Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
  • 2024-02-01 09:34

    555 zagadek o Górach Stołowych jest próbą zebrania tego, co w Górach Stołowych najciekawsze, wyjątkowe i niepospolite.Jeżeli nigdy w nich nie byłeś, ta książka pozwoli Ci przekroczyć ich granicę i zajrzeć do środka ― do ukrytych tam historii i mrocznych tajemnic. Gwarantuję, że rozdział po rozdziale coraz szerzej będzie się przed Tobą otwierać niezwykły skalny świat, w którym każda piaskowcowa skałka ma w sobie coś wyjątkowego

  • 2024-01-10 21:30

    Opracowanie poświęcone wrocławskiej gastronomii w latach 1957–1970, w którym czytelnik znajdzie informacje o jej strukturze, typach funkcjonujących zakładów oraz ich umiejscowieniu na terenie Wrocławia. Autor pisze również o prowadzonej przez lokale działalności rozrywkowej oraz przedstawia jadłospisy, opisuje też różne problemy z klientelą (gastronomiczne miscellanea). Wszystko to zostało ukazane na tle ówczesnych przemian

  • 2024-01-10 21:20

    Jak przystało na region w Europie Środkowej, ziemia kłodzka istniała i istnieje realnie, determinowana geografią lub decyzjami politycznymi, a zarazem jest tworem wyobraźni, opisywanym w wielu tekstach i językach. Badanie kultury tego obszaru wymaga zatem podejścia historycznego, skupionego na dziejach narodów i grup społecznych oraz historii ich sztuki, duchowości, obyczaju i przemysłu, jak również użycia perspektyw...

  • 2023-11-09 09:43

    Imponujący łańcuch zamków obronnych w Sudetach to część dziedzictwa Piastów, pierwszej historycznej polskiej dynastii. Z czasem Dolny Śląsk zaczął przynależeć do Królestwa Czech, które było częścią Rzeszy Niemieckiej, ale Piastowie śląscy książętami Rzeszy nigdy nie byli, w odróżnieniu np. do Podiebradów oleśnickich. Piastowie kierowali się własnościowym prawem polskim, podkreślali, że są na Śląsku „od zawsze" i otrzymali przywileje od polskiego władcy, co musiał uznać nawet cesarz

  • 2023-11-08 16:23

    Górskie wędrówki to wspaniała przygoda i mnóstwo pozytywnych doświadczeń i wspomnień – z tym stwierdzeniem zgodzi się zapewne każdy miłośnik gór. Ci z nich, którzy zostali rodzicami mogą zadawać sobie pytanie: Jak zarazić dzieci swoją pasją i miłością do wędrowania po górskich szczytach? Jak zachęcić je do odkrywania nowych miejsc i nakierować ich wrodzoną ciekawość świata na górskie szlaki? I jak nie zrazić ich do takiego rodzaju turystyki, który przecież często wiąże się z dużym wysiłkiem?

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 1015Wszystkich: 13723154

Tragedia przy Wodospadzie Szklarki

źródło: Wikipedia
źródło: Wikipedia
2018-01-30 08:23

     Do nieszczęśliwego wypadku doszło w niedzielę przy Wodospadzie Szklarki. Jak w każdy weekend było przy nim sporo ludzi, którzy uwieczniali wodospad i siebie na jego tle. Dla efektownych ujęć niektórzy z odwiedzających przekraczali metalowe barierki zabezpieczające i wchodzili na głazy poza nimi. Jeden z mężczyzn, przebywający tutaj wraz ze swą rodziną, postanowił pójść nieco dalej i stanąć na kamieniach, które wystawały z wody. Okazały się śliskie, mężczyzna poślizgnął się, stracił równowagę i wpadł do wody uderzając głową w kamień. Stracił przytomność i utonął w nurtach Szklarki.

     Podobne wypadki zdarzały się w tym miejscu już wcześniej. Niefrasobliwość turystów skutkowała wiele razy obrażeniami, a nawet śmiercią. Szklarka nie wydaje się w tym miejscu niebezpieczna, co prawda jej nurt jest wartki, ale ilość wody z reguły niewielka, co skłania odwiedzających do wchodzenia na kamienie w wodzie. Ponieważ praktyka przekraczania barierek jest w tym miejscu częsta, wydaje się że zasadnym byłoby ustawienie dodatkowych tablic, które informowałyby o niebezpieczeństwie.

Waldemar Brygier - NaszeSudety
 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
 

Komentarze

  • Harnaś Sudecki2018-01-30 09:49

    Ja bym kolejnymi tablicami krajobrazu wodospadu nie zaśmiecał. A ludziom którzy nie mają oleju w głowie i dodatkowe tablice nie pomogą.

  • Silesiophilus2018-01-31 23:36

    A może zakaz fotografowania?

  • Oburzony Zenon2018-02-01 21:45

    Tablice i barierki są? Są. Jak ludzie nierozumne to trudno. Nie wychowasz. Jak koniecznie chcą się zabić to mogą znaleźć bardziej niebezpieczne sposoby. Może lepiej im to ułatwiać a nie zakazywać.

  • Paweł Rembarz2018-02-02 09:10

    Nie, nie wydawałoby się zasadnym. Mam nadzieję, że teraz KPN nie wpadnie na pomysł postawienia tam wielkiej czerwonej tablicy z napisem: "Przekraczanie barierek grozi ŚMIERCIĄ lub TRWAŁYM KALECTWEM". Bo analogicznie, co 100m przy każdej drodze powinien wisieć baner nakazujący zdjęcie nogi z gazu. Bez jaj. Jak ktoś nie ma mózgu, albo ma i nie potrafi z niego korzystać, to najwyższy czas nazwać to po imieniu. Dlaczego po raz kolejny ogół musi dostosowywać się do zwichrowanych jednostek?

Komentarz
Facebook