Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2020-06-04 11:46

  Na rynku księgarskim ukazała się nowa książka Hannibala Smoke’a, zatytułowana „Cicha apokalipsa. Zrujnowane pałace Dolnego Śląska”. Dwa poprzednie dzieła, w których autor opisał nieistniejące pałace Dolnego Śląska oraz zrujnowane obiekty w stolicy Dolnego Śląska cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że i kolejna książka z pewnością będzie bestsellerem.

 • 2020-05-22 08:28

  Krakowskie wydawnictwo Compass coraz śmielej poczyna sobie na sudeckim rynku wydawniczym i właśnie zaproponowało kolejne wydanie mapy Gór Stołowych. Kolejne, bo to już trzecia  edycja opracowania kartograficznego, obejmującego najpopularniejszy wśród turystów obszar leżący na ziemi kłodzkiej. Postanowiliśmy przyjrzeć się mapie nieco bliżej…

 • 2020-05-15 10:10

  Karkonosze. Spacerownik ilustrowany to w moim zamyśle ksiązka inna niż dotychczasowe przewodniki i albumy fotograficzne poświęcone tym górom. Opisując i ilustrując zdjęciami spacery po karkonoskich szlakach, starałem się pokazać piękno polskich i czeskich Karkonoszy, a także przekazać nieco wskazówek praktycznych. Piszę o miejscach bardzo popularnych i tych mniej znanych, choć równie atrakcyjnych. Od ponad pół wieku jestem nieuleczalnie zakochany w Karkonoszach

 • 2020-05-15 10:08

  Celem niniejszej pracy jest przedstawienie historii wsi Żelazno po 1945 r., a przede wszystkim losów jej mieszkańców, którzy od ponad siedemdziesięciu lat tworzą lokalną społeczność. W literaturze przedmiotu, dotyczącej losów ziemi kłodzkiej oraz jej powojennej historii, nie ma opracowania, które byłoby poświęcone jedynie dziejom tej wsi. Przedmiotem analizy jest okres od wczesnych lat powojennych po transformację ustrojową w 1989 r.

 • 2020-05-15 10:02

  Kolejny numer czasopisma "Sudety" przynosi jak zwykle szereg ciekawych artykułów, które z pewnością zainteresują miłosników Sudetów. Między innymi przeczytać w nim mozna o rytualnym sanatorium w Kudowie-Zdroju, Teplickim Skalnym Mieście, o Theodorze Fontane i jego związkach z Karkonoszami, a także o granitowym sercu Polski i uzdrowisku jak Bad Gastein...

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 26678Wszystkich: 5773058

Schronisko młodzieżowe w centrum Wałbrzycha

Fot. Dariusz Gdesz
Fot. Dariusz Gdesz
2015-04-30 20:33

     Po oddaniu do użytku kompleksu sportowo-rekreacyjnego Aqua-Zdrój przy ul. Ratuszowej, władze Wałbrzycha stanęły przed dylematem związanym z zagospodarowaniem obiektu byłego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Wysockiego. Ostatecznie zapadła decyzja, że w dotychczasowej części administracyjnej budynku zostanie utworzona bursa z 40 miejscami dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

     W okresie wakacji będzie z kolei mogła pełnić funkcję schroniska młodzieżowego. W obiekcie będą pokoje dla dwóch do czterech osób wraz z zapleczem sanitarnym. Swoje dotychczasowe funkcje ma z kolei zachować hala sportowa wraz zapleczem, która jest obecnie poddawana modernizacji.

     Takiego obiektu obecnie w Wałbrzychu nie ma. W bursie, która działała przy Zespole Szkół nr 5 „Mechanik” na ul. Ogrodowej, funkcjonuje obecnie Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia i Interwencji Kryzysowej. Natomiast dawne schronisko młodzieżowe „Daisy” przy ul. Marconiego zamienia się w ruinę. 

     Termin zakończenia robót związanych z robotami termomodernizacyjnymi, m.in.: docieplenie dachu, izolacja fundamentów, wymiana centralnego ogrzewania oraz częściowo i stolarki drzwiowej na parterze, zaplanowano do 15 maja. Natomiast do 30 czerwca mają zostać zakończone pozostałe roboty budowlane. Koszt inwestycji przekracza kwotę 3,2 mln (brutto). Oficjalne oddanie obiektu do użytku zaplanowano na inaugurację roku szkolnego 2015/2016.

Artur Szałkowski – www.naszemiasto.pl
 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook