Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2020-06-04 11:46

  Na rynku księgarskim ukazała się nowa książka Hannibala Smoke’a, zatytułowana „Cicha apokalipsa. Zrujnowane pałace Dolnego Śląska”. Dwa poprzednie dzieła, w których autor opisał nieistniejące pałace Dolnego Śląska oraz zrujnowane obiekty w stolicy Dolnego Śląska cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że i kolejna książka z pewnością będzie bestsellerem.

 • 2020-05-22 08:28

  Krakowskie wydawnictwo Compass coraz śmielej poczyna sobie na sudeckim rynku wydawniczym i właśnie zaproponowało kolejne wydanie mapy Gór Stołowych. Kolejne, bo to już trzecia  edycja opracowania kartograficznego, obejmującego najpopularniejszy wśród turystów obszar leżący na ziemi kłodzkiej. Postanowiliśmy przyjrzeć się mapie nieco bliżej…

 • 2020-05-15 10:10

  Karkonosze. Spacerownik ilustrowany to w moim zamyśle ksiązka inna niż dotychczasowe przewodniki i albumy fotograficzne poświęcone tym górom. Opisując i ilustrując zdjęciami spacery po karkonoskich szlakach, starałem się pokazać piękno polskich i czeskich Karkonoszy, a także przekazać nieco wskazówek praktycznych. Piszę o miejscach bardzo popularnych i tych mniej znanych, choć równie atrakcyjnych. Od ponad pół wieku jestem nieuleczalnie zakochany w Karkonoszach

 • 2020-05-15 10:08

  Celem niniejszej pracy jest przedstawienie historii wsi Żelazno po 1945 r., a przede wszystkim losów jej mieszkańców, którzy od ponad siedemdziesięciu lat tworzą lokalną społeczność. W literaturze przedmiotu, dotyczącej losów ziemi kłodzkiej oraz jej powojennej historii, nie ma opracowania, które byłoby poświęcone jedynie dziejom tej wsi. Przedmiotem analizy jest okres od wczesnych lat powojennych po transformację ustrojową w 1989 r.

 • 2020-05-15 10:02

  Kolejny numer czasopisma "Sudety" przynosi jak zwykle szereg ciekawych artykułów, które z pewnością zainteresują miłosników Sudetów. Między innymi przeczytać w nim mozna o rytualnym sanatorium w Kudowie-Zdroju, Teplickim Skalnym Mieście, o Theodorze Fontane i jego związkach z Karkonoszami, a także o granitowym sercu Polski i uzdrowisku jak Bad Gastein...

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 27007Wszystkich: 5773387

Ultra Karpacz

Fot. Wojciech Cyganek
Fot. Wojciech Cyganek
2015-07-07 07:42

     W minioną sobotę, 4 lipca, Karpacz stał się ULTRA miastem. Ponad 500 biegaczy w wyjątkowo trudnych warunkach terenowych oraz pogodowych uczestniczyło w Ultramaratonie 3x Śnieżka = 1x Mont Blanc.

     Ulice Karpacza i szlaki Karkonoszy stały się dla zawodników trasą zmagań z własnymi słabościami i dokuczliwym upałem. Wszystko rozgrywało się na oczach widzów – mieszkańców miasta, turystów, rodzin i przyjaciół, którzy wspierali biegnących dopingiem, motywacją, a nawet pomocą przy otwieraniu butelek z wodą. Szczególne brawa dla Karpaczan za wysoki poziom zaangażowania w wydarzenie i stworzenie przyjaznego, sportowego klimatu. 

     Nieocenione okazały się kurtyny wodne ustawione przez OSP Karpacz, a także pomoc organizacyjna wolontariuszy - dzieci z Karpacza. Ogromne uznanie dla reprezentantów naszego miasta uczestniczących w biegu, szczególnie dla Jakuba Nakielskiego (nr startowy 560), który ukończył dystans ULTRA na drugiej pozycji z czasem 06.28:16,30. Zwycięzcą w tej kategorii jest Maciej Dawidziuk (nr startowy 549) ze Złotoryi. Wśród kobiet, jako pierwsza, linię mety przekroczyła, pochodząca z Turcji, Aysen Solak (nr startowy 514). Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspaniale emocje.

Więcej zdjęć: www.karpacz.pl/ultra-karpacz-3364/n
Fot. Wojciech Cyganek

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook