Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2023-01-29 17:54

  Wznowienie długo oczekiwanej przez miłośników naszego regionu książki Krzysztofa R. Mazurskiego "Miłość i dramaty królewny Marianny", wreszcie dojdzie do skutku. Premiera planowana jest na 6 marca 2023 roku i oczywiście od tego momentu książka będzie dostępna w naszej Sudeckiej Księgarni Wysyłkowej. 6 marca to świetny moment na jej wydanie, tuż przed Świętem Kobiet, a więc i świętem wspaniałej kobiety, jaką była, związana mocno z Dolnym Śląskiem, królewna Marianna Orańska...

 • 2022-12-27 22:28

  Pierwszy rozdział podsumowuje burzliwy rozwój polityczny na szczeblu gminnym, w którym zaszło tak wiele zmian, że zwykły obywatel nie jest w stanie ich wszystkich zapamiętać. Inne rozdziały dotyczą przemysłu, budownictwa, transportu, handlu, zdrowia i spraw społecznych. Książkę zamyka traktat o kulturze i edukacji, ze specjalnymi rozdziałami poświęconymi zoo i ogrodowi botanicznemu. Ostatnia część książki poświęcona jest sportowi, ochronie przyrody oraz symbolowi Liberca – Ještědowi.

 • 2022-11-18 11:42

  Źródła i literatura dotyczące pionierów narciarstwa w Karkonoszach i Górach Izerskich do początków XX stulecia są skromne. Najważniejszy zbiór ze Szklarskiej Poręby - wiodącego wówczas ośrodka sportów zimowych – gminne archiwum, zaginął wiosną 1945 r. Podstawowe informacje dotyczące pionierskich lat białego szaleństwa znajdują się na szczęście w przyczynkarskich opisach dokonań karkonoskich narciarzy z przełomu wieków XIX i XX, notatkach prasowych oraz na marginesach monografii

 • 2022-11-15 12:29

  Zbiór opowiadań jest przyczynkiem nie tylko do historii Przesieki i Karkonoszy, będzie też znakomitym źródłem wiedzy dla miłośników tego regionu. Pisanie Mariusza pewnie wejdzie do kanonu modnej ostatnio „literatury górskiej”. Tym bardziej, że autor pokazuje góry nie od strony zdobywcy, tylko „zwykłego zjadacza chleba”, który swoje życiowe losy związał na zawsze z Karkonoszami. Przez to pisanie przebija coś, co Zbigniew Piotrowicz nazwał sudeckością

 • 2022-07-07 12:37

  Miłośnicy Sudetów nie mogą narzekać na brak dobrych map, tak potrzebnych do wędrówek po górach. Co rusz pojawiają się na rynku wydawniczym kolejne wydania, co pozwala nam mieć nadzieję, że dostajemy poprawione i aktualizowane na bieżąco mapy. Co jakiś czas pojawiają się w ofercie poszczególnych wydawnictw także całkiem nowe opracowania. Z taką sytuacją mamy właśnie do czynienia z krakowskim wydawnictwem Compass

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 0Wszystkich: 13199870

Weekendowe wykłady w Muzeum Narodowym

2015-03-21 11:00

     Muzeum Narodowe we Wrocławiu przygotowało na najbliższy weekend kilka propozycji wzbogacenia naszej wiedzy o regionie. To gratka dla miłośników nie tylko Wrocławia, ale całego Dolnego Śląska, jego historii i oczywiście sztuki, która w tym tygodniu będzie tematem przewodnim prelekcji.

21 marca, godz. 11:00
Jaroslav Vonka i jego kuźnia wyobraźni - wykład Jacka Witeckiego, kuratora wystawy „Stwórcze ręce. Sztuka metalu doby modernizmu we Wrocławiu”. Cykl „Władcy metalu”. Wstęp wolny.

21 marca, godz. 12:00-13:00
Bauhaus – pierwsza awangardowa szkoła sztuki - wykład Iwony Gołaj, która przedstawi historię powstania i działalności Bauhausu – szkoły, której wpływ niezwykle silnie zaznaczył się w architekturze i sztuce użytkowej XX wieku. Cykl: Dziedzictwo kulturowe Europy. Wstęp wolny.

22 marca, godz. 12:00
Realizm - wykład Jadwigi Jasińskiej-Sadury, która przybliży słuchaczom najważniejszych przedstawicieli, ich dzieła oraz tendencje w realizmie europejskim. Cykl: Kurs historii sztuki. Wstęp z biletem za 5 zł.

22 marca, godz. 13:00
Błyszczące pejzaże z metalu i nie tylko, Michał Pieczka. Zabawa dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Wstęp bezpłatny, ale konieczna wcześniejsza rezerwacja w Dziale Oświatowym Muzeum Narodowego we Wrocławiu, tel.: 71 372 51 48. Cykl „Stwórcze rączki” (wokół wystawy „Stwórcze ręce”).

[Anna Kowalów - Muzeum Narodowe we Wrocławiu]
 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook