Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
  • 2024-02-01 09:34

    555 zagadek o Górach Stołowych jest próbą zebrania tego, co w Górach Stołowych najciekawsze, wyjątkowe i niepospolite.Jeżeli nigdy w nich nie byłeś, ta książka pozwoli Ci przekroczyć ich granicę i zajrzeć do środka ― do ukrytych tam historii i mrocznych tajemnic. Gwarantuję, że rozdział po rozdziale coraz szerzej będzie się przed Tobą otwierać niezwykły skalny świat, w którym każda piaskowcowa skałka ma w sobie coś wyjątkowego

  • 2024-01-10 21:30

    Opracowanie poświęcone wrocławskiej gastronomii w latach 1957–1970, w którym czytelnik znajdzie informacje o jej strukturze, typach funkcjonujących zakładów oraz ich umiejscowieniu na terenie Wrocławia. Autor pisze również o prowadzonej przez lokale działalności rozrywkowej oraz przedstawia jadłospisy, opisuje też różne problemy z klientelą (gastronomiczne miscellanea). Wszystko to zostało ukazane na tle ówczesnych przemian

  • 2024-01-10 21:20

    Jak przystało na region w Europie Środkowej, ziemia kłodzka istniała i istnieje realnie, determinowana geografią lub decyzjami politycznymi, a zarazem jest tworem wyobraźni, opisywanym w wielu tekstach i językach. Badanie kultury tego obszaru wymaga zatem podejścia historycznego, skupionego na dziejach narodów i grup społecznych oraz historii ich sztuki, duchowości, obyczaju i przemysłu, jak również użycia perspektyw...

  • 2023-11-09 09:43

    Imponujący łańcuch zamków obronnych w Sudetach to część dziedzictwa Piastów, pierwszej historycznej polskiej dynastii. Z czasem Dolny Śląsk zaczął przynależeć do Królestwa Czech, które było częścią Rzeszy Niemieckiej, ale Piastowie śląscy książętami Rzeszy nigdy nie byli, w odróżnieniu np. do Podiebradów oleśnickich. Piastowie kierowali się własnościowym prawem polskim, podkreślali, że są na Śląsku „od zawsze" i otrzymali przywileje od polskiego władcy, co musiał uznać nawet cesarz

  • 2023-11-08 16:23

    Górskie wędrówki to wspaniała przygoda i mnóstwo pozytywnych doświadczeń i wspomnień – z tym stwierdzeniem zgodzi się zapewne każdy miłośnik gór. Ci z nich, którzy zostali rodzicami mogą zadawać sobie pytanie: Jak zarazić dzieci swoją pasją i miłością do wędrowania po górskich szczytach? Jak zachęcić je do odkrywania nowych miejsc i nakierować ich wrodzoną ciekawość świata na górskie szlaki? I jak nie zrazić ich do takiego rodzaju turystyki, który przecież często wiąże się z dużym wysiłkiem?

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 585Wszystkich: 13724698

Świdnicki Festiwal Filmowy SPEKTRUM powraca!

2021-05-12 10:33

    Rok 2020 przyniósł wiele wyzwań i wyznaczył nowe standardy funkcjonowania branży filmowej. Zmiany wpłynęły w szczególności na myślenie o organizacji festiwali, które musiały otworzyć się na zupełnie inne rozwiązania i perspektywy - przyjąć formułę festiwalu hybrydowego, bądź przenieść swoje wydarzenia do sieci jak SPEKTRUM. Niezrażeni trudnościami, nauczeni doświadczeniem i z jeszcze większą pasją do kina – organizatorzy SPEKTRUM z nową energią wracają do pracy nad tegoroczną edycją festiwalu. 7. edycja Świdnickiego Festiwalu Filmowego SPEKTRUM odbędzie się w tym roku w dniach 24-30 października, a Świdnica ponownie ugości największe święto kina artystycznego na Dolnym Śląsku.

Nowa identyfikacja wizualna: „Chcemy Cię dotknąć”

     Od pierwszych edycji SPEKTRUM stawia na wyrazisty i mocny przekaz, zarówno poprzez selekcję programową, jak i komunikację wizualną. To festiwal jakich mało: otwarty na świat, ale ze świdnicką duszą, stawiający na lokalność i spektrum osobistych doznań i refleksji towarzyszących odczuwaniu kina. Dziś, po 7 latach SPEKTRUM jest festiwalem dojrzałym, pewnym swojej drogi i w tym roku ‘chcę Cię dotknąć’. Po niemal 15 miesiącach pandemii najbardziej brakuje dotyku. Nawet zwykłego uściśnięcia dłoni nieznajomemu, nie mówiąc już o przytuleniu przyjaciół. Dlatego też SPEKTRUM chcę Cię dotknąć, chcę abyś poczuł bliskość, bo bliskość i małe wspólnoty od zawsze były i są dla nas ważne. Hasło „Chcemy Cię dotknąć” to list miłosny kina do publiczności, bo puste sale kinowe tęsknią tak samo jak Wy tęsknicie do nich. I wreszcie, naszą ambicją jest pokazywanie filmów, które dotykają, które wzruszają, które poruszają i nie pozwalają pozostać obojętnym wobec problemów świata. Bądźcie z nami. Bądźcie blisko. — Paweł Kosuń, pomysłodawca i Dyrektor SPEKTRUM.

     Nowa identyfikacja wizualna z wykorzystaniem fotografii Łukasza Wierzbowskiego powstała we współpracy z wieloletnim partnerem festiwalu, studiem graficznym Bękarty.

SPEKTRUM czeka na zgłoszenia: nabór do 17 maja

     Do 17 maja można nadsyłać swoje filmy do dobrze już znanych twórcom i widzom konkursów:
Konkurs „Okiem Młodych”: Fabuła
Konkurs „Okiem Młodych”: Dokument
Konkurs „Okiem Młodych”: Amatorski
Konkurs „Okiem Młodych: Animacja – zupełnie nowa sekcja konkursowa!

     Konkursy „Okiem Młodych”: Fabuła / Dokument / Animacja są dedykowane twórcom do 35 roku życia, podczas gdy „Okiem Młodych”: Amatorski jest przeznaczony dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w świecie kina i krótkiego metrażu, do którego zakwalifikować się mogą jedynie autorzy filmów w wieku do 21 lat, nie będący studentami szkół filmowych.

     Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem strony FilmFreeway: filmfreeway.com/spektrum.

     Świdnicki Festiwal Filmowy SPEKTRUM jest organizowany przez Wrocławską Fundację Filmową oraz Świdnicki Ośrodek Kultury i finansowany ze środków miasta Świdnica. Zachęcamy do śledzenia bieżących newsów dotyczących festiwalu za pośrednictwem strony oraz  oficjalnych mediów społecznościowych:

strona www: spektrumfestival.pl 
Facebook: www.facebook.com/SPEKTRUMfestiwal 
Instagram: www.instagram.com/spektrumfestiwal 

Karolina Sienkiewicz
  • Dodaj link do:
  • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook