Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2020-02-04 08:03

  "1000 śląskich zamków i pałaców" to wydawnictwo albumowe, w którym zaprezentowane zostały śląskie rezydencje szlacheckie. Swym zasięgiem obejmuje województwo (lub zahacza o nie) dolnośląskie, lubuskie, opolskie i śląskie. W książce znalazły się również zamki i pałace z terenu dzisiejszych Czech i Niemiec. Krótkie opisy, które umieszczone są przy zdjęciach, są w językach polskim i niemieckim. Książka może być świetnym prezentem...

 • 2020-02-04 07:58

  Prezentowany album Karkonoszy jest pierwszą tegi typu publikacją na rynku wydawniczym. Zawiera unikatowe zdjęcia wykonane o różnych porach roku, dnia i przy zmiennych warunkach pogodowych. Naszym celem jest pokazanie wybranych obiektów w letnim, pełnym słońcu, ale również pokrytych szadzią, czy skrytych w gęstej mgle, bo góry nie zawsze bywają miłe i przyjazne

 • 2020-01-30 07:36

  „Śmierć, bale i skandale. Arystokracja od Śląska po Wołyń”, to zbiór ciekawych i skandalicznych historii nie tylko ze Śląska, ale również z dawnej i obecnej Polski. To kontynuacja cieszącej się dużym powodzeniem serii, ale zarazem rozpoczęcie nowej, która dotyczyć będzie losów polskiej arystokracji. Również pod względem technicznym książka jest inna - w twardej oprawie i w kolorze...

 • 2020-01-29 22:18

  Dolny Śląsk to jeden z najcenniejszych w naszym kraju regionów, obfitujących w niezwykle dużą liczbę zamków i pałaców. Gdy dodamy jeszcze do tego, leżące w administracyjnych granicach województwa dolnośląskiego ziemię kłodzką i Łużyce, to otrzymujemy przeogromną liczbę rezydencji szlacheckich. Zachowały się w różnym stanie, jedne są pięknie odrestaurowane, inne niszczeją jako ruiny

 • 2019-12-22 09:01

  Rok 2019 przyniósł wiele ciekawych pozycji wydawniczych, które wzbogaciły księgozbiory niejednego miłośnika Sudetów. Z pewnością do grona najcenniejszych, najbardziej wartościowych pozycji należy kolejny tom potężnej monografii Gór Izerskich, tym razem z podtytułem „O historii i sztuce do 1813 roku” (O historii a umění do roku 1813). Wydana przez Wydawnictwo RK, książka liczy sobie blisko 460 stron

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 614Wszystkich: 3981392

Na Bieg Piastów zapraszamy także kibiców!

2015-02-15 13:44

     W Jakuszycach odbyła się konferencja prasowa przed 39. Biegiem Piastów. - Nowości są trzy: Bieg Piastów potrwa 9 dni, w jego ramach odbędzie się Puchar Świata w biegach długodystansowych, po raz pierwszy zapraszamy także kibiców. Przyjeżdżajcie bezpłatnymi autobusami, które będziemy podstawiać przez trzy główne dni! - mówił podczas konferencji prasowej w Jakuszycach komandor Biegu Piastów, Dariusz Serafin.

     Nowością będzie także Expo, czyli targi odzieży, sprzętu i smarów narciarskich. - Każdy, także turyści, będzie mógł zobaczyć targi i zrobić zakupy – zachęcał prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów, Zygmunt Bobowski.

     Puchar Świata w biegach długich, czyli FIS Marathon Cup, pierwszy raz zagości w Jakuszycach, co – jak tłumaczyła wicekomandor BP i członek zarządu Worldloppet Kinga Jaworek - gwarantuje bardzo silną obsadę. Wystartują m.in. Czech Petr Novak,  Białorusin Aliaksei Ivanou, włoski zwycięzca FIS Marathon Cup w sezonie 2012/13 Sergio Bonaldi i Francuz Mathias Wibault, a wśród pań medalistka olimpijska Włoszka Antonella Confortola i Amerykanka Holly Brooks.

     Mocną obsadę zapewnia także znakomita aura. - Koledzy z innych krajów pytają mnie, czy w Jakuszycach jest śnieg. Odpowiadam, że trenuję tu codziennie rano i wiem, że trasy są doskonałe! - mówił zawodnik elity Mariusz Dziadkowiec-Michoń ze Stowarzyszenia Bieg Piastów.

     - Wszyscy nasi przyjaciele z Worldloppet skracają trasy, a my dzięki doskonałym warunkom i nowej pętli wokół Kozińca wydłużamy główny dystans do 51 kilometrów – zapowiedział Dariusz Serafin.

     Furorę wśród dziennikarzy zrobił Adam Fijałkowski ze Stowarzyszenia Bieg Piastów – jeden z pięciu Polaków, którzy ukończyli wszystkie biegi Worldloppet. Opowiadał o tym, jak udział w biegach łączy się wspaniale z turystyką, dobrym zdrowiem i nawiązywaniem przyjaźni z ludźmi z całego świata.

     Burmistrz Szklarskiej Poręby Mirosław Graf zapewniał, że współpraca miasta z Biegiem Piastów układa się doskonale, a FIS Marathon Cup stanowi wartościową alternatywę wobec Pucharu Świata na krótkich dystansach, który już dwa razy był rozgrywany w Jakuszycach. Nadleśniczy ze Szklarskiej Poręby Zyta Bałazy otrzymała brawa, gdy mówiła, że cieszy się, iż izerskie lasy goszczą narciarzy biegowych.

     - Z biegu terenowego na biednych trasach i zapleczu staliśmy się liczącą się na świecie potęgą. Jako były komandor muszę powiedzieć, że grupa młodzieży, która Piasty przejęła, dynamicznie rozwija nasze zawody. To dla mnie ogromna przyjemność widzieć grupę ludzi, którzy pracują na rzecz Biegu Piastów z siłą dynamitu – powiedział honorowy prezes i komandor Biegu Piastów, Julian Gozdowski.

[Leszek Kosiorowski] 

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook