Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych wydał reprint mapy szlaków turystycznych w Górach Sowich, wydanej w 1919 roku przez Wydawnictwo Otto Hellmanna w Dzierżoniowie (Reichenbach in Schlesien). Mapa jest w skali 1:50 000, a jej autorem był Hermann Henkel. Mapę można bezpłatnie otrzymać w wałbrzyskim oddziale DZPK, również pocztą, ale w tym wypadku trzeba przesłać na adres oddziału zaadresowaną do siebie kopertę ze znaczkiem
Książka zawiera opisy 112 gatunków roślin chronionych przedstawionych na 230 fotografiach. Opisy dotyczą biologii, ekologii, zagrożeń i ochrony poszczególnych gatunków oraz niepublikowanych w książkach tego typu informacji m. in. z wyjaśnieniem źródła pochodzenia nazw polskich i łacińskich, najnowszych badań z zakresu zapylania kwiatów, medycyny, ochrony środowiska, ziołolecznictwa, magii, zabobonów, architektury, symboliki itp.
Dzieje Środy Śląskiej zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno historyków oraz regionalistów, jak i jej mieszkańców. Leżące w połowie drogi pomiędzy Wrocławiem a Legnicą miasto dzieliło często losy tych dwóch stolic księstw śląskich, a także przeżywało wzloty i upadki w ramach Korony Czeskiej, Austrii Habsburgów, Prus i Niemiec. W wyniku II wojny światowej Środa Śląska znalazła się w granicach Polski. Poza tą wielką historią miasto posiada wartości, którymi szczyci się do dzisiaj
28 maja 1997 roku. Południe. Z każdą minutą tłum otaczający klasztor w Lubiążu gęstnieje. Napięcie sięga zenitu, gdy z czarnej toyoty wysiada… sam Michael Jackson! Jaki sekret łączy go z opactwem Cystersów? Czy ma to coś wspólnego z mission impossible, którą Tom Cruise planuje na moście nad Jeziorem Pilchowickim? Może Mirosław Hermaszewski, rezolutny chłopak z Wołowa, który w przyszłości spełni swoje nieziemskie marzenie, zdradzi nam...
Zaginięcia zawsze się zdarzały. Niektórzy przepadali bez wieści, innych znajdowano martwych, byli i tacy, którzy celowo zacierali za sobą ślady. Waldemar Wilski rozpłynął się w powietrzu podczas swojego wesela. Tropy biegną równolegle przez nieświęte życie Wilskiego, aż komisarz Sonia Kranz znajduje makabryczny dowód, że zaginiony naprawdę mocno wzburzył komuś krew. Dramatyczny przebieg morderstwa wydaje się nieprawdopodobny, ale ponad sto lat temu na tych terenach wydarzyła się podobna historia
Wicemarszałek Ewa Mańkowska uczestniczyła w spotkaniu podsumowującym akcję „Bezpieczna zima, bezpieczne góry, bezpieczny stok”, którą koordynował Wydział Obronności i Bezpieczeństwa w Urzędzie Marszałkowskim. Akcja jest częścią realizowanego programu „Bezpieczny Dolnoślązak”. Akcja obejmowała sezon zimowy 2014/2015. Spotkanie podsumowujące odbyło się 30 marca w Zieleńcu.
W listopadzie 2014 r. marszałek Cezary Przybylski, korzystając z uprawnień, jakie daje mu ustawa o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach, zawnioskował do Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego o wydanie opinii dotyczącej warunków bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich i górskich. Służby ratownicze dokonały oceny, czy na terenach górskich i narciarskich zapewnione są warunki bezpieczeństwa, polegające w szczególności na zabezpieczeniu terenów, właściwym oznaczeniu, zapewnieniu ratowników lub informowaniu o zmianach warunków. Ocenie podlegały również kwestie oświetlenia, stan zabezpieczeń terenu i przestrzeganie rozporządzeń.
Grupa Wałbrzysko-Kłodzka i Grupa Karkonoska GOPR oceniły warunki bezpieczeństwa w 25 zorganizowanych terenach narciarskich i górskich. Szczegóły omówili na spotkaniu przedstawiciele dolnośląskiego GOPR. Nagrodzone wyróżnieniami zostały trzy najlepsze stacje narciarskie spełniające wymogi bezpieczeństwa: Zorganizowany Teren Narciarski „Sudety Lift” w Szklarskiej Porębie, Stacja Narciarska „Winterpol” w Zieleńcu oraz Baza Turystyczno-Wypoczynkowa „Gryglówka” w Zieleńcu.
„Bezpieczny Dolnoślązak” jest pierwszą inicjatywą ukierunkowaną na praktyczne podniesienie świadomości na temat bezpiecznych zachowań. Warsztatom, które odbyły się w dolnośląskich szkołach i przedszkolach w 2014 r. towarzyszyła idea minimum teorii, maksimum praktyki. Policjanci, strażacy, ratownicy GOPR-u, WOPR-u oraz pracownicy pogotowia ratunkowego pokazali młodszym i nieco starszym Dolnoślązakom, jak zadbać o bezpieczeństwo własne i innych osób.
W ramach programu, przy współpracy z TVP Wrocław, powstały również reportaże „Bezpieczny Dolnoślązak”, które zostały wyemitowane na antenie TVP między październikiem a grudniem 2014 r. W audycjach poruszone zostały kwestie zachowania bezpieczeństwa w codziennych sytuacjach, czyli jak rozpoznać zagrożenie, jak przeciwdziałać oraz co zrobić, kiedy już ktoś znajdzie się w niebezpieczeństwie.