Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2018-07-25 07:25

  Z niezwykłą regularnością ukazuje się Magazyn turystyki górskiej "npm", którego 209. numer pojawił się właśnie na półkach w księgarniach i kioskach. Wśród wielu ciekawych artykułów warto zwrócić uwagę na rozmowę z Rafałem Fronią, prywatnie właścicielem jeleniogórskiego wydawnictwa "Plan", którego mapy znają wszyscy miłośnicy Sudetów, himalaistą, a ostatnio autorem książki "Anatomia góry"

 • 2018-07-13 07:51

  Piechowice, Górzyniec, Michałowice, Pakoszów i Piastów to główni „bohaterowie” zarysu monograficznego Piechowic, wydanego przez Związek Gmin Karkonoskich. Zawartość jest bardzo bogata i obejmuje zarówno fotografie, jak i dokumenty, ludzi i uroczystości. Do publikacji dołączona jest płyta DVD

 • 2018-07-07 17:29

  Przewodnik obejmuje obszar całych Sudetów od Gór Łużyckich po Góry Odrzańskie na terenie Polski, Czech i Niemiec. Składa się z trzech części. Część pierwsza "Oblicze Sudetów" to ogólne informacje fizyczno-geograficzne, historyczne oraz o zagospodarowaniu turystycznym. Część druga to "ABC miejscowości" z obszaru Polski, Niemiec i Czech. Część trzecia Pasma Sudetów to opis szczytów i pasm w układzie fizyczno-geograficznym

 • 2018-04-28 09:46

  Gdy w 1995 roku miałem okazję otrzymać od autora książkę z dedykacją, przeczytałem ją od deski do deski w zaledwie dwa dni. Od tego czasu minęło sporo lat, ukazały się kolejne wydania „Zwyciężyć znaczy przeżyć”, co raz to grubsze, uzupełniane o kolejne rozdziały. Całkiem niedawno, nakładem wydawnictwa Bezdroża ukazało się czwarte wydanie książki, które objętością w niczym nie przypomina już pamiętnej książki w niebieskiej okładce sprzed niemal ćwierć wieku

 • 2018-04-27 07:34

  Wydawnictwo Compass znane było do tej pory przede wszystkim z turystycznych wydawnictw, które swym zasięgiem obejmowały Beskidy i Tatry. Od kilku lat jednak pojawiają się tytuły sudeckie, początkowo nieśmiało, teraz już coraz odważniej. Wśród oferty wydawnictwa mamy między innymi przewodnik po Głównym Szlaku Sudeckim, a także mapy Gór Złotych, Ziemi kłodzkiej, Masywu Śnieżnika i Gór Sowich. Najnowszym produktem jest mapa najwyższego sudeckiego pasma: Karkonoszy oraz Gór Izerskich

Wizyt:
Dzisiaj: 270Wszystkich: 2800563

Tragedia przy Wodospadzie Szklarki

źródło: Wikipedia
źródło: Wikipedia
2018-01-30 08:23

     Do nieszczęśliwego wypadku doszło w niedzielę przy Wodospadzie Szklarki. Jak w każdy weekend było przy nim sporo ludzi, którzy uwieczniali wodospad i siebie na jego tle. Dla efektownych ujęć niektórzy z odwiedzających przekraczali metalowe barierki zabezpieczające i wchodzili na głazy poza nimi. Jeden z mężczyzn, przebywający tutaj wraz ze swą rodziną, postanowił pójść nieco dalej i stanąć na kamieniach, które wystawały z wody. Okazały się śliskie, mężczyzna poślizgnął się, stracił równowagę i wpadł do wody uderzając głową w kamień. Stracił przytomność i utonął w nurtach Szklarki.

     Podobne wypadki zdarzały się w tym miejscu już wcześniej. Niefrasobliwość turystów skutkowała wiele razy obrażeniami, a nawet śmiercią. Szklarka nie wydaje się w tym miejscu niebezpieczna, co prawda jej nurt jest wartki, ale ilość wody z reguły niewielka, co skłania odwiedzających do wchodzenia na kamienie w wodzie. Ponieważ praktyka przekraczania barierek jest w tym miejscu częsta, wydaje się że zasadnym byłoby ustawienie dodatkowych tablic, które informowałyby o niebezpieczeństwie.

Waldemar Brygier - NaszeSudety
 

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

 • Harnaś Sudecki2018-01-30 09:49

  Ja bym kolejnymi tablicami krajobrazu wodospadu nie zaśmiecał. A ludziom którzy nie mają oleju w głowie i dodatkowe tablice nie pomogą.

 • Silesiophilus2018-01-31 23:36

  A może zakaz fotografowania?

 • Oburzony Zenon2018-02-01 21:45

  Tablice i barierki są? Są. Jak ludzie nierozumne to trudno. Nie wychowasz. Jak koniecznie chcą się zabić to mogą znaleźć bardziej niebezpieczne sposoby. Może lepiej im to ułatwiać a nie zakazywać.

 • Paweł Rembarz2018-02-02 09:10

  Nie, nie wydawałoby się zasadnym. Mam nadzieję, że teraz KPN nie wpadnie na pomysł postawienia tam wielkiej czerwonej tablicy z napisem: "Przekraczanie barierek grozi ŚMIERCIĄ lub TRWAŁYM KALECTWEM". Bo analogicznie, co 100m przy każdej drodze powinien wisieć baner nakazujący zdjęcie nogi z gazu. Bez jaj. Jak ktoś nie ma mózgu, albo ma i nie potrafi z niego korzystać, to najwyższy czas nazwać to po imieniu. Dlaczego po raz kolejny ogół musi dostosowywać się do zwichrowanych jednostek?

Komentarz
Facebook