Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2020-06-04 11:46

  Na rynku księgarskim ukazała się nowa książka Hannibala Smoke’a, zatytułowana „Cicha apokalipsa. Zrujnowane pałace Dolnego Śląska”. Dwa poprzednie dzieła, w których autor opisał nieistniejące pałace Dolnego Śląska oraz zrujnowane obiekty w stolicy Dolnego Śląska cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że i kolejna książka z pewnością będzie bestsellerem.

 • 2020-05-22 08:28

  Krakowskie wydawnictwo Compass coraz śmielej poczyna sobie na sudeckim rynku wydawniczym i właśnie zaproponowało kolejne wydanie mapy Gór Stołowych. Kolejne, bo to już trzecia  edycja opracowania kartograficznego, obejmującego najpopularniejszy wśród turystów obszar leżący na ziemi kłodzkiej. Postanowiliśmy przyjrzeć się mapie nieco bliżej…

 • 2020-05-15 10:10

  Karkonosze. Spacerownik ilustrowany to w moim zamyśle ksiązka inna niż dotychczasowe przewodniki i albumy fotograficzne poświęcone tym górom. Opisując i ilustrując zdjęciami spacery po karkonoskich szlakach, starałem się pokazać piękno polskich i czeskich Karkonoszy, a także przekazać nieco wskazówek praktycznych. Piszę o miejscach bardzo popularnych i tych mniej znanych, choć równie atrakcyjnych. Od ponad pół wieku jestem nieuleczalnie zakochany w Karkonoszach

 • 2020-05-15 10:08

  Celem niniejszej pracy jest przedstawienie historii wsi Żelazno po 1945 r., a przede wszystkim losów jej mieszkańców, którzy od ponad siedemdziesięciu lat tworzą lokalną społeczność. W literaturze przedmiotu, dotyczącej losów ziemi kłodzkiej oraz jej powojennej historii, nie ma opracowania, które byłoby poświęcone jedynie dziejom tej wsi. Przedmiotem analizy jest okres od wczesnych lat powojennych po transformację ustrojową w 1989 r.

 • 2020-05-15 10:02

  Kolejny numer czasopisma "Sudety" przynosi jak zwykle szereg ciekawych artykułów, które z pewnością zainteresują miłosników Sudetów. Między innymi przeczytać w nim mozna o rytualnym sanatorium w Kudowie-Zdroju, Teplickim Skalnym Mieście, o Theodorze Fontane i jego związkach z Karkonoszami, a także o granitowym sercu Polski i uzdrowisku jak Bad Gastein...

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 26732Wszystkich: 5773112

Tydzień Otwartych Kościołów na ziemi broumovskiej

2015-07-06 09:11

     Zbliża się Tydzień Otwartych Kościołów na Ziemi Broumovskiej. To doskonała okazja do odwiedzenia wielu pięknych, nie tylko barokowych świątyń, które na co dzień są zamknięte i niedostępne dla turystów. Niełatwo też dostać się do nich w czasie mszy, bo te odbywają się w nich niezmiernie rzadko. Zapraszamy więc do skorzystania z doskonałej okazji do zobaczenia pięknych wnętrz broumovskich kościołów!

 

     W najbliższym tygodniu (od 11 lipca do 17 lipca 2015 roku) obiekty wchodzące w skład tzw. „broumovskiej grupy kościołów”, otwarte będą w godzinach 10:00 – 16:00. W wielu z nich odbywać się będą oprowadzania po obiekcie:

- Broumov – kościół św. Wacława
- Šonov – kościół św. Małgorzaty
- Heřmánkovice – kościół Wszystkich Świętych
- Božanov – kościół św. Marii Magdaleny
- Martinkovice – kościół św. Marcina
- Ruprechtice – kościół św. Jakuba Większego
- Vižňov – kościół św. Anny
- Otovice – kościół św. Barbary
- Vernéřovice – kościół św. Michała

 

     Poza tym odwiedzić będzie można wiele innych pięknych świątyń w regionie, np.:

- Broumov – kościół śś. Piotra i Pawła
- Broumov – cmentarny kościół Panny Marii (w ramach standardowego zwiedzania)
- Broumov – klasztorny kościół św. Wojciecha (w ramach standardowego zwiedzania)
- Broumov – kościół Świętego Ducha (tylko w sobotę, 11 lipca)
- Teplice nad Metują – kościół Panny Marii z pustelnią (w ramach standardowego zwiedzania)
- Zdoňov – kościół Trójcy Świętej (tylko w sobotę, 11 lipca)

 

     Szczegółowy program imprez, które odbywać się będą przy okazji Tygodnia Otwartych Kosciołów (pokazy, wykłady, koncerty, itp.) znaleźć można (w języku czeskim) na stronie biskupstwa kralovehradeckiego.

Waldemar Brygier – NaszeSudety.pl
 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook