Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2020-06-04 11:46

  Na rynku księgarskim ukazała się nowa książka Hannibala Smoke’a, zatytułowana „Cicha apokalipsa. Zrujnowane pałace Dolnego Śląska”. Dwa poprzednie dzieła, w których autor opisał nieistniejące pałace Dolnego Śląska oraz zrujnowane obiekty w stolicy Dolnego Śląska cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że i kolejna książka z pewnością będzie bestsellerem.

 • 2020-05-22 08:28

  Krakowskie wydawnictwo Compass coraz śmielej poczyna sobie na sudeckim rynku wydawniczym i właśnie zaproponowało kolejne wydanie mapy Gór Stołowych. Kolejne, bo to już trzecia  edycja opracowania kartograficznego, obejmującego najpopularniejszy wśród turystów obszar leżący na ziemi kłodzkiej. Postanowiliśmy przyjrzeć się mapie nieco bliżej…

 • 2020-05-15 10:10

  Karkonosze. Spacerownik ilustrowany to w moim zamyśle ksiązka inna niż dotychczasowe przewodniki i albumy fotograficzne poświęcone tym górom. Opisując i ilustrując zdjęciami spacery po karkonoskich szlakach, starałem się pokazać piękno polskich i czeskich Karkonoszy, a także przekazać nieco wskazówek praktycznych. Piszę o miejscach bardzo popularnych i tych mniej znanych, choć równie atrakcyjnych. Od ponad pół wieku jestem nieuleczalnie zakochany w Karkonoszach

 • 2020-05-15 10:08

  Celem niniejszej pracy jest przedstawienie historii wsi Żelazno po 1945 r., a przede wszystkim losów jej mieszkańców, którzy od ponad siedemdziesięciu lat tworzą lokalną społeczność. W literaturze przedmiotu, dotyczącej losów ziemi kłodzkiej oraz jej powojennej historii, nie ma opracowania, które byłoby poświęcone jedynie dziejom tej wsi. Przedmiotem analizy jest okres od wczesnych lat powojennych po transformację ustrojową w 1989 r.

 • 2020-05-15 10:02

  Kolejny numer czasopisma "Sudety" przynosi jak zwykle szereg ciekawych artykułów, które z pewnością zainteresują miłosników Sudetów. Między innymi przeczytać w nim mozna o rytualnym sanatorium w Kudowie-Zdroju, Teplickim Skalnym Mieście, o Theodorze Fontane i jego związkach z Karkonoszami, a także o granitowym sercu Polski i uzdrowisku jak Bad Gastein...

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 25552Wszystkich: 5771932

Zamki otwierają się dla dzieci

źródło: denik.cz
źródło: denik.cz
2015-07-10 09:21

     W całym województwie libereckim, udostępnione do zwiedzania zamki i pałace przygotowały na wakacje wiele ofert, które mogą zainteresować rodziny z dziećmi. Dla najmłodszych turystów przygotowano szereg atrakcji, które często nudne zwiedzanie zamienią w pełną przygód przygodę. Trasy przeznaczone dla dzieci są krótsze (z reguły trwają 20-30 minut), a język przekazywania wiedzy dostosowany jest do wieku zwiedzających.

     Na przykład w Sychrovie i w Zakupach spotkać można księżniczkę, która oprowadzi po zamku i opowie o jego tajemnicach. Z kolei na zamku Grabštejn odwiedzających poprowadzi przez zamkowe sale święta Barbara. Nowe atrakcje szykują dla najmłodszych także zamki Frýdlant i Hrubý Rohozec.

     Czynna od 1 lipca trasa dziecięca na zamku we Frýdlancie pozwala dzieciom na spokojne i pełne skupienia zwiedzanie warowni. Przejście normalnej trasy zajmuje ok. 1,5 godziny, co dla małych dzieci często było nie do pokonania, po wizycie w kilku kolejnych salach i wysłuchaniu wykładów przewodnika, najmłodsi po prostu nudzili się w kolejnych komnatach, okazując coraz mniejsze zainteresowanie. Teraz zwiedzanie mogą ograniczyć do sześciu najciekawszych sal, w których dowiedzą się m.in. jak się na zamku żyło, co robili jego mieszkańcy, czy wreszcie jakimi zabawkami bawiły się dzieci.

Waldemar Brygier - NaszeSudety.pl
 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook