Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2018-10-09 07:32

  Dość długo nie mieliśmy przewodnika po Rudawach Janowickich, wreszcie jest... Co prawda daleko mu do porządnego opracowania, które mogłoby zadowolić krajoznawców, ale dla turystów, którzy nie potrzebują szczegółowego opisu historycznego i krajoznawczego, powinien w zupełności wystarczyć. Wydawnictwo Plan wydało ilustrowany przewodnik turystyczny po Rudawach Janowickich z krótkim opisem miejscowości i najważniejszych atrakcji

 • 2018-09-19 07:14

  “Ten dom ma tajemnicę. Skarby i sekrety Dolnego Śląska” to już siódmy tom przewodników innych niż wszystkie. Tym razem autorka poprowadzi Was szlakiem zamków i pałaców, w których rozegrały się mroczne wydarzenia, zaprosi na wspólnie poszukiwanie zaginionych kolekcji, opowie nie tylko o skarbach, ale i o do dziś niewyjaśnionych zbrodniach. Wśród bohaterów tej książki odnajdziecie m.in. rosyjską kochankę właściciela zamku Czocha, czy zamordowaną przez wuja młodą milionerkę z Wlenia...

 • 2018-09-19 07:08

  To już drugi z serii przewodników emocjonalnych Wydawnictwa Ad Rem. Tym razem w osobistej, pełnej oryginalnych skojarzeń opowieści Czytelnik zabrany zostaje do podziemnego świata Kowar, odbywa podróż w czasie do miasta, w którym jeszcze nie tak dawno wydobywano uran. Autor Jarosław Szczyżowski ukazuje Kowary jak miasto oglądane w negatywie. Jakby rzeczywistość nie przyznawała się tutaj do samej siebie, odwracała na lewą stronę, udawała. Ale co? I dlaczego?

 • 2018-09-04 09:23

  Przewodnik prowadzi po atrakcyjnych turystycznie i licznie odwiedzanych latem i zimą masywów górskich okalających Kotlinę Kłodzką, którymi są: Góry Stołowe, Orlickie, Bystrzyckie, Masyw Śnieżnika, Góry Bialskie, Złote i Bardzkie. Opisano liczne uzdrowiska: Kudowa, Polanica, Duszniki, Lądek oraz zabytkowe miasta i miasteczka: Kłodzko, Bystrzyca, Złoty Stok, Srebrna Góra, Radków, Ścinawka, Wambierzyce

 • 2018-09-04 07:50

  W sprzedaży jest już wrześniowy numer magazynu turystyki rowerowej "RowerTour". Jak w każdym numerze, wewnątrz znaleźć mozna wiele ciekawych informacji, inspiracji do niezwykłych podróży, a także nowinki sprzętowe i wieści ze świata dwóch kółek. Tym razem redakcja proponuje m.in. eksplorację Świętokrzyskiego Parku Narodowego, single tracki w okolicach Szczecina, a także relacje z rowerowych wędrówek po Korsyce, Sardynii, Czechach oraz miejscach egzotycznych...

Wizyt:
Dzisiaj: 2001Wszystkich: 2955815

Przełęcz Walimska - łąki, cisza i piękna panorama

Fot. Tomek Nawrot
Fot. Tomek Nawrot
2018-09-19 07:00

    Przełęcz Walimska - niedziela, piękna pogoda i co z tym związane, mnóstwo samochodów. Znajduje się tam parking - płatny, więc dużo z nich stoi po obydwu stronach drogi. Naprzeciw parkingu, po drugiej stronie asfaltówki, ma swój początek droga gruntowa, którą biegnie niebieski szlak do Glinna i dalej do Jeziora Bystrzyckiego. Już po kilku krokach widać piękną panoramę aż po Kotlinę Dzierżoniowską. Łąki, cisza zachęcają do kontemplacji i przybrania pozycji horyzontalnej w celu pełnego zrelaksowania się.

     Po około 10 minutach marszu dochodzi się do kolejnego wybitnego punktu widokowego. Po lewej stronie wyróżniają się Góry Wałbrzyskie i Góry Suche, w tle tych drugich Karkonosze. Na wprost są Góry Czarne, Pogórze Wałbrzyskie i Obniżenie Sudeckie z widoczną zabudową Świdnicy. Miejsce to warte jest odwiedzenia. Zaledwie kilka minut spaceru od gwarnego parkingu, z którego większość osób wyrusza na Wielką Sowę.

Tomek Nawrot
Galeria

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

 • Silesiophilus2018-09-23 21:18

  Może i będzie jeździł, ale teraz wilki tam jakieś (jak właśnie dziś przeczytałem w "Gazecie Wrocławskiej")... Strach chodzić, a o spaniu pod chmurką jak ongiś to już w ogóle trzeba zapomnieć, no chyba, ze ktoś tańczący z wilkami.

 • Tomek Nawrot2018-09-21 07:50

  Pierwszy raz w Zagórzu byłem z ojcem mając 10 lat. Pamiętam, jak jechaliśmy pociągiem prowadzonym przez parowóz. Podobno są przymiarki, aby tę linię znowu uruchomić. Wtedy na pewno co jakiś czas będzie tam jeździł parowóz z Jaworzyny.

 • Silesiophilus2018-09-19 20:08

  To prawda, urocze miejsce. I pięknie jest iść stąd którymś grzbietem na północ... - łezka się w oku kręci, kiedy wspominam te wycieczki sprzed dekad zakończone wieczornym powrotem do Wrocławia pociągiem z Jugowic czy Zagórza Śląskiego. Te linię dość długo obsługiwały parowozy!
  A gdyby tak Buldi się odezwał wspominając naszą szaloną nocną wyprawę w te okolice sprzed kilkunastu lat (tak gęstej mgły jak wtedy nigdy w życiu nie doświadczyłem....).

Komentarz
Facebook