902401

Lodowi bohaterowie „Gwiezdnych wojen”

źródło: denik.cz /fot. Michal Fanta
źródło: denik.cz /fot. Michal Fanta
2017-12-19 08:40

     Na świecie trwa gorączka związana z premierą ósmej części sagi „Gwiezdnych wojen”. Nie inaczej jest w górach, a dokładniej w Karkonoszach. W Špindlerovym Mlýnie w klimatyzowanej hali, już w najbliższą sobotę 23 grudnia, można będzie podziwiać postacie z popularnego filmu, które zostały wyrzeźbione w lodzie. Spośród najważniejszych bohaterów brakuje tylko Dartha Vadera,  na którego stworzenie nie wyraziła zgody spółka Walt Disney, posiadająca prawa autorskie do tej postaci.

     Lodarium znajdujące się przy górnej stacji kolei linowej na Přednią Planinę powstało po raz pierwszy dwa lata temu. Można było wówczas obejrzeć postacie króla Karola IV i jego małżonki, a w tle praskie zabytki. W ubiegłym roku głównym motywem była natura oraz barcelońska katedra Sagrada Familia. W tym roku będą to znane chyba wszystkim postacie z „Gwiezdnych Wojen”. Część hali przypomina wnętrze statku kosmicznego. Wśród postaci z filmu zobaczymy m.in. księżniczkę Leię, Rey, Chewbaccę (to najwyższa, mierząca 2,5 metra postać), szturmowców, czy roboty BB-8 i R2-D2.

     František Bálek, główny twórca lodowych postaci, przyznaje że jeszcze niedawno niewiele wiedział o „Gwiezdnych wojnach”. Bliżej mu do natury niż do fantastyki i nigdy nie sądził, że gwiezdna saga pasuje do Karkonoszy. Z drugiej jednak strony, widząc jakim „Gwiezdne wojny” są fenomenem, postanowił wyrzeźbić postacie w nich występujące. Wraz z kilkoma pomocnikami rozpoczął pracę na początku grudnia, otwarcie wystawy ma nastąpić za kilka dni, tuż przed Świętami, 23 grudnia 2017 r. Wystawa czynna będzie przynajmniej do końca marca, w godzinach 10:30 – 15:30, wstęp wolny.

Waldemar Brygier - NaszeSudety
 

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

 • ArturWyzszy2017-12-19 09:25

  Temat super, za rok można polecieć myszką miki i przyjaciółmi a potem kto wie może i rodzina Kardashianów.

Komentarz
Facebook