Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2018-09-19 07:14

  “Ten dom ma tajemnicę. Skarby i sekrety Dolnego Śląska” to już siódmy tom przewodników innych niż wszystkie. Tym razem autorka poprowadzi Was szlakiem zamków i pałaców, w których rozegrały się mroczne wydarzenia, zaprosi na wspólnie poszukiwanie zaginionych kolekcji, opowie nie tylko o skarbach, ale i o do dziś niewyjaśnionych zbrodniach. Wśród bohaterów tej książki odnajdziecie m.in. rosyjską kochankę właściciela zamku Czocha, czy zamordowaną przez wuja młodą milionerkę z Wlenia...

 • 2018-09-19 07:08

  To już drugi z serii przewodników emocjonalnych Wydawnictwa Ad Rem. Tym razem w osobistej, pełnej oryginalnych skojarzeń opowieści Czytelnik zabrany zostaje do podziemnego świata Kowar, odbywa podróż w czasie do miasta, w którym jeszcze nie tak dawno wydobywano uran. Autor Jarosław Szczyżowski ukazuje Kowary jak miasto oglądane w negatywie. Jakby rzeczywistość nie przyznawała się tutaj do samej siebie, odwracała na lewą stronę, udawała. Ale co? I dlaczego?

 • 2018-09-04 09:23

  Przewodnik prowadzi po atrakcyjnych turystycznie i licznie odwiedzanych latem i zimą masywów górskich okalających Kotlinę Kłodzką, którymi są: Góry Stołowe, Orlickie, Bystrzyckie, Masyw Śnieżnika, Góry Bialskie, Złote i Bardzkie. Opisano liczne uzdrowiska: Kudowa, Polanica, Duszniki, Lądek oraz zabytkowe miasta i miasteczka: Kłodzko, Bystrzyca, Złoty Stok, Srebrna Góra, Radków, Ścinawka, Wambierzyce

 • 2018-09-04 07:50

  W sprzedaży jest już wrześniowy numer magazynu turystyki rowerowej "RowerTour". Jak w każdym numerze, wewnątrz znaleźć mozna wiele ciekawych informacji, inspiracji do niezwykłych podróży, a także nowinki sprzętowe i wieści ze świata dwóch kółek. Tym razem redakcja proponuje m.in. eksplorację Świętokrzyskiego Parku Narodowego, single tracki w okolicach Szczecina, a także relacje z rowerowych wędrówek po Korsyce, Sardynii, Czechach oraz miejscach egzotycznych...

 • 2018-07-25 07:25

  Z niezwykłą regularnością ukazuje się Magazyn turystyki górskiej "npm", którego 209. numer pojawił się właśnie na półkach w księgarniach i kioskach. Wśród wielu ciekawych artykułów warto zwrócić uwagę na rozmowę z Rafałem Fronią, prywatnie właścicielem jeleniogórskiego wydawnictwa "Plan", którego mapy znają wszyscy miłośnicy Sudetów, himalaistą, a ostatnio autorem książki "Anatomia góry"

Wizyt:
Dzisiaj: 1097Wszystkich: 2906242

Wrocław dumny gospodarczo

2017-12-14 17:41

     Miasto Wrocław oraz Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej zorganizowały konferencję oraz targi zatytułowane „Made in Wroclaw”. Obie imprezy odbyły się 14 grudnia w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia. Wzięło w nich udział ponad 50 wystawców, zarówno uznanych i długo istniejących na rynku firm, jak i innowatorów z projektów startupowych, którzy zaprezentowali odwiedzającym nowoczesne rozwiązania, na co dzień realizowane przez nich w mieście. Wśród licznych produktów, wyróżnić można np. robota do nauki języków obcych, elektryczne longboardy (w uproszczeniu: deskorolki), czy łazika ziemskiego Turtle Rover.

     - Wydarzenie, w jakim mamy okazję brać udział zbiegło się z publikacją najnowszych badań Eurostat, z których wynika, że spośród 276 regionów w Europie, w latach 2006-2016, Dolny Śląsk jest na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o ilość tworzonych miejsc pracy. Z pewnością można powiedzieć, że przynajmniej 40% tych miejsc stworzonych zostało w Aglomeracji Wrocławskiej, z czego wynika, że Wrocław jest numerem jeden w tworzeniu miejsc pracy w Europie. Uporawszy się z bezrobociem, myślimy teraz, jak uczynić je lepszymi i bardziej wartościowymi, o tym jak unowocześnić Wrocław. A ponieważ jesteśmy miastem przedsiębiorczym i otwartym, myślę że tak się wkrótce stanie – mówi Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

     Odwiedzający targi „Made in Wroclaw” mieli możliwość odwiedzić przygotowane z tej okazji stoiska, na których prezentowały się między innymi takie firmy jak MPWiK z Hydropolis, wypożyczalnia samochodów miejskich Vozilla i wiele innych. Można było wejść do wirtualnej rzeczywistości, porozmawiać o nowoczesnych technologiach, a także wygrać nagrody w licznych konkursach. Szczęśliwcy pójdą na Bal Sylwestrowy w Hali Stulecia, odwiedzą wrocławskie ZOO, pojadą samochodami miejskimi oraz będą mieli okazję pójść na mecze Śląska Wrocław.

Waldemar Brygier - NaszeSudety
Galeria

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook