Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
  • 2024-10-01 13:05

    Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych wydał reprint mapy szlaków turystycznych w Górach Sowich, wydanej w 1919 roku przez Wydawnictwo Otto Hellmanna w Dzierżoniowie (Reichenbach in Schlesien). Mapa jest w skali 1:50 000, a jej autorem był Hermann Henkel. Mapę można bezpłatnie otrzymać w wałbrzyskim oddziale DZPK, również pocztą, ale w tym wypadku trzeba przesłać na adres oddziału zaadresowaną do siebie kopertę ze znaczkiem

  • 2024-05-19 23:27

    Książka zawiera opisy 112 gatunków roślin chronionych przedstawionych na 230 fotografiach. Opisy dotyczą biologii, ekologii, zagrożeń i ochrony poszczególnych gatunków oraz niepublikowanych w książkach tego typu informacji m. in. z wyjaśnieniem źródła pochodzenia nazw polskich i łacińskich, najnowszych badań z zakresu zapylania kwiatów, medycyny, ochrony środowiska, ziołolecznictwa, magii, zabobonów, architektury, symboliki itp.

  • 2024-05-17 08:15

    Dzieje Środy Śląskiej zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno historyków oraz regionalistów, jak i jej mieszkańców. Leżące w połowie drogi pomiędzy Wrocławiem a Legnicą miasto dzieliło często losy tych dwóch stolic księstw śląskich, a także przeżywało wzloty i upadki w ramach Korony Czeskiej, Austrii Habsburgów, Prus i Niemiec. W wyniku II wojny światowej Środa Śląska znalazła się w granicach Polski. Poza tą wielką historią miasto posiada wartości, którymi szczyci się do dzisiaj

  • 2024-05-17 08:10

    28 maja 1997 roku. Południe. Z każdą minutą tłum otaczający klasztor w Lubiążu gęstnieje. Napięcie sięga zenitu, gdy z czarnej toyoty wysiada… sam Michael Jackson! Jaki sekret łączy go z opactwem Cystersów? Czy ma to coś wspólnego z mission impossible, którą Tom Cruise planuje na moście nad Jeziorem Pilchowickim? Może Mirosław Hermaszewski, rezolutny chłopak z Wołowa, który w przyszłości spełni swoje nieziemskie marzenie, zdradzi nam...

  • 2024-04-17 11:23

    Zaginięcia zawsze się zdarzały. Niektórzy przepadali bez wieści, innych znajdowano martwych, byli i tacy, którzy celowo zacierali za sobą ślady. Waldemar Wilski rozpłynął się w powietrzu podczas swojego wesela. Tropy biegną równolegle przez nieświęte życie Wilskiego, aż komisarz Sonia Kranz znajduje makabryczny dowód, że zaginiony naprawdę mocno wzburzył komuś krew. Dramatyczny przebieg morderstwa wydaje się nieprawdopodobny, ale ponad sto lat temu na tych terenach wydarzyła się podobna historia

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 107Wszystkich: 14212266

XII Dni Karpia w Dolinie Baryczy

2017-09-01 10:00

     We wrześniu, październiku i listopadzie, położona na północ od Wrocławia Dolina Baryczy tętni życiem w ramach corocznych Dni Karpia. W tym roku już po raz dwunasty spotkają się w malowniczych plenerach, wśród stawów i w uroczych miejscowościach miłośnicy dobrej kuchni, plenerowych imprez i aktywności na świeżym powietrzu. Do 10 listopada zaplanowanych zostało ponad 60 wydarzeń, z pewnością każdy znajdzie w kalendarzu imprez coś dla siebie. Spójrzmy, co przygotowali dla nas organizatorzy:
 

     7 wydarzeń, które pozwolą odwiedzić wyjątkowe miejsca,    skosztować smacznych dań z karpia, kupić produkty regionalne, posłuchać muzyki, a przede wszystkim dobrze się bawić! Możesz wybrać się na festyn rekreacyjny pełen atrakcji dla dzieci, złowić Taaką rybę, przejechać się kolejką, posłuchać koncertów gwiazd – tych lokalnych i tych znanych szerszej publiczności – lub zobaczyć, jak tradycyjnie odławia się karpie. Na większość wydarzeń wstęp wolny!



     14 wydarzeń, które pozwolą Ci poznać bogactwo przyrodnicze i kulturowe Doliny Baryczy. Możesz to zrobić na wiele sposobów – wybierając się na wycieczkę rowerem lub pieszo, biorąc udział w grze fabularnej lub wystawie fotograficznej, pikniku rodzinnym lub nocnym zwiedzaniu pałacu Maltzanów. Każde wydarzenie dostarczy Ci niezapomnianych wrażeń i pozwoli zrozumieć, dlaczego ten region jest tak wyjątkowy.



     6 wydarzeń o różnym stopniu trudności, odbywających się na pięknie położonych akwenach Doliny Baryczy. W większości mogą wziąć udział amatorzy i rodziny z dziećmi. Dzięki temu złapią nie tylko rybę, ale również bakcyla wędkowania, a miłe towarzystwo i bogate przyrodniczo otoczenie to gwarancja dobrej zabawy. Szczegółowe informacje w informatorze – we wszystkich zawodach jest ograniczona liczba miejsc, więc warto zarezerwować je już dziś!



     21 wydarzeń kulinarnych, w których możesz wziąć udział sam, z przyjaciółmi lub rodziną! Kolacje przy muzyce granej na żywo, urozmaicone konkursami, spacerem edukacyjnym, wykładem ornitologa lub obserwacją rozgwieżdżonego nieba. Kolacje w stylu włoskim, śródziemnomorskim lub lokalnym, ale zawsze na bazie ryb słodkowodnych ze stawów Doliny Baryczy. Możesz odwiedzać kolejne restauracje i raczyć się gościnnością oraz kunsztem kulinarnym ich gospodarzy.



     11 wydarzeń, dzięki którym spędzisz czas aktywnie, otoczony nieporównywalną z żadnym innym regionem naturą! Możesz podziwiać ją z kajaka, bryczki czy roweru, pieszo lub uprawiając nordic walking. Tu nie chodzi o bicie rekordów, ale o propagowanie aktywnego stylu życia i niebanalnych sposobów poznawania regionu. Rezerwuj bilet już dziś, bo wielu miejsc, gdzie odbywają się te wydarzenia, możesz jeszcze nie znać! 



     Wydarzenia towarzyszące – 7 wydarzeń trwale wpisanych w harmonogram Dni Karpia. Dwa z nich – spływ kajakowy Czysta Barycz i Konkurs Wiedzy o Dolinie Baryczy – przeznaczone są dla szkół. Pozostałe imprezy maja charakter otwarty. To wystawa fotograficzna w niezwykłym młynie w Wierzchowicach i zajęcia z edukatorami na malowniczej ścieżce edukacyjnej wokół krośnickich stawów. Zapraszamy również na Święto Sadów – promocję równie znanego jak karp produktu, jakim są jabłka i inne dary sadów.

 


Zobacz także:
strona www XII Dni Karpia 

 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook