Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
  • 2024-02-01 09:34

    555 zagadek o Górach Stołowych jest próbą zebrania tego, co w Górach Stołowych najciekawsze, wyjątkowe i niepospolite.Jeżeli nigdy w nich nie byłeś, ta książka pozwoli Ci przekroczyć ich granicę i zajrzeć do środka ― do ukrytych tam historii i mrocznych tajemnic. Gwarantuję, że rozdział po rozdziale coraz szerzej będzie się przed Tobą otwierać niezwykły skalny świat, w którym każda piaskowcowa skałka ma w sobie coś wyjątkowego

  • 2024-01-10 21:30

    Opracowanie poświęcone wrocławskiej gastronomii w latach 1957–1970, w którym czytelnik znajdzie informacje o jej strukturze, typach funkcjonujących zakładów oraz ich umiejscowieniu na terenie Wrocławia. Autor pisze również o prowadzonej przez lokale działalności rozrywkowej oraz przedstawia jadłospisy, opisuje też różne problemy z klientelą (gastronomiczne miscellanea). Wszystko to zostało ukazane na tle ówczesnych przemian

  • 2024-01-10 21:20

    Jak przystało na region w Europie Środkowej, ziemia kłodzka istniała i istnieje realnie, determinowana geografią lub decyzjami politycznymi, a zarazem jest tworem wyobraźni, opisywanym w wielu tekstach i językach. Badanie kultury tego obszaru wymaga zatem podejścia historycznego, skupionego na dziejach narodów i grup społecznych oraz historii ich sztuki, duchowości, obyczaju i przemysłu, jak również użycia perspektyw...

  • 2023-11-09 09:43

    Imponujący łańcuch zamków obronnych w Sudetach to część dziedzictwa Piastów, pierwszej historycznej polskiej dynastii. Z czasem Dolny Śląsk zaczął przynależeć do Królestwa Czech, które było częścią Rzeszy Niemieckiej, ale Piastowie śląscy książętami Rzeszy nigdy nie byli, w odróżnieniu np. do Podiebradów oleśnickich. Piastowie kierowali się własnościowym prawem polskim, podkreślali, że są na Śląsku „od zawsze" i otrzymali przywileje od polskiego władcy, co musiał uznać nawet cesarz

  • 2023-11-08 16:23

    Górskie wędrówki to wspaniała przygoda i mnóstwo pozytywnych doświadczeń i wspomnień – z tym stwierdzeniem zgodzi się zapewne każdy miłośnik gór. Ci z nich, którzy zostali rodzicami mogą zadawać sobie pytanie: Jak zarazić dzieci swoją pasją i miłością do wędrowania po górskich szczytach? Jak zachęcić je do odkrywania nowych miejsc i nakierować ich wrodzoną ciekawość świata na górskie szlaki? I jak nie zrazić ich do takiego rodzaju turystyki, który przecież często wiąże się z dużym wysiłkiem?

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 583Wszystkich: 13724696

Weekendowe wykłady w Muzeum Narodowym

2015-03-21 11:00

     Muzeum Narodowe we Wrocławiu przygotowało na najbliższy weekend kilka propozycji wzbogacenia naszej wiedzy o regionie. To gratka dla miłośników nie tylko Wrocławia, ale całego Dolnego Śląska, jego historii i oczywiście sztuki, która w tym tygodniu będzie tematem przewodnim prelekcji.

21 marca, godz. 11:00
Jaroslav Vonka i jego kuźnia wyobraźni - wykład Jacka Witeckiego, kuratora wystawy „Stwórcze ręce. Sztuka metalu doby modernizmu we Wrocławiu”. Cykl „Władcy metalu”. Wstęp wolny.

21 marca, godz. 12:00-13:00
Bauhaus – pierwsza awangardowa szkoła sztuki - wykład Iwony Gołaj, która przedstawi historię powstania i działalności Bauhausu – szkoły, której wpływ niezwykle silnie zaznaczył się w architekturze i sztuce użytkowej XX wieku. Cykl: Dziedzictwo kulturowe Europy. Wstęp wolny.

22 marca, godz. 12:00
Realizm - wykład Jadwigi Jasińskiej-Sadury, która przybliży słuchaczom najważniejszych przedstawicieli, ich dzieła oraz tendencje w realizmie europejskim. Cykl: Kurs historii sztuki. Wstęp z biletem za 5 zł.

22 marca, godz. 13:00
Błyszczące pejzaże z metalu i nie tylko, Michał Pieczka. Zabawa dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Wstęp bezpłatny, ale konieczna wcześniejsza rezerwacja w Dziale Oświatowym Muzeum Narodowego we Wrocławiu, tel.: 71 372 51 48. Cykl „Stwórcze rączki” (wokół wystawy „Stwórcze ręce”).

[Anna Kowalów - Muzeum Narodowe we Wrocławiu]
  • Dodaj link do:
  • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook