Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2018-02-23 20:04

  Romuald M. Łuczyński po raz kolejny wpisuje się w dorobek polskiej historiografii, dotyczący kultury uzdrowiskowej, poszerzając tym samym w sposób znaczący wiedzę w tym zakresie tematycznym. Niewątpliwie idea tworzenia cyklu monografii poświęconych sudeckim uzdrowiskom w różnym okresie historycznym jest indywidualnym, twórczym pomysłem autora. Poruszane przez autora wątki mogą inspirować do dalszych badań

 • 2018-02-15 18:09

  Podstawowym celem niniejszej publikacji jest całościowa prezentacja artystycznego i kulturowego fenomenu, jakim było malarstwo na Śląsku w dobie baroku. Dlatego w książce ujęci zostali wszyscy znani z zachowanej twórczości, najważniejsi ówcześni malarze, którzy byli czynni na Śląsku lub pracowali dla tamtejszych zleceniodawców. Uwzględniono także ich wszystkie wykonane dla śląskich odbiorców prace w różnych technikach i gatunkach...

 • 2018-02-01 10:34

  Tajemniczy, malowniczy i wzbudzający ciekawość większości Polaków… Wałbrzych ma wiele zakamarków, ciekawostek czających się w wąskich zaułkach i niezbadanych podziemi skrywających drogocenne przedmioty. Ma swoją księżniczkę – urzekającą Daisy – i księcia, który tylko dla niej sprowadził z Sycylii siedem wagonów kolejowych wypełnionych zastygłą lawą z wulkanu Etna. Wśród pięknych kwiatów w stworzonej z miłości palmiarni kryją się historie, o których zranione serca chciałyby zapomnieć…

 • 2018-02-01 10:31

  Słynie jako miasto mostów. Zachwyca architekturą. Uwodzi i obiecuje moc ekscytujących wrażeń. Wrocław od lat niczym niepokojąco piękna kobieta urzeka i skrywa sekrety… Tamara Barriga z pasją i odwagą wnika w nieodkryte dotąd tajemnice Wrocławia. Zdradza, dlaczego w Mrówkowcu mieszka się luksusowo i… nieznośnie. Opowiada o ludziach, którzy wyróżniali się mądrością, pracowitością, a w końcu zapisali się w historii miasta

 • 2018-02-01 10:04

  W lutowym numerze Magazynu Turystyki Rowerowej "Rowertour" pojawił się wątek dolnośląski. Grażyna Pastuszka, w artykule "Frankenstein i rycerz ze złotą ręką" opisuje swoją rowerową, 4-dniową eskapadę po bliższych i dalszych okolicach Ząbkowic Śląskich. Poza tym sporo ciekawych rowerowych relacji z Polski (m.in. południowa Wielkopolska, Mazury oraz Małopolska) i ze świata (m.in. USA, Mongolia, Paragwaj)

Wizyt:
Dzisiaj: 401Wszystkich: 2450625

Do sądu za zabytek

Fot. Andrzej Mastalerz / fotopolska.eu
Fot. Andrzej Mastalerz / fotopolska.eu
2018-01-24 20:45

     Czy kiedykolwiek Edward P. odpowie za stan, w jakim obecnie jest zamek w Ratnie Dolnym? Jest na to szansa, bo po wielu miesiącach przygotowań rozpoczął się proces sądowy. Ostatecznie zajmują się tym sędziowie z Sądu Rejonowego w Trzebnicy.

     - Odbyła się jedna rozprawa (14 listopada), na której przesłuchano oskarżonego oraz 3 z 5 świadków. Dwóch świadków skorzystało z prawa odmowy składania zeznań. Oskarżony nie przyznał się do winy - ujawnia kulisy prowadzonej sprawy sędzia Marek Poteralski z Sądu Okręgowego we Wrocławiu, pod który podlegają trzebniccy sędziowie.

     Kolejny termin rozprawy wyznaczono na 12 lutego. Mają wtedy zostać przesłuchani 4 świadkowie zawnioskowani przez obrońcę oskarżonego. Czy i kiedy wyrok usłyszy Edward P.?

     - Na obecnym etapie sprawy nie ma możliwości określenia konkretnej daty zakończenia postępowania i wyroku, jaki zapadnie - ocenia sędzia Poteralski.

PG – Gazeta Kłodzka
 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

 • Bogumiła Grabowska2018-01-26 17:56

  Doprowadzenie do ruiny takiego pięknego zabytku to grzech, hańba, i przestępstwo. Życzę temu panu surowego wyroku.
  Mieszkanka Gminy Radków

 • Bohemophilus2018-01-27 10:25

  Ech, gdyby tak prawo działało, to na ławie oskarżonych za ostatnie 30 lat z samej tylko Ziemi Kłodzkiej siedziałby niezły tłumek, w tym tłumek urzędników i ...księży, którzy też mają w tej kwestii swoje za uszami. Ale Temida w tych kwestiach wyjątkowo niedowidząca.... no bo przecież "mała szkodliwość społeczna".... A służby konserwatorskie... też szkoda słów. Barbaria nas zjadła i tyle. Wszystkiego zapewne nie da się uratować, ale ratnowska Daniela Paschasiusa von Osterberk tuzinkowa nie była.

Komentarz
Facebook