Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2018-07-25 07:25

  Z niezwykłą regularnością ukazuje się Magazyn turystyki górskiej "npm", którego 209. numer pojawił się właśnie na półkach w księgarniach i kioskach. Wśród wielu ciekawych artykułów warto zwrócić uwagę na rozmowę z Rafałem Fronią, prywatnie właścicielem jeleniogórskiego wydawnictwa "Plan", którego mapy znają wszyscy miłośnicy Sudetów, himalaistą, a ostatnio autorem książki "Anatomia góry"

 • 2018-07-13 07:51

  Piechowice, Górzyniec, Michałowice, Pakoszów i Piastów to główni „bohaterowie” zarysu monograficznego Piechowic, wydanego przez Związek Gmin Karkonoskich. Zawartość jest bardzo bogata i obejmuje zarówno fotografie, jak i dokumenty, ludzi i uroczystości. Do publikacji dołączona jest płyta DVD

 • 2018-07-07 17:29

  Przewodnik obejmuje obszar całych Sudetów od Gór Łużyckich po Góry Odrzańskie na terenie Polski, Czech i Niemiec. Składa się z trzech części. Część pierwsza "Oblicze Sudetów" to ogólne informacje fizyczno-geograficzne, historyczne oraz o zagospodarowaniu turystycznym. Część druga to "ABC miejscowości" z obszaru Polski, Niemiec i Czech. Część trzecia Pasma Sudetów to opis szczytów i pasm w układzie fizyczno-geograficznym

 • 2018-04-28 09:46

  Gdy w 1995 roku miałem okazję otrzymać od autora książkę z dedykacją, przeczytałem ją od deski do deski w zaledwie dwa dni. Od tego czasu minęło sporo lat, ukazały się kolejne wydania „Zwyciężyć znaczy przeżyć”, co raz to grubsze, uzupełniane o kolejne rozdziały. Całkiem niedawno, nakładem wydawnictwa Bezdroża ukazało się czwarte wydanie książki, które objętością w niczym nie przypomina już pamiętnej książki w niebieskiej okładce sprzed niemal ćwierć wieku

 • 2018-04-27 07:34

  Wydawnictwo Compass znane było do tej pory przede wszystkim z turystycznych wydawnictw, które swym zasięgiem obejmowały Beskidy i Tatry. Od kilku lat jednak pojawiają się tytuły sudeckie, początkowo nieśmiało, teraz już coraz odważniej. Wśród oferty wydawnictwa mamy między innymi przewodnik po Głównym Szlaku Sudeckim, a także mapy Gór Złotych, Ziemi kłodzkiej, Masywu Śnieżnika i Gór Sowich. Najnowszym produktem jest mapa najwyższego sudeckiego pasma: Karkonoszy oraz Gór Izerskich

Wizyt:
Dzisiaj: 1501Wszystkich: 2798516

Do sądu za zabytek

Fot. Andrzej Mastalerz / fotopolska.eu
Fot. Andrzej Mastalerz / fotopolska.eu
2018-01-24 20:45

     Czy kiedykolwiek Edward P. odpowie za stan, w jakim obecnie jest zamek w Ratnie Dolnym? Jest na to szansa, bo po wielu miesiącach przygotowań rozpoczął się proces sądowy. Ostatecznie zajmują się tym sędziowie z Sądu Rejonowego w Trzebnicy.

     - Odbyła się jedna rozprawa (14 listopada), na której przesłuchano oskarżonego oraz 3 z 5 świadków. Dwóch świadków skorzystało z prawa odmowy składania zeznań. Oskarżony nie przyznał się do winy - ujawnia kulisy prowadzonej sprawy sędzia Marek Poteralski z Sądu Okręgowego we Wrocławiu, pod który podlegają trzebniccy sędziowie.

     Kolejny termin rozprawy wyznaczono na 12 lutego. Mają wtedy zostać przesłuchani 4 świadkowie zawnioskowani przez obrońcę oskarżonego. Czy i kiedy wyrok usłyszy Edward P.?

     - Na obecnym etapie sprawy nie ma możliwości określenia konkretnej daty zakończenia postępowania i wyroku, jaki zapadnie - ocenia sędzia Poteralski.

PG – Gazeta Kłodzka
 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

 • Bogumiła Grabowska2018-01-26 17:56

  Doprowadzenie do ruiny takiego pięknego zabytku to grzech, hańba, i przestępstwo. Życzę temu panu surowego wyroku.
  Mieszkanka Gminy Radków

 • Bohemophilus2018-01-27 10:25

  Ech, gdyby tak prawo działało, to na ławie oskarżonych za ostatnie 30 lat z samej tylko Ziemi Kłodzkiej siedziałby niezły tłumek, w tym tłumek urzędników i ...księży, którzy też mają w tej kwestii swoje za uszami. Ale Temida w tych kwestiach wyjątkowo niedowidząca.... no bo przecież "mała szkodliwość społeczna".... A służby konserwatorskie... też szkoda słów. Barbaria nas zjadła i tyle. Wszystkiego zapewne nie da się uratować, ale ratnowska Daniela Paschasiusa von Osterberk tuzinkowa nie była.

Komentarz
Facebook