Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2018-09-19 07:14

  “Ten dom ma tajemnicę. Skarby i sekrety Dolnego Śląska” to już siódmy tom przewodników innych niż wszystkie. Tym razem autorka poprowadzi Was szlakiem zamków i pałaców, w których rozegrały się mroczne wydarzenia, zaprosi na wspólnie poszukiwanie zaginionych kolekcji, opowie nie tylko o skarbach, ale i o do dziś niewyjaśnionych zbrodniach. Wśród bohaterów tej książki odnajdziecie m.in. rosyjską kochankę właściciela zamku Czocha, czy zamordowaną przez wuja młodą milionerkę z Wlenia...

 • 2018-09-19 07:08

  To już drugi z serii przewodników emocjonalnych Wydawnictwa Ad Rem. Tym razem w osobistej, pełnej oryginalnych skojarzeń opowieści Czytelnik zabrany zostaje do podziemnego świata Kowar, odbywa podróż w czasie do miasta, w którym jeszcze nie tak dawno wydobywano uran. Autor Jarosław Szczyżowski ukazuje Kowary jak miasto oglądane w negatywie. Jakby rzeczywistość nie przyznawała się tutaj do samej siebie, odwracała na lewą stronę, udawała. Ale co? I dlaczego?

 • 2018-09-04 09:23

  Przewodnik prowadzi po atrakcyjnych turystycznie i licznie odwiedzanych latem i zimą masywów górskich okalających Kotlinę Kłodzką, którymi są: Góry Stołowe, Orlickie, Bystrzyckie, Masyw Śnieżnika, Góry Bialskie, Złote i Bardzkie. Opisano liczne uzdrowiska: Kudowa, Polanica, Duszniki, Lądek oraz zabytkowe miasta i miasteczka: Kłodzko, Bystrzyca, Złoty Stok, Srebrna Góra, Radków, Ścinawka, Wambierzyce

 • 2018-09-04 07:50

  W sprzedaży jest już wrześniowy numer magazynu turystyki rowerowej "RowerTour". Jak w każdym numerze, wewnątrz znaleźć mozna wiele ciekawych informacji, inspiracji do niezwykłych podróży, a także nowinki sprzętowe i wieści ze świata dwóch kółek. Tym razem redakcja proponuje m.in. eksplorację Świętokrzyskiego Parku Narodowego, single tracki w okolicach Szczecina, a także relacje z rowerowych wędrówek po Korsyce, Sardynii, Czechach oraz miejscach egzotycznych...

 • 2018-07-25 07:25

  Z niezwykłą regularnością ukazuje się Magazyn turystyki górskiej "npm", którego 209. numer pojawił się właśnie na półkach w księgarniach i kioskach. Wśród wielu ciekawych artykułów warto zwrócić uwagę na rozmowę z Rafałem Fronią, prywatnie właścicielem jeleniogórskiego wydawnictwa "Plan", którego mapy znają wszyscy miłośnicy Sudetów, himalaistą, a ostatnio autorem książki "Anatomia góry"

Wizyt:
Dzisiaj: 1115Wszystkich: 2906260

Pieszy maraton – dla nielubiących biegać

Fot. Tomasz Kinal
Fot. Tomasz Kinal
2017-12-15 20:16

     Wrocławskie imprezy biegowe na stałe weszły już do kalendarza imprez sportowych w mieście i zyskują sobie coraz większą popularność. Ich organizatorzy chcąc je urozmaicić, co rusz proponują nowe formy aktywności podczas głównych imprez. W ubiegłym roku mieliśmy okazję zwiedzać z przewodnikiem Wrocław biegiem, a w 2018 roku Młodzieżowe Centrum Sportu przygotowało propozycję dla piechurów. Będzie to Wrocław Walk Marathon 2018.

     Impreza odbędzie się 8 września, czyli dzień przed 36. Wrocław Maratonem, jedną z największych wrocławskich imprez biegowych. Osoby zainteresowane dziejami Wrocławia, miastem lub po prostu lubiący spacerować, będą mieli okazję poznać dzieje najciekawszych miejsc w stolicy Dolnego Śląska. Wszyscy wystartują ze Stadionu Olimpijskiego, gdzie na starcie otrzymają mapę z zaznaczonymi punktami, które muszą odwiedzić. W każdym z nich będzie na zawodników czekała osoba, która opowie o jego historii. Odwiedzenie każdego z zaproponowanych miejsc trzeba będzie potwierdzić pieczątką. Dla wszystkich, którzy zbiorą komplet pieczątek, organizatorzy przewidzieli medale i nagrody.

     Z kolei dla miłośników biegania ważną będzie informacja, że 1 stycznia 2018 roku ruszą zapisy internetowe do 6. Nocnego Wrocław Półmaratonu (impreza odbędzie się 16 czerwca) oraz do 36. Wrocław Maratonu (9 września). Limit uczestników Maratonu przewidziano na 6 000 osób, a w Półmaratonie w 2018 roku będzie to 12 000 osób. Warto również wspomnieć, że sezon biegowy wystartuje we Wrocławiu 3 marca 2018 roku w postaci 3. Biegu Dla Hospicjów. Dochód z niego przeznaczony zostanie na potrzeby pacjentów wrocławskich hospicjów.

Waldemar Brygier - NaszeSudety

 


Zobacz także:
strona www wrocławskich maratonów 

 

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook