Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2018-02-23 20:04

  Romuald M. Łuczyński po raz kolejny wpisuje się w dorobek polskiej historiografii, dotyczący kultury uzdrowiskowej, poszerzając tym samym w sposób znaczący wiedzę w tym zakresie tematycznym. Niewątpliwie idea tworzenia cyklu monografii poświęconych sudeckim uzdrowiskom w różnym okresie historycznym jest indywidualnym, twórczym pomysłem autora. Poruszane przez autora wątki mogą inspirować do dalszych badań

 • 2018-02-15 18:09

  Podstawowym celem niniejszej publikacji jest całościowa prezentacja artystycznego i kulturowego fenomenu, jakim było malarstwo na Śląsku w dobie baroku. Dlatego w książce ujęci zostali wszyscy znani z zachowanej twórczości, najważniejsi ówcześni malarze, którzy byli czynni na Śląsku lub pracowali dla tamtejszych zleceniodawców. Uwzględniono także ich wszystkie wykonane dla śląskich odbiorców prace w różnych technikach i gatunkach...

 • 2018-02-01 10:34

  Tajemniczy, malowniczy i wzbudzający ciekawość większości Polaków… Wałbrzych ma wiele zakamarków, ciekawostek czających się w wąskich zaułkach i niezbadanych podziemi skrywających drogocenne przedmioty. Ma swoją księżniczkę – urzekającą Daisy – i księcia, który tylko dla niej sprowadził z Sycylii siedem wagonów kolejowych wypełnionych zastygłą lawą z wulkanu Etna. Wśród pięknych kwiatów w stworzonej z miłości palmiarni kryją się historie, o których zranione serca chciałyby zapomnieć…

 • 2018-02-01 10:31

  Słynie jako miasto mostów. Zachwyca architekturą. Uwodzi i obiecuje moc ekscytujących wrażeń. Wrocław od lat niczym niepokojąco piękna kobieta urzeka i skrywa sekrety… Tamara Barriga z pasją i odwagą wnika w nieodkryte dotąd tajemnice Wrocławia. Zdradza, dlaczego w Mrówkowcu mieszka się luksusowo i… nieznośnie. Opowiada o ludziach, którzy wyróżniali się mądrością, pracowitością, a w końcu zapisali się w historii miasta

 • 2018-02-01 10:04

  W lutowym numerze Magazynu Turystyki Rowerowej "Rowertour" pojawił się wątek dolnośląski. Grażyna Pastuszka, w artykule "Frankenstein i rycerz ze złotą ręką" opisuje swoją rowerową, 4-dniową eskapadę po bliższych i dalszych okolicach Ząbkowic Śląskich. Poza tym sporo ciekawych rowerowych relacji z Polski (m.in. południowa Wielkopolska, Mazury oraz Małopolska) i ze świata (m.in. USA, Mongolia, Paragwaj)

Wizyt:
Dzisiaj: 403Wszystkich: 2450627

Tragedia przy Wodospadzie Szklarki

źródło: Wikipedia
źródło: Wikipedia
2018-01-30 08:23

     Do nieszczęśliwego wypadku doszło w niedzielę przy Wodospadzie Szklarki. Jak w każdy weekend było przy nim sporo ludzi, którzy uwieczniali wodospad i siebie na jego tle. Dla efektownych ujęć niektórzy z odwiedzających przekraczali metalowe barierki zabezpieczające i wchodzili na głazy poza nimi. Jeden z mężczyzn, przebywający tutaj wraz ze swą rodziną, postanowił pójść nieco dalej i stanąć na kamieniach, które wystawały z wody. Okazały się śliskie, mężczyzna poślizgnął się, stracił równowagę i wpadł do wody uderzając głową w kamień. Stracił przytomność i utonął w nurtach Szklarki.

     Podobne wypadki zdarzały się w tym miejscu już wcześniej. Niefrasobliwość turystów skutkowała wiele razy obrażeniami, a nawet śmiercią. Szklarka nie wydaje się w tym miejscu niebezpieczna, co prawda jej nurt jest wartki, ale ilość wody z reguły niewielka, co skłania odwiedzających do wchodzenia na kamienie w wodzie. Ponieważ praktyka przekraczania barierek jest w tym miejscu częsta, wydaje się że zasadnym byłoby ustawienie dodatkowych tablic, które informowałyby o niebezpieczeństwie.

Waldemar Brygier - NaszeSudety
 

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

 • Harnaś Sudecki2018-01-30 09:49

  Ja bym kolejnymi tablicami krajobrazu wodospadu nie zaśmiecał. A ludziom którzy nie mają oleju w głowie i dodatkowe tablice nie pomogą.

 • Silesiophilus2018-01-31 23:36

  A może zakaz fotografowania?

 • Oburzony Zenon2018-02-01 21:45

  Tablice i barierki są? Są. Jak ludzie nierozumne to trudno. Nie wychowasz. Jak koniecznie chcą się zabić to mogą znaleźć bardziej niebezpieczne sposoby. Może lepiej im to ułatwiać a nie zakazywać.

 • Paweł Rembarz2018-02-02 09:10

  Nie, nie wydawałoby się zasadnym. Mam nadzieję, że teraz KPN nie wpadnie na pomysł postawienia tam wielkiej czerwonej tablicy z napisem: "Przekraczanie barierek grozi ŚMIERCIĄ lub TRWAŁYM KALECTWEM". Bo analogicznie, co 100m przy każdej drodze powinien wisieć baner nakazujący zdjęcie nogi z gazu. Bez jaj. Jak ktoś nie ma mózgu, albo ma i nie potrafi z niego korzystać, to najwyższy czas nazwać to po imieniu. Dlaczego po raz kolejny ogół musi dostosowywać się do zwichrowanych jednostek?

Komentarz
Facebook