Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
  • 2024-04-17 11:23

    Zaginięcia zawsze się zdarzały. Niektórzy przepadali bez wieści, innych znajdowano martwych, byli i tacy, którzy celowo zacierali za sobą ślady. Waldemar Wilski rozpłynął się w powietrzu podczas swojego wesela. Tropy biegną równolegle przez nieświęte życie Wilskiego, aż komisarz Sonia Kranz znajduje makabryczny dowód, że zaginiony naprawdę mocno wzburzył komuś krew. Dramatyczny przebieg morderstwa wydaje się nieprawdopodobny, ale ponad sto lat temu na tych terenach wydarzyła się podobna historia

  • 2024-04-17 10:44

    Mila uwielbia kilka rzeczy: zapach farb olejnych, niekończące się rozmowy z przyjaciółką, pracę w księgarni, smak słodko-kwaśnych żelków i ciepły brzuch beagle’a o imieniu Zakładka. Ale jest coś jeszcze, co powinniście o niej wiedzieć: najbardziej na świecie kocha Karkonosze oraz wszystko, co można tam znaleźć. No, prawie wszystko! Mila nie znosi nowoczesnych apartamentowców, które nijak się mają do sudeckiej architektury, a jednak rosną w Szklarskiej Porębie niczym grzyby po deszczu

  • 2024-04-17 08:17

    Ukazał się wiosenny numer czasopisma „Sudety”. Bardzo cieszy spełnienie obietnicy redaktora prowadzącego Kamila Piotra Piotrowskiego, który kilka miesięcy zapowiedział cykliczność ukazywania się kolejnych numerów. Jeszcze bardziej cieszy objętość nowego numeru, bo dostajemy do rąk 46 stron ciekawej lektury (poprzedni numer, jak i wiele wcześniejszych były okrojone do kilku, kilkunastu stron mniej). A co dostajemy w numerze 182?

  • 2024-02-01 09:34

    555 zagadek o Górach Stołowych jest próbą zebrania tego, co w Górach Stołowych najciekawsze, wyjątkowe i niepospolite.Jeżeli nigdy w nich nie byłeś, ta książka pozwoli Ci przekroczyć ich granicę i zajrzeć do środka ― do ukrytych tam historii i mrocznych tajemnic. Gwarantuję, że rozdział po rozdziale coraz szerzej będzie się przed Tobą otwierać niezwykły skalny świat, w którym każda piaskowcowa skałka ma w sobie coś wyjątkowego

  • 2024-01-10 21:30

    Opracowanie poświęcone wrocławskiej gastronomii w latach 1957–1970, w którym czytelnik znajdzie informacje o jej strukturze, typach funkcjonujących zakładów oraz ich umiejscowieniu na terenie Wrocławia. Autor pisze również o prowadzonej przez lokale działalności rozrywkowej oraz przedstawia jadłospisy, opisuje też różne problemy z klientelą (gastronomiczne miscellanea). Wszystko to zostało ukazane na tle ówczesnych przemian

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 224Wszystkich: 13765608

Miesięcznik Rowertour, listopad 2016

2016-11-01 07:59

     Na półkach księgarskich pojawił się listopadowy numer miesięcznika "Rowertour", w którym jak zwykle, sporo ciekawych artykułów i informacji ze świata miłośników dwóch kółek. W numerze między innymi opisy tras na Warmii, w Beskidach, Wielkopolsce, a także relacje z dalekich wypraw: do Kalifornii i Nowej Zelandii. Z tematów sudeckich rowerzystów z pewnością zainteresuje artykuł o Górach Orlickich...

 

Warmia
     Co roku, podczas tak zwanych długich weekendów, odkrywamy kolejne lokalne szlaki rowerowe. Tym razem wybraliśmy północną Warmię, niezasłużenie mało popularną wśród turystów z racji położenia na mapie – ukrycia przez historię daleko, pod samą północną granicą Polski z Rosją.

Z Bielska-Białej do słowackiego Martina
     Mam to szczęście, że mieszkam w Bielsku-Białej – mieście położonym pomiędzy Beskidem Śląskim i Małym. Spośród kilku istniejących w okolicy szlaków rowerowych od pewnego czasu moją uwagę zaprzątała tak zwana cyklomagistrala Polska – Słowacja, która prowadzi spod bielskiego rat usza aż do Martina na Słowacji

Wielkopolska – Słupca i okolice
     To był ostatni sierpniowy weekend. Pogoda kusiła. Niewiele myśląc, spakowałam do sakw rzeczy potrzebne na jednodniowy wypad, wsiadłam na rower i ze wstępnie ułożoną w głowie marszrutą ruszyłam przed siebie. Poznajcie moje najbliższe okolice. Zatem: kierunek – Słupca!

Góry Orlickie
     Ech, wjechać by tak na Wielką Sowę... Ale zaraz, przecież wszyscy już to zrobili. Napoleon wjechał na Wielką Sowę. Czarodziej Rumburak wjechał na Wielką Sowę. Wjechać jednak wyżej i zarazem pozostać w Sudetach Środkowych – oto jest wyzwanie na miarę naszych czasów!

Saksonia
     Jeśli na rower, to najlepiej do sąsiadów. Kilka godzin jazdy pociągiem dzieli n as od rowerowego raju. Saksonia jest tym, czego potrzebuje fan czterech kółek: świetnie przygotowane trasy rowerowe z dala od ruchliwych ulic, przejezdne niezależnie od pogody, cisza i spokój saksońskiej natury oraz bajeczne krajobrazy i ciekawe architektonicznie miejsca.

Wyspy Normandzkie – Jersey
     Chociaż na Jersey znaleźliśmy się w zupełnie innym celu, nic nie powstrzymało nas od tego, żeby i tę malutką część świata zwiedzić właśnie na rowerach. Tym bardziej, że na Jersey istnieje bardzo dobrze rozbudowana sieć znakowanych szlaków rowerowych, które nazywają się Green Lane. 

Rowerowa baza podjazdów: Góry Sanocko-Turczańskie – Żuków i Ostre
     Pomiędzy południowymi flankami Pogórza Przemyskiego a północnymi zrębami Bieszczad&oac ute;w wznosi się kilka równoległych pasm górskich, które spędzają sen z oczu kartografom. Ni to Bieszczady, ni pogórze. W drodze kompromisu uznano, że są to Góry Sanocko-Turczańskie. Ale co to za góry, skoro każde pasmo jest zupełnie oddzielne i nic go z resztą nie łączy? A, zapomniałbym – jest wszakże jeden łącznik. Szosa.

Rower w mieście: ranking miast przyjaznych rowerzystom „Rowertouru”
     Raport „Rower w mieście” i towarzyszący mu ranking miast przyjaznych rowerzystom przygotowany przez „Rowertour” dotyczy infrastruktury i polityki rowerowej w polskich miastach. W ankietach wysłanych do 41 największych miast (powyżej 100 tysięcy mieszkańców) zapytaliśmy m.in. o długość drogowej infrastruktury rowerowej z podziałem na typ i rodzaj nawierzchni, strefy uspokojonego ruchu, procesy inwestowa nia w komunikację rowerową, innowacyjne rozwiązania ułatwiające rowerzystom poruszanie się po mieście, zasady korzystania z transportu publicznego itp.

Korespondencja: Kalifornia 
     Pomysł rowerowej eskapady po Stanach Zjednoczonych zawdzięczam Ronowi – sakwiarzowi z Dallas. Spotkałem go na kempingu pod Rondą podczas mojej debiutanckiej cyklowyprawy po Andaluzji i to dzięki niemu zostały obalone moje dotychczasowe błędne wyobrażenia o pedałowaniu po amerykańskich drogach.

Korespondencja: Nowa Zelandia – Wyspa Południowa
     Siedzę przy suto zastawionym wigilijnym stole. Pachnie choinką, barszczem, makowcem i korzennymi przyprawami. Świece rzucają ciepłe światło na uradowane twarze współbiesiadników. Wokół rozbrzmiewa gwar wesołych rozmów i... polski język. Do No wej Zelandii przylatujemy z Australii. 

Poradnik: rowerowe kurtki przeciwdeszczowe
     Lekka kurtka przeciwdeszczowa? Ciepły softshell? A może wszystkomający kombajn wyposażony w skuteczne membrany? Co by tu wybrać na niedzielną wycieczkę? A na weekendowy wypad? A na kilkutygodniową podróż? Na takie pytania nie zamierzam odpowiadać. Każdy z nas musi odpowiedzieć sobie sam! 

Rowerowy globtroter: jak fotografować
     Kupno aparatu to jednak dopiero wstęp do robienia zdjęć. Pamiętajmy, że to nie aparat, ale fotograf robi zdjęcie. Bez znajomości przynajmniej podstaw sztuki fotografowania trudno zrobić interesujący kadr. Pokazujemy jak fotografować, aby zdjęcia były lepsze, i jak nie robić podstawowych błędów.&n bsp;

Styl życia: Maciej Ratajczak, Radosław Zuter
     Mieszkają w Bojanowie. Mają uprawnienia instruktorów turystyki rowerowej. Organizują wycieczki dla lokalnej społeczności. W ubiegłym roku założyli sekcję turystyki rowerowej przy Międzyszkolnym Uczniowskim Klubie Sportowym „SZOK” Bojanowo, a ich projekt ścieżek rowerowych został sfinansowany przez lokalny budżet obywatelski.

     Jak co miesiąc w magazynie „Rowertour”: kalejdoskop, nowości sprzętowe oraz felietony "Na finiszu" - pisze dla nas Sławomir Bajew i Weronika Leczkowska.

 


Zobacz także:
strona www miesięcznika "Rowertour" 

 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook