Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2020-06-04 11:46

  Na rynku księgarskim ukazała się nowa książka Hannibala Smoke’a, zatytułowana „Cicha apokalipsa. Zrujnowane pałace Dolnego Śląska”. Dwa poprzednie dzieła, w których autor opisał nieistniejące pałace Dolnego Śląska oraz zrujnowane obiekty w stolicy Dolnego Śląska cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że i kolejna książka z pewnością będzie bestsellerem.

 • 2020-05-22 08:28

  Krakowskie wydawnictwo Compass coraz śmielej poczyna sobie na sudeckim rynku wydawniczym i właśnie zaproponowało kolejne wydanie mapy Gór Stołowych. Kolejne, bo to już trzecia  edycja opracowania kartograficznego, obejmującego najpopularniejszy wśród turystów obszar leżący na ziemi kłodzkiej. Postanowiliśmy przyjrzeć się mapie nieco bliżej…

 • 2020-05-15 10:10

  Karkonosze. Spacerownik ilustrowany to w moim zamyśle ksiązka inna niż dotychczasowe przewodniki i albumy fotograficzne poświęcone tym górom. Opisując i ilustrując zdjęciami spacery po karkonoskich szlakach, starałem się pokazać piękno polskich i czeskich Karkonoszy, a także przekazać nieco wskazówek praktycznych. Piszę o miejscach bardzo popularnych i tych mniej znanych, choć równie atrakcyjnych. Od ponad pół wieku jestem nieuleczalnie zakochany w Karkonoszach

 • 2020-05-15 10:08

  Celem niniejszej pracy jest przedstawienie historii wsi Żelazno po 1945 r., a przede wszystkim losów jej mieszkańców, którzy od ponad siedemdziesięciu lat tworzą lokalną społeczność. W literaturze przedmiotu, dotyczącej losów ziemi kłodzkiej oraz jej powojennej historii, nie ma opracowania, które byłoby poświęcone jedynie dziejom tej wsi. Przedmiotem analizy jest okres od wczesnych lat powojennych po transformację ustrojową w 1989 r.

 • 2020-05-15 10:02

  Kolejny numer czasopisma "Sudety" przynosi jak zwykle szereg ciekawych artykułów, które z pewnością zainteresują miłosników Sudetów. Między innymi przeczytać w nim mozna o rytualnym sanatorium w Kudowie-Zdroju, Teplickim Skalnym Mieście, o Theodorze Fontane i jego związkach z Karkonoszami, a także o granitowym sercu Polski i uzdrowisku jak Bad Gastein...

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 26640Wszystkich: 5773020

Říčky zapraszają również latem

źródło: denik.cz
źródło: denik.cz
2015-06-21 08:42

     Położone w sercu Gór Orlickich Říčky znane są przede wszystkim miłośnikom białego szaleństwa, a to z powodu dobrych warunków narciarskich, jakie zwykle oferują i dobrze utrzymanym trasom narciarskim. Warto jednak wiedzieć, że miejscowość zaprasza także latem i dla turystów przygotowało szereg atrakcji, które pozwolą urozmaicić pobyt. Od zawsze okolice Říček upodobali sobie miłośnicy pieszych wędrówek, ale jest tu wiele możliwości uprawiania również innego rodzaju aktywności.

     Jeśli macie ochotę podnieść sobie poziom adrenaliny, to z pewnością z chęcią skorzystacie ze zjazdów na trójkołowych pojazdach napędzanych siłą mięśni. Trasa zjazdu prowadzi po czerwonej trasie zjazdowej i dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń. Na górę wywiezie was czteroosobowa kanapa i reszta zależy już od odwagi i fantazji zjeżdżających.

     Góry Orlickie to również prawdziwy raj dla miłośników wycieczek rowerowych, bo dobrze przygotowane trasy zadowolą każdego, a na dodatek na przykład w Říčkach rower można wwieźć wyciągiem na Zaklety zupełnie za darmo. Będąc już na górze można skorzystać z kilku możliwości łatwych, bo najczęściej prowadzących w dół, tras rowerowych. Z Zakletego w kilka chwil można znaleźć się na głównym, grzbietowym szlaku, znakowanej kolorem czerwonym Jiraskowej cestie (Szlaku Jiraska), łączącej wiele popularnych atrakcji Gór Orlickich.

     Hitem tegorocznego sezonu jest możliwość wypożyczenia hulajnóg, którymi po wjechaniu wyciągiem na górę, można łatwo i przyjemnie zjechać do jednej z części, rozległej miejscowości. Ośrodek proponuje tę atrakcję nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci, co pozwala na miłe spędzenie dnia w rodzinnym gronie.

Waldemar Brygier – NaszeSudety.pl
 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook