Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
  • 2024-04-17 11:23

    Zaginięcia zawsze się zdarzały. Niektórzy przepadali bez wieści, innych znajdowano martwych, byli i tacy, którzy celowo zacierali za sobą ślady. Waldemar Wilski rozpłynął się w powietrzu podczas swojego wesela. Tropy biegną równolegle przez nieświęte życie Wilskiego, aż komisarz Sonia Kranz znajduje makabryczny dowód, że zaginiony naprawdę mocno wzburzył komuś krew. Dramatyczny przebieg morderstwa wydaje się nieprawdopodobny, ale ponad sto lat temu na tych terenach wydarzyła się podobna historia

  • 2024-04-17 10:44

    Mila uwielbia kilka rzeczy: zapach farb olejnych, niekończące się rozmowy z przyjaciółką, pracę w księgarni, smak słodko-kwaśnych żelków i ciepły brzuch beagle’a o imieniu Zakładka. Ale jest coś jeszcze, co powinniście o niej wiedzieć: najbardziej na świecie kocha Karkonosze oraz wszystko, co można tam znaleźć. No, prawie wszystko! Mila nie znosi nowoczesnych apartamentowców, które nijak się mają do sudeckiej architektury, a jednak rosną w Szklarskiej Porębie niczym grzyby po deszczu

  • 2024-04-17 08:17

    Ukazał się wiosenny numer czasopisma „Sudety”. Bardzo cieszy spełnienie obietnicy redaktora prowadzącego Kamila Piotra Piotrowskiego, który kilka miesięcy zapowiedział cykliczność ukazywania się kolejnych numerów. Jeszcze bardziej cieszy objętość nowego numeru, bo dostajemy do rąk 46 stron ciekawej lektury (poprzedni numer, jak i wiele wcześniejszych były okrojone do kilku, kilkunastu stron mniej). A co dostajemy w numerze 182?

  • 2024-02-01 09:34

    555 zagadek o Górach Stołowych jest próbą zebrania tego, co w Górach Stołowych najciekawsze, wyjątkowe i niepospolite.Jeżeli nigdy w nich nie byłeś, ta książka pozwoli Ci przekroczyć ich granicę i zajrzeć do środka ― do ukrytych tam historii i mrocznych tajemnic. Gwarantuję, że rozdział po rozdziale coraz szerzej będzie się przed Tobą otwierać niezwykły skalny świat, w którym każda piaskowcowa skałka ma w sobie coś wyjątkowego

  • 2024-01-10 21:30

    Opracowanie poświęcone wrocławskiej gastronomii w latach 1957–1970, w którym czytelnik znajdzie informacje o jej strukturze, typach funkcjonujących zakładów oraz ich umiejscowieniu na terenie Wrocławia. Autor pisze również o prowadzonej przez lokale działalności rozrywkowej oraz przedstawia jadłospisy, opisuje też różne problemy z klientelą (gastronomiczne miscellanea). Wszystko to zostało ukazane na tle ówczesnych przemian

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 377Wszystkich: 13778487

Muzyczny talk-show na żywo w Capitolu

Fot. Teatr Muzyczny Capitol
Fot. Teatr Muzyczny Capitol
2018-11-20 10:26

     Do Teatru Muzycznego Capitol powraca Nut Ferment - muzyczny talk-show w formacie telewizyjnym, nagrywany na żywo na Scenie Ciśnień, dostępny na kanale YouTube. Gospodarzem cyklu jest Konrad Imiela. Nut Ferment ma już swoją historię: dwa sezony w 2014/15 i 2017 roku. Pierwsza odsłona promowała wrocławskie środowisko muzyczne, do drugiej zaprosiliśmy muzyków z miast, które starały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Wystąpili u nas m.in. Tercet Egzotyczny, Zalef, ENDY YDEN, L.U.C, Digit All Love, Blade Loki, Tomasz Lipnicki.

     Zapraszamy na trzecią odsłonę cyklu. W nowych odcinkach wystąpią ogólnopolskie gwiazdy, znane zespoły z Wrocławia i artyści debiutujący. Każdy gość zaśpiewa trzy piosenki, w tym cover innego wykonawcy występującego w tym samym odcinku. Każdy koncert rejestrowany jest przez kilka kamer i realizowany video na żywo, dźwięk zapisywany jest w studio nagrań. Nagrania obejrzeć można na nutferment.pl i youtube.com/nutferment - całe koncerty i pojedyncze utwory.
Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę, 25 listopada o godz. 19, wystąpią: Kozak System, Wasio i Arek Jakubik z Olafem Deriglasoffem i Kubą Galińskim.
 
AREK JAKUBIK to aktor filmowy i teatralny, reżyser, wokalista zespołu Dr Misio. Jego najnowszy muzyczny projekt, tym razem solowy, nosi tytuł „Szatan na Kabatach”. Płyta jest ambitną, momentami zaskakująco przebojową, ale skierowaną do wyrobionego słuchacza propozycją, muzycznie eklektyczną – od cyber punka, przez elektro-pop, techno, po post new wave – wyraźnie odcinającą się od zespołu Dr Misio. Arek Jakubik odwołuje się tu do swoich idoli z lat 80.: Joy Division, Krafwerk, Bauhaus czy Cabaret Voltaire. Obok Jakubika występują Kuba Galiński i Olaf Deriglasoff.
 
WASIO to polski kompozytor, autor tekstów i producent. Na rynku funkcjonuje od 15 lat. Na swoim koncie ma nominacje do nagrody Fryderyka oraz setki koncertów u boku takich artystów jak Kings Of Leon, Beyonce czy Rammstein. Doświadczenia zdobywał na festiwalach krajowych (Orange Warsaw Festival, Jarocin Festival, Capital Of Rock) i zagranicznych (Sziget Festival, Reeperbahn Festival). Na obraną aktualnie solową drogę niewątpliwy wpływ miał wyjazd do Nashville i współpraca z producentem Vancem Powellem (Jack White, The Raconteurs, Arctic Monkeys). Muzycznie Wasio oscyluje pomiędzy subtelnością i tajemnicą Jeffa Buckleya i Bon Iver, a folkowo-songwriterskim światem Becka czy Chrisa Stapletone’a. Wasio to też pełnoprawny zespół, złożony z muzyków, na co dzień grających u boku takich artystów, jak Artur Rojek, Mela Koteluk czy LemON.
 
KOZAK SYSTEM to mieszanka ska, reggae, punku i folk-rocka, przez wielu uważana za najlepszy muzyczny towar eksportowy Ukrainy. Kozak System został założony w 2012 roku przez członków słynnego zespołu Hajdamaky. Iwan Łenio, Ołeksandr Demjanenko, Wołodymyr Szerstiuk, Serhij Borysenko i Serhij Sołowij rozpoczęli wtedy pracę nad debiutancką płytą „Szabla”. Do współpracy zaproszono wielu ukraińskich muzyków i literatów (m.in. Saszko Położyńskiego, Andrija Seredę, Katię Chill i świetnego pisarza Serhija Żadana). W październiku 2013 roku walczący z Aleksandrem Powietkinem Władimir Kliczko poważnie rozważał wyjście do ringu przy dźwiękach utworu Kozak System „Brat za brata”, do czego jednak nie doszło. Ten sam utwór zyskał drugie życie w 2014 roku, kiedy stał się nieoficjalnym hymnem Euromajdanu w Kijowie. 
Zespół bardzo mocno zaangażował się w falę protestów, nazywanych ukraińską wiosną. Polscy wykonawcy Enej i Maleo Reggae Rockers wspólnie z muzykami Kozak System nagrali wówczas własną wersję „Brat za brata” w geście solidarności z Ukrainą. Kozak System był główną gwiazdą Sylwestra 2017 we Wrocławiu. Występ grupy rozgrzał do czerwoności dziesiątki tysięcy gości z Wrocławia i całego świata, którzy ruszyli do szalonego tańca.

    Na kolejny odcinek Nut Ferment zapraszamy 16 grudnia, bilety kosztują 45 zł.

[Joanna Kiszkis - Teatr Muzyczny Capitol]

 

Zobacz także:
zapowiedź talk-show na stronie Teatru Muzycznego Capitol 

 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook