Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
  • 2024-04-17 11:23

    Zaginięcia zawsze się zdarzały. Niektórzy przepadali bez wieści, innych znajdowano martwych, byli i tacy, którzy celowo zacierali za sobą ślady. Waldemar Wilski rozpłynął się w powietrzu podczas swojego wesela. Tropy biegną równolegle przez nieświęte życie Wilskiego, aż komisarz Sonia Kranz znajduje makabryczny dowód, że zaginiony naprawdę mocno wzburzył komuś krew. Dramatyczny przebieg morderstwa wydaje się nieprawdopodobny, ale ponad sto lat temu na tych terenach wydarzyła się podobna historia

  • 2024-04-17 10:44

    Mila uwielbia kilka rzeczy: zapach farb olejnych, niekończące się rozmowy z przyjaciółką, pracę w księgarni, smak słodko-kwaśnych żelków i ciepły brzuch beagle’a o imieniu Zakładka. Ale jest coś jeszcze, co powinniście o niej wiedzieć: najbardziej na świecie kocha Karkonosze oraz wszystko, co można tam znaleźć. No, prawie wszystko! Mila nie znosi nowoczesnych apartamentowców, które nijak się mają do sudeckiej architektury, a jednak rosną w Szklarskiej Porębie niczym grzyby po deszczu

  • 2024-04-17 08:17

    Ukazał się wiosenny numer czasopisma „Sudety”. Bardzo cieszy spełnienie obietnicy redaktora prowadzącego Kamila Piotra Piotrowskiego, który kilka miesięcy zapowiedział cykliczność ukazywania się kolejnych numerów. Jeszcze bardziej cieszy objętość nowego numeru, bo dostajemy do rąk 46 stron ciekawej lektury (poprzedni numer, jak i wiele wcześniejszych były okrojone do kilku, kilkunastu stron mniej). A co dostajemy w numerze 182?

  • 2024-02-01 09:34

    555 zagadek o Górach Stołowych jest próbą zebrania tego, co w Górach Stołowych najciekawsze, wyjątkowe i niepospolite.Jeżeli nigdy w nich nie byłeś, ta książka pozwoli Ci przekroczyć ich granicę i zajrzeć do środka ― do ukrytych tam historii i mrocznych tajemnic. Gwarantuję, że rozdział po rozdziale coraz szerzej będzie się przed Tobą otwierać niezwykły skalny świat, w którym każda piaskowcowa skałka ma w sobie coś wyjątkowego

  • 2024-01-10 21:30

    Opracowanie poświęcone wrocławskiej gastronomii w latach 1957–1970, w którym czytelnik znajdzie informacje o jej strukturze, typach funkcjonujących zakładów oraz ich umiejscowieniu na terenie Wrocławia. Autor pisze również o prowadzonej przez lokale działalności rozrywkowej oraz przedstawia jadłospisy, opisuje też różne problemy z klientelą (gastronomiczne miscellanea). Wszystko to zostało ukazane na tle ówczesnych przemian

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 862Wszystkich: 13770127

Samotnia również w potrzebie

2020-04-13 22:56

     To zadziwiające, jak bardzo turystom górskim leży na sercu los sudeckich schronisk. Niestety, wciąż nie można tego powiedzieć o spółce zawiadującej schroniskami i jej prezesie, który konsekwentnie nie chce umorzenia (czy nawet częściowego umorzenia) czynszu za okres, kiedy schroniska nie mają żadnych dochodów. A czynsze płacone przez schroniska są spore! Jak pamiętamy, kilka lat temu po awanturze, o której również na naszych łamach pisaliśmy, Samotnia pozostała w rękach dotychczasowych dzierżawców, ale z czynszem 17 000 złotych każdego miesiąca! Obecnie jest to o kilka tysięcy więcej… To nie jedyne schroniska z wysokim czynszem. Do schroniska na Hali Szrenickiej spółka szukała dzierżawcy, który byłby skłonny płacić czynsz w wysokości ok. 30 000 złotych miesięcznie…

     Crowdfundingowe portale pełne są ostatnio zbiórek, które firmom umożliwią przetrwanie. Nie inaczej jest i w naszym, górskim światku… Schronisko Samotnia w Karkonoszach przez wielu uważane jest za jedno z najpiękniej położonych w Polsce. Dla wielu to też miejsce niemal kultowe… Dlatego zwracamy się do Was, drodzy czytelnicy o pomoc dla Samotni. W zbiórce na polakpotrafi.pl czytamy: Nie prosimy o darowiznę, prosimy żebyście nie wycofywali zaliczek na poczet Waszych rezerwacji oraz kupowali miejsca, kursy obiady, nasze usługi, koszulki - teraz - a my z tego wszystkiego rozliczymy się kiedy życie wróci do normalności.

     Jak można wspomóc Samotnię? Kupując m.in. koszulki i polary z logo schroniska, vouchery na obiady, weekendowe pobyty z wyżywieniem, czy tabliczki sponsorskie, które umieszczone zostaną na stołach w jadalni.

Waldemar Brygier - NaszeSudety
 

Zobacz także:
zbiórka dla Samotni na polakpotrafi.pl 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
 

Komentarze

  • Tomek Nawrot2020-04-14 10:12

    O co chodzi z tą spółką - czapą, mającą wyraźne znamiona pasożyta? Co w zamian mają schroniska płacąc te kosmiczne czynsze? Co mają w zamian turyści, bo to z ich pieniędzy schroniska płacą te kosmiczne czynsze? Poza nimi schroniska remontują swoje obiekty z własnych pieniędzy, czy czapa je finansuje? Czy te obiekty nie mogłyby działać samodzielnie, bez tej czapy? Ta spółka to kontynuacja jakiejś instytucji z czasów PRL-u? Czy wiadomo, ile prezes zarabia? Jeśli ktoś ma informacje na ten temat, proszę o podzielenie się.

  • Tomasz Rzeczycki (GoryPolski.pl)2020-04-22 16:44

    Spółka Sudeckie Hotele i Schroniska PTTK Sp. z o.o. nie jest pasożytem, lecz właścicielem schroniska. Na przestrzeni dziesięcioleci inwestycje w schronisku PTTK Samotnia finansowane były zarówno ze środków własnych dzierżawcy, jak i z pieniędzy właściciela. Schronisko mogłoby działać samodzielnie, gdyby właściciel zdecydował się je sprzedać. Jak dotąd nie miał takiej woli. Turyści nocujący w schroniskach mają zapewniony dach nad głową, posiłki, toalety i łazienki. W przeszłości, w czasach PRL, PTTK zarządzało swoimi schroniskami poprzez różnego rodzaju struktury, m.in. był Okręgowy Zarząd Gospodarki Turystycznej PTTK.

Komentarz
Facebook