Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2020-11-26 23:05

  Ukazująca się w roku jubileuszu 75-lecia polskiej administracji we Wrocławiu oraz 75-lecia wrocławskiego środowiska akademickiego książka w popularnonaukowy sposób przybliża powojenne początki funkcjonowania Uniwersytetu Wrocławskiego i ukazuje wysiłek podejmowany w tym zakresie przez Grupę Naukowo-Kulturalną pod przewodnictwem prof. Stanisława Kulczyńskiego

 • 2020-11-10 21:36

  Od lat panuje przekonanie, że w Karkonoszach nie ma regionalnej kuchni. Wszyscy są przekonani, że obecna kuchnia to przepisy pochodzące przede wszystkim z kresów. Myślimy tak dlatego, że spora część mieszkańców naszych terenów to potomkowie przesiedleńców z przedwojennych kresów Rzeczypospolitej. Nie jest jednak tak do końca. Przecież przed II wojną światową Karkonosze zamieszkiwane były przez ludność, która miała swoje przyzwyczajenia kulinarne

 • 2020-11-10 21:15

  „Geostrada Sudecka. Przewodnik geologiczny” jest trzytomową publikacją opisującą wybrane, interesujące pod względem geologicznym, miejsca w Sudetach i na ich przedgórzu. Geostradą Sudecką nazywana jest trasa turystyczna biegnąca od Bogatyni na północnym zachodzie do czeskiej Opawy

 • 2020-10-21 10:26

  Co jakiś czas prezentujemy Wam nowe mapy, które ukazują się na rynku wydawniczym. Dzisiaj o kilku, które wydały w ostatnim czasie wydawnictwa PLAN (wrocławski i jeleniogórski). Na początek o dwóch mapach, które już wcześniej można było kupić, ale teraz są również w coraz popularniejszej wśród turystów wersji wodoodpornej

 • 2020-10-08 07:35

   "Geostrada Sudecka. Przewodnik geologiczny" jest trzytomową publikacją opisującą wybrane, interesujące pod względem geologicznym miejsca w Sudetach i na ich przedgórzu. Geostradą Sudecką nazywana jest trasa turystyczna biegnąca od Bogatyni na północnym zachodzie do czeskiej Opawy na południowym wschodzie

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 6866Wszystkich: 9402744

Na Bieg Piastów zapraszamy także kibiców!

2015-02-15 13:44

     W Jakuszycach odbyła się konferencja prasowa przed 39. Biegiem Piastów. - Nowości są trzy: Bieg Piastów potrwa 9 dni, w jego ramach odbędzie się Puchar Świata w biegach długodystansowych, po raz pierwszy zapraszamy także kibiców. Przyjeżdżajcie bezpłatnymi autobusami, które będziemy podstawiać przez trzy główne dni! - mówił podczas konferencji prasowej w Jakuszycach komandor Biegu Piastów, Dariusz Serafin.

     Nowością będzie także Expo, czyli targi odzieży, sprzętu i smarów narciarskich. - Każdy, także turyści, będzie mógł zobaczyć targi i zrobić zakupy – zachęcał prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów, Zygmunt Bobowski.

     Puchar Świata w biegach długich, czyli FIS Marathon Cup, pierwszy raz zagości w Jakuszycach, co – jak tłumaczyła wicekomandor BP i członek zarządu Worldloppet Kinga Jaworek - gwarantuje bardzo silną obsadę. Wystartują m.in. Czech Petr Novak,  Białorusin Aliaksei Ivanou, włoski zwycięzca FIS Marathon Cup w sezonie 2012/13 Sergio Bonaldi i Francuz Mathias Wibault, a wśród pań medalistka olimpijska Włoszka Antonella Confortola i Amerykanka Holly Brooks.

     Mocną obsadę zapewnia także znakomita aura. - Koledzy z innych krajów pytają mnie, czy w Jakuszycach jest śnieg. Odpowiadam, że trenuję tu codziennie rano i wiem, że trasy są doskonałe! - mówił zawodnik elity Mariusz Dziadkowiec-Michoń ze Stowarzyszenia Bieg Piastów.

     - Wszyscy nasi przyjaciele z Worldloppet skracają trasy, a my dzięki doskonałym warunkom i nowej pętli wokół Kozińca wydłużamy główny dystans do 51 kilometrów – zapowiedział Dariusz Serafin.

     Furorę wśród dziennikarzy zrobił Adam Fijałkowski ze Stowarzyszenia Bieg Piastów – jeden z pięciu Polaków, którzy ukończyli wszystkie biegi Worldloppet. Opowiadał o tym, jak udział w biegach łączy się wspaniale z turystyką, dobrym zdrowiem i nawiązywaniem przyjaźni z ludźmi z całego świata.

     Burmistrz Szklarskiej Poręby Mirosław Graf zapewniał, że współpraca miasta z Biegiem Piastów układa się doskonale, a FIS Marathon Cup stanowi wartościową alternatywę wobec Pucharu Świata na krótkich dystansach, który już dwa razy był rozgrywany w Jakuszycach. Nadleśniczy ze Szklarskiej Poręby Zyta Bałazy otrzymała brawa, gdy mówiła, że cieszy się, iż izerskie lasy goszczą narciarzy biegowych.

     - Z biegu terenowego na biednych trasach i zapleczu staliśmy się liczącą się na świecie potęgą. Jako były komandor muszę powiedzieć, że grupa młodzieży, która Piasty przejęła, dynamicznie rozwija nasze zawody. To dla mnie ogromna przyjemność widzieć grupę ludzi, którzy pracują na rzecz Biegu Piastów z siłą dynamitu – powiedział honorowy prezes i komandor Biegu Piastów, Julian Gozdowski.

[Leszek Kosiorowski] 

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook