Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2018-09-19 07:14

  “Ten dom ma tajemnicę. Skarby i sekrety Dolnego Śląska” to już siódmy tom przewodników innych niż wszystkie. Tym razem autorka poprowadzi Was szlakiem zamków i pałaców, w których rozegrały się mroczne wydarzenia, zaprosi na wspólnie poszukiwanie zaginionych kolekcji, opowie nie tylko o skarbach, ale i o do dziś niewyjaśnionych zbrodniach. Wśród bohaterów tej książki odnajdziecie m.in. rosyjską kochankę właściciela zamku Czocha, czy zamordowaną przez wuja młodą milionerkę z Wlenia...

 • 2018-09-19 07:08

  To już drugi z serii przewodników emocjonalnych Wydawnictwa Ad Rem. Tym razem w osobistej, pełnej oryginalnych skojarzeń opowieści Czytelnik zabrany zostaje do podziemnego świata Kowar, odbywa podróż w czasie do miasta, w którym jeszcze nie tak dawno wydobywano uran. Autor Jarosław Szczyżowski ukazuje Kowary jak miasto oglądane w negatywie. Jakby rzeczywistość nie przyznawała się tutaj do samej siebie, odwracała na lewą stronę, udawała. Ale co? I dlaczego?

 • 2018-09-04 09:23

  Przewodnik prowadzi po atrakcyjnych turystycznie i licznie odwiedzanych latem i zimą masywów górskich okalających Kotlinę Kłodzką, którymi są: Góry Stołowe, Orlickie, Bystrzyckie, Masyw Śnieżnika, Góry Bialskie, Złote i Bardzkie. Opisano liczne uzdrowiska: Kudowa, Polanica, Duszniki, Lądek oraz zabytkowe miasta i miasteczka: Kłodzko, Bystrzyca, Złoty Stok, Srebrna Góra, Radków, Ścinawka, Wambierzyce

 • 2018-09-04 07:50

  W sprzedaży jest już wrześniowy numer magazynu turystyki rowerowej "RowerTour". Jak w każdym numerze, wewnątrz znaleźć mozna wiele ciekawych informacji, inspiracji do niezwykłych podróży, a także nowinki sprzętowe i wieści ze świata dwóch kółek. Tym razem redakcja proponuje m.in. eksplorację Świętokrzyskiego Parku Narodowego, single tracki w okolicach Szczecina, a także relacje z rowerowych wędrówek po Korsyce, Sardynii, Czechach oraz miejscach egzotycznych...

 • 2018-07-25 07:25

  Z niezwykłą regularnością ukazuje się Magazyn turystyki górskiej "npm", którego 209. numer pojawił się właśnie na półkach w księgarniach i kioskach. Wśród wielu ciekawych artykułów warto zwrócić uwagę na rozmowę z Rafałem Fronią, prywatnie właścicielem jeleniogórskiego wydawnictwa "Plan", którego mapy znają wszyscy miłośnicy Sudetów, himalaistą, a ostatnio autorem książki "Anatomia góry"

Wizyt:
Dzisiaj: 832Wszystkich: 2907464

Z FlixBusem w Sudety

2018-07-06 07:55

     FlixBus podsumował pierwsze półrocze 2018 roku. Według danych przewoźnika w ciągu ostatnich sześciu miesięcy największy w Europie operator dalekobieżnych połączeń autobusowych, przewiózł blisko 2 mln pasażerów. To dobry wynik, który pozwala patrzeć w przyszłość z optymizmem. Potwierdzeniem tego może być prezentacja nowej siatki połączeń, która sukcesywnie będzie wprowadzana w kolejnych miesiącach. Obejmuje ona co najmniej 130 destynacji, w tym połączenia z Wrocławia, z którego będzie można dojechać bezpośrednio do blisko 80 miast w Polsce i Europie. Nowe trasy uwzględnią także 14 miast z województwa dolnośląskiego.

     Przewoźnik stara się o kolejne koncesje i sukcesywnie je otrzymuje, dlatego już niedługo z Wrocławia pojedziemy autobusami FlixBusa nie tylko do Pragi, Amsterdamu, czy Wiednia, ale również do szeregu miast położonych w Sudetach, między innymi do Jeleniej Góry, Wałbrzycha, Zgorzelca, Kłodzka, Kudowy-Zdroju, Dusznik-Zdroju, Karpacza, Szklarskiej Poręby, a także do Legnicy i Lubina. Poprawi to skomunikowanie tych miast ze stolicą Dolnego Śląska i z pewnością ucieszy turystów udających się w góry.

     Nową siatkę połączeń FlixBusa obsłuży 18 partnerów autobusowych z całej Polski, dwóch z nich pochodzić będzie z województwa dolnośląskiego (Usługi Autokarowe Mariusz Romańczuk z Milicza oraz Grabor z Tyńca Małego). Przewoźnicy, którzy podjęli współpracę z FlixBusem dysponują łącznie flotą blisko 150 autobusów i zatrudniają 600 kierowców. Model biznesowy, który preferuje FlixBus zakłada ścisłą współpracę z lokalnymi przewoźnikami, którzy odpowiedzialni są za codzienne operacje oraz flotę autobusów, po stronie FlixBusa leży natomiast marketing, sprzedaż, planowanie sieci, obsługa klienta, oraz rozwój biznesu i technologii.

Waldemar Brygier - NaszeSudety
Galeria

  
 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

 • Adam Włoch2018-07-06 19:23

  "Obejmuje ona co najmniej 130 destynacji,"

  Czy koniecznie musimy zaśmiecać język polski zbędnymi anglicyzmami? Czy słowa "kierunek" czy "relacja" wyparowały z naszego języka?

 • Joanna Kasińska 2018-07-06 09:24

  Kiedyś było połączenie Świnoujście, Szczecin ,Międzylesie .Praga i to było idealne,korzystali z tego i Czesi i Polacy .Chociaż Szczecin z Dolnym Śląskiem i już będzie dobrze .

Komentarz
Facebook