Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2023-01-29 17:54

  Wznowienie długo oczekiwanej przez miłośników naszego regionu książki Krzysztofa R. Mazurskiego "Miłość i dramaty królewny Marianny", wreszcie dojdzie do skutku. Premiera planowana jest na 6 marca 2023 roku i oczywiście od tego momentu książka będzie dostępna w naszej Sudeckiej Księgarni Wysyłkowej. 6 marca to świetny moment na jej wydanie, tuż przed Świętem Kobiet, a więc i świętem wspaniałej kobiety, jaką była, związana mocno z Dolnym Śląskiem, królewna Marianna Orańska...

 • 2022-12-27 22:28

  Pierwszy rozdział podsumowuje burzliwy rozwój polityczny na szczeblu gminnym, w którym zaszło tak wiele zmian, że zwykły obywatel nie jest w stanie ich wszystkich zapamiętać. Inne rozdziały dotyczą przemysłu, budownictwa, transportu, handlu, zdrowia i spraw społecznych. Książkę zamyka traktat o kulturze i edukacji, ze specjalnymi rozdziałami poświęconymi zoo i ogrodowi botanicznemu. Ostatnia część książki poświęcona jest sportowi, ochronie przyrody oraz symbolowi Liberca – Ještědowi.

 • 2022-11-18 11:42

  Źródła i literatura dotyczące pionierów narciarstwa w Karkonoszach i Górach Izerskich do początków XX stulecia są skromne. Najważniejszy zbiór ze Szklarskiej Poręby - wiodącego wówczas ośrodka sportów zimowych – gminne archiwum, zaginął wiosną 1945 r. Podstawowe informacje dotyczące pionierskich lat białego szaleństwa znajdują się na szczęście w przyczynkarskich opisach dokonań karkonoskich narciarzy z przełomu wieków XIX i XX, notatkach prasowych oraz na marginesach monografii

 • 2022-11-15 12:29

  Zbiór opowiadań jest przyczynkiem nie tylko do historii Przesieki i Karkonoszy, będzie też znakomitym źródłem wiedzy dla miłośników tego regionu. Pisanie Mariusza pewnie wejdzie do kanonu modnej ostatnio „literatury górskiej”. Tym bardziej, że autor pokazuje góry nie od strony zdobywcy, tylko „zwykłego zjadacza chleba”, który swoje życiowe losy związał na zawsze z Karkonoszami. Przez to pisanie przebija coś, co Zbigniew Piotrowicz nazwał sudeckością

 • 2022-07-07 12:37

  Miłośnicy Sudetów nie mogą narzekać na brak dobrych map, tak potrzebnych do wędrówek po górach. Co rusz pojawiają się na rynku wydawniczym kolejne wydania, co pozwala nam mieć nadzieję, że dostajemy poprawione i aktualizowane na bieżąco mapy. Co jakiś czas pojawiają się w ofercie poszczególnych wydawnictw także całkiem nowe opracowania. Z taką sytuacją mamy właśnie do czynienia z krakowskim wydawnictwem Compass

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 1572Wszystkich: 13082529

Agroturystyka DoWoli (Wolimierz)

Agroturystyka DoWoli
(dawniej HuskyFram)

Wolimierz 51
59-820 Leśna

kom. 501 631 932

e-mail: kontakt@dowoli.com 
www: www.dowoli.com 

 

     Zapraszamy do Wolimierza, wsi na końcu świata. Tutaj czas nie biegnie, on poWoli sobie drepcze. Odnajdziecie u nas doWoli spokoju i relaksu. Zapomnicie o pędzie dużego miasta. Ciszę zmąci jedynie śpiew ptaków i szum liści na wietrze. Po błogim leniuchowaniu lubicie aktywnie spędzać czas? Pogórze Izerskie nie należy do nudnych. Chętnie przybliżymy Wam lokalne atrakcje. Pomożemy zorganizować spływ kajakowy Kwisą, wyjazd na świeradowskie single tracki (z możliwością wypożyczenia rowerów) czy na narty biegowe do Jakuszyc. Pokażemy co warto zwiedzić z pobliskich zamków, browarów czy miasteczek. Zapraszają szlaki piesze i rowerowe Gór Izerskich oraz Karkonoszy. Można też wybrać się na wypoczynek nad jeziorem.

     W życiu jest też czas na zabawę. Dlatego można u nas zorganizować urodziny, małe wesela czy inne imprezy okolicznościowe. DoWoli spokoju zamienia się wtedy w doWoli śmiechu i radości! Do dyspozycji gości jest jadalnia w stylu karczmy z kominkiem, a także:

     - wspólna kuchnia z lodówką i przyborami kuchennymi (talerze, kubki, sztućce, garnki),
     - sala taneczna lub prelekcyjna,
     - bezpłatny parking na posesji,
     - taras gdzie wyśmienicie smakują posiłki i kawa,
     - duży ogród z miejscem na ognisko, murowanym grillem, dużym trawnikiem do gier zespołowych lub do opalania (na leżaku, w hamaku lub po prostu na trawie).

     Dla gości mamy pokoje 2, 3 i 4-osobowe oraz 2 apartamenty 2-pokojowe z osobnymi kuchniami. Wszystkie pokoje i apartamenty mają swoje łazienki. Istnieje możliwość zamówienia śniadania. Śniadania staramy się przygotowywać z lokalnych produktów. Część z nich można u nas kupić, zależnie od sezonu (sery kozie, miód, wiejskie jajka, warzywa, itd.).

     - w całym domu jest darmowe Wi-Fi,
     - w kuchniach na gości czeka kawa i herbata,
     - w łazienkach są ręczniki i mydło,
     - można kupić drewno na ognisko,
     - zimą palimy w kominku w karczmie,
     - do dyspozycji gości są leżaki i hamaki.

     Można przyjechać ze swoim zwierzakiem, pod warunkiem że Wasz pupil w miarę słucha się właściciela. Słonie i żyrafy nie będą wpuszczane do domu, no chyba że młode.

     Zapraszamy Was do naszego domu :)Galeria

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook