Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2018-10-22 22:50

  Mapa turystyczna dwustronna w skali 1:60000 obejmująca swym zasięgiem obszar Sudetów Wschodnich Na mapie znalazły się takie miejscowości jak Kłodzko, Międzylesie, Krnov, Jesenik, Prudnik, Głuchołazy, Otmuchów, Paczków, Bruntal. Na mapie zaznaczono m.in. kościoły, zabytki, obiekty sportowe, atrakcje turystyczne, wyciągi narciarskie . Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych i narciarskich

 • 2018-10-09 07:32

  Dość długo nie mieliśmy przewodnika po Rudawach Janowickich, wreszcie jest... Co prawda daleko mu do porządnego opracowania, które mogłoby zadowolić krajoznawców, ale dla turystów, którzy nie potrzebują szczegółowego opisu historycznego i krajoznawczego, powinien w zupełności wystarczyć. Wydawnictwo Plan wydało ilustrowany przewodnik turystyczny po Rudawach Janowickich z krótkim opisem miejscowości i najważniejszych atrakcji

 • 2018-09-19 07:14

  “Ten dom ma tajemnicę. Skarby i sekrety Dolnego Śląska” to już siódmy tom przewodników innych niż wszystkie. Tym razem autorka poprowadzi Was szlakiem zamków i pałaców, w których rozegrały się mroczne wydarzenia, zaprosi na wspólnie poszukiwanie zaginionych kolekcji, opowie nie tylko o skarbach, ale i o do dziś niewyjaśnionych zbrodniach. Wśród bohaterów tej książki odnajdziecie m.in. rosyjską kochankę właściciela zamku Czocha, czy zamordowaną przez wuja młodą milionerkę z Wlenia...

 • 2018-09-19 07:08

  To już drugi z serii przewodników emocjonalnych Wydawnictwa Ad Rem. Tym razem w osobistej, pełnej oryginalnych skojarzeń opowieści Czytelnik zabrany zostaje do podziemnego świata Kowar, odbywa podróż w czasie do miasta, w którym jeszcze nie tak dawno wydobywano uran. Autor Jarosław Szczyżowski ukazuje Kowary jak miasto oglądane w negatywie. Jakby rzeczywistość nie przyznawała się tutaj do samej siebie, odwracała na lewą stronę, udawała. Ale co? I dlaczego?

 • 2018-09-04 09:23

  Przewodnik prowadzi po atrakcyjnych turystycznie i licznie odwiedzanych latem i zimą masywów górskich okalających Kotlinę Kłodzką, którymi są: Góry Stołowe, Orlickie, Bystrzyckie, Masyw Śnieżnika, Góry Bialskie, Złote i Bardzkie. Opisano liczne uzdrowiska: Kudowa, Polanica, Duszniki, Lądek oraz zabytkowe miasta i miasteczka: Kłodzko, Bystrzyca, Złoty Stok, Srebrna Góra, Radków, Ścinawka, Wambierzyce

Wizyt:
Dzisiaj: 3671Wszystkich: 2968213

Do sądu za zabytek

Fot. Andrzej Mastalerz / fotopolska.eu
Fot. Andrzej Mastalerz / fotopolska.eu
2018-01-24 20:45

     Czy kiedykolwiek Edward P. odpowie za stan, w jakim obecnie jest zamek w Ratnie Dolnym? Jest na to szansa, bo po wielu miesiącach przygotowań rozpoczął się proces sądowy. Ostatecznie zajmują się tym sędziowie z Sądu Rejonowego w Trzebnicy.

     - Odbyła się jedna rozprawa (14 listopada), na której przesłuchano oskarżonego oraz 3 z 5 świadków. Dwóch świadków skorzystało z prawa odmowy składania zeznań. Oskarżony nie przyznał się do winy - ujawnia kulisy prowadzonej sprawy sędzia Marek Poteralski z Sądu Okręgowego we Wrocławiu, pod który podlegają trzebniccy sędziowie.

     Kolejny termin rozprawy wyznaczono na 12 lutego. Mają wtedy zostać przesłuchani 4 świadkowie zawnioskowani przez obrońcę oskarżonego. Czy i kiedy wyrok usłyszy Edward P.?

     - Na obecnym etapie sprawy nie ma możliwości określenia konkretnej daty zakończenia postępowania i wyroku, jaki zapadnie - ocenia sędzia Poteralski.

PG – Gazeta Kłodzka
 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

 • Bogumiła Grabowska2018-01-26 17:56

  Doprowadzenie do ruiny takiego pięknego zabytku to grzech, hańba, i przestępstwo. Życzę temu panu surowego wyroku.
  Mieszkanka Gminy Radków

 • Bohemophilus2018-01-27 10:25

  Ech, gdyby tak prawo działało, to na ławie oskarżonych za ostatnie 30 lat z samej tylko Ziemi Kłodzkiej siedziałby niezły tłumek, w tym tłumek urzędników i ...księży, którzy też mają w tej kwestii swoje za uszami. Ale Temida w tych kwestiach wyjątkowo niedowidząca.... no bo przecież "mała szkodliwość społeczna".... A służby konserwatorskie... też szkoda słów. Barbaria nas zjadła i tyle. Wszystkiego zapewne nie da się uratować, ale ratnowska Daniela Paschasiusa von Osterberk tuzinkowa nie była.

Komentarz
Facebook