Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2020-06-04 11:46

  Na rynku księgarskim ukazała się nowa książka Hannibala Smoke’a, zatytułowana „Cicha apokalipsa. Zrujnowane pałace Dolnego Śląska”. Dwa poprzednie dzieła, w których autor opisał nieistniejące pałace Dolnego Śląska oraz zrujnowane obiekty w stolicy Dolnego Śląska cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że i kolejna książka z pewnością będzie bestsellerem.

 • 2020-05-22 08:28

  Krakowskie wydawnictwo Compass coraz śmielej poczyna sobie na sudeckim rynku wydawniczym i właśnie zaproponowało kolejne wydanie mapy Gór Stołowych. Kolejne, bo to już trzecia  edycja opracowania kartograficznego, obejmującego najpopularniejszy wśród turystów obszar leżący na ziemi kłodzkiej. Postanowiliśmy przyjrzeć się mapie nieco bliżej…

 • 2020-05-15 10:10

  Karkonosze. Spacerownik ilustrowany to w moim zamyśle ksiązka inna niż dotychczasowe przewodniki i albumy fotograficzne poświęcone tym górom. Opisując i ilustrując zdjęciami spacery po karkonoskich szlakach, starałem się pokazać piękno polskich i czeskich Karkonoszy, a także przekazać nieco wskazówek praktycznych. Piszę o miejscach bardzo popularnych i tych mniej znanych, choć równie atrakcyjnych. Od ponad pół wieku jestem nieuleczalnie zakochany w Karkonoszach

 • 2020-05-15 10:08

  Celem niniejszej pracy jest przedstawienie historii wsi Żelazno po 1945 r., a przede wszystkim losów jej mieszkańców, którzy od ponad siedemdziesięciu lat tworzą lokalną społeczność. W literaturze przedmiotu, dotyczącej losów ziemi kłodzkiej oraz jej powojennej historii, nie ma opracowania, które byłoby poświęcone jedynie dziejom tej wsi. Przedmiotem analizy jest okres od wczesnych lat powojennych po transformację ustrojową w 1989 r.

 • 2020-05-15 10:02

  Kolejny numer czasopisma "Sudety" przynosi jak zwykle szereg ciekawych artykułów, które z pewnością zainteresują miłosników Sudetów. Między innymi przeczytać w nim mozna o rytualnym sanatorium w Kudowie-Zdroju, Teplickim Skalnym Mieście, o Theodorze Fontane i jego związkach z Karkonoszami, a także o granitowym sercu Polski i uzdrowisku jak Bad Gastein...

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 15172Wszystkich: 5676962

Zamknięty szlak na Śnieżkę

Widok na Obří důl
Widok na Obří důl
2019-05-21 07:21

     Krkonošski narodny park (Krnap) zamknął dla turystów, znakowany kolorem niebieskim szlak turystyczny prowadzący przez Obří důl. To jedna z najpopularniejszych tras prowadzących na Równię pod Śnieżką, skąd już tylko pół godziny marszu na najwyższy szczyt naszych południowych sąsiadów i Sudetów. Jak informuje rzecznik Krnap, Radek Drahný, spowodowane to jest koniecznością naprawy mostku na Rudnym potoku, który został uszkodzony pod naporem śniegu. Naprawa potrwać może nawet kilka tygodni.

Waldemar Brygier - NaszeSudety
 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

 • Pyrus2019-05-22 20:08

  No i dlatego warto czasami sprawdzić aktualne informacje o zamkniętych szlakach w czeskich Karkonoszach na stronie KRNAPu, na której są zwykle podawane z dużym wyprzedzeniem.
  A także na stronie KPNu, gdzie - oprócz informacji o zamkniętych szlakach po polskiej stronie - niedawno także pojawiła się informacja o utrudnieniach na szlakach po czeskiej stronie.
  A mostek faktycznie padł...

 • Bohemophilus2019-05-22 23:32

  Waldku, nie "Krkonošski narodny park" ale "Krkonošský národní park"!

 • MiŚ Świ@teczNY 2019-05-24 12:23

  Naprawiony!

Komentarz
Facebook