Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2024-05-19 23:27

  Książka zawiera opisy 112 gatunków roślin chronionych przedstawionych na 230 fotografiach. Opisy dotyczą biologii, ekologii, zagrożeń i ochrony poszczególnych gatunków oraz niepublikowanych w książkach tego typu informacji m. in. z wyjaśnieniem źródła pochodzenia nazw polskich i łacińskich, najnowszych badań z zakresu zapylania kwiatów, medycyny, ochrony środowiska, ziołolecznictwa, magii, zabobonów, architektury, symboliki itp.

 • 2024-05-17 08:15

  Dzieje Środy Śląskiej zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno historyków oraz regionalistów, jak i jej mieszkańców. Leżące w połowie drogi pomiędzy Wrocławiem a Legnicą miasto dzieliło często losy tych dwóch stolic księstw śląskich, a także przeżywało wzloty i upadki w ramach Korony Czeskiej, Austrii Habsburgów, Prus i Niemiec. W wyniku II wojny światowej Środa Śląska znalazła się w granicach Polski. Poza tą wielką historią miasto posiada wartości, którymi szczyci się do dzisiaj

 • 2024-05-17 08:10

  28 maja 1997 roku. Południe. Z każdą minutą tłum otaczający klasztor w Lubiążu gęstnieje. Napięcie sięga zenitu, gdy z czarnej toyoty wysiada… sam Michael Jackson! Jaki sekret łączy go z opactwem Cystersów? Czy ma to coś wspólnego z mission impossible, którą Tom Cruise planuje na moście nad Jeziorem Pilchowickim? Może Mirosław Hermaszewski, rezolutny chłopak z Wołowa, który w przyszłości spełni swoje nieziemskie marzenie, zdradzi nam...

 • 2024-04-17 11:23

  Zaginięcia zawsze się zdarzały. Niektórzy przepadali bez wieści, innych znajdowano martwych, byli i tacy, którzy celowo zacierali za sobą ślady. Waldemar Wilski rozpłynął się w powietrzu podczas swojego wesela. Tropy biegną równolegle przez nieświęte życie Wilskiego, aż komisarz Sonia Kranz znajduje makabryczny dowód, że zaginiony naprawdę mocno wzburzył komuś krew. Dramatyczny przebieg morderstwa wydaje się nieprawdopodobny, ale ponad sto lat temu na tych terenach wydarzyła się podobna historia

 • 2024-04-17 10:44

  Mila uwielbia kilka rzeczy: zapach farb olejnych, niekończące się rozmowy z przyjaciółką, pracę w księgarni, smak słodko-kwaśnych żelków i ciepły brzuch beagle’a o imieniu Zakładka. Ale jest coś jeszcze, co powinniście o niej wiedzieć: najbardziej na świecie kocha Karkonosze oraz wszystko, co można tam znaleźć. No, prawie wszystko! Mila nie znosi nowoczesnych apartamentowców, które nijak się mają do sudeckiej architektury, a jednak rosną w Szklarskiej Porębie niczym grzyby po deszczu

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 2861Wszystkich: 13831607

Nie wchodźcie na platformę

Fot. Waldemar Brygier / NaszeSudety
Fot. Waldemar Brygier / NaszeSudety
2022-11-30 10:19

     Urząd Miasta Lądka-Zdroju wystosował apel, w którym zakazuje wstępu na nadal jeszcze budowaną platformę widokową na Trojaku. Nietypowa konstrukcja umieszczona na Trojaku, dzięki której podziwianie sudeckich widoków będzie atrakcyjniejsze i bezpieczniejsze, wzbudza duże zainteresowanie. Na tyle duże, że niektórzy już pokusili się o wejście na platformę widokową. To niebezpieczne, ponieważ nadal jest ona w budowie.

     - Zdajemy sobie sprawę, że obiekt jest bardzo interesujący, widoki piękne, ale prosimy pamiętać, że budowa platformy widokowej na Trojaku nie została jeszcze ukończona i oddana do użytku – informuje lądecki magistrat.

     W związku z tym wejście na platformę jest zabronione. Urząd podkreśla, że łamanie zakazu jest nie tylko nieodpowiedzialne i niezgodne z prawem, ale utrudnia to wykonywanie nadal trwających prac.

     - Bardzo prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość – dodają urzędnicy.

PD – Gazeta Kłodzka
 

 


Sudecka Księgarnia Wysyłkowa poleca:

 

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

 • Paweł Rembarz2022-12-05 19:04

  Czy naprawdę te wszystkie platformy widokowe muszą przypominać kawałki jakichś mostów naniesionych na skały? Z góry może efekt nie jest najgorszy, ale patrząc na to z dołu, widać ewidentne zapaskudzenie górskiego krajobrazu w sposób znaczący. Czy już naprawdę nie istnieją projektanci, którzy z dużą dozą estetyki i dbałości o otoczenie, zaczną zajmować się podobnymi pomysłami?

 • Tomasz Drożdż2022-12-02 14:15

  Zabezpieczenie placu budowy przed dostępem osób nieuprawnionych jest obowiązkiem prowadzącego roboty budowlane. Inwestor może apelować do wykonawcy robót budowlanych o skuteczne wykonanie tego obowiązku. Pozostaje jeszcze nadzór budowlany i kary za niewłaściwe prowadzenie robót budowlanych. Zamiast apeli do ciekawskich.

Komentarz
Facebook