Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2020-06-04 11:46

  Na rynku księgarskim ukazała się nowa książka Hannibala Smoke’a, zatytułowana „Cicha apokalipsa. Zrujnowane pałace Dolnego Śląska”. Dwa poprzednie dzieła, w których autor opisał nieistniejące pałace Dolnego Śląska oraz zrujnowane obiekty w stolicy Dolnego Śląska cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że i kolejna książka z pewnością będzie bestsellerem.

 • 2020-05-22 08:28

  Krakowskie wydawnictwo Compass coraz śmielej poczyna sobie na sudeckim rynku wydawniczym i właśnie zaproponowało kolejne wydanie mapy Gór Stołowych. Kolejne, bo to już trzecia  edycja opracowania kartograficznego, obejmującego najpopularniejszy wśród turystów obszar leżący na ziemi kłodzkiej. Postanowiliśmy przyjrzeć się mapie nieco bliżej…

 • 2020-05-15 10:10

  Karkonosze. Spacerownik ilustrowany to w moim zamyśle ksiązka inna niż dotychczasowe przewodniki i albumy fotograficzne poświęcone tym górom. Opisując i ilustrując zdjęciami spacery po karkonoskich szlakach, starałem się pokazać piękno polskich i czeskich Karkonoszy, a także przekazać nieco wskazówek praktycznych. Piszę o miejscach bardzo popularnych i tych mniej znanych, choć równie atrakcyjnych. Od ponad pół wieku jestem nieuleczalnie zakochany w Karkonoszach

 • 2020-05-15 10:08

  Celem niniejszej pracy jest przedstawienie historii wsi Żelazno po 1945 r., a przede wszystkim losów jej mieszkańców, którzy od ponad siedemdziesięciu lat tworzą lokalną społeczność. W literaturze przedmiotu, dotyczącej losów ziemi kłodzkiej oraz jej powojennej historii, nie ma opracowania, które byłoby poświęcone jedynie dziejom tej wsi. Przedmiotem analizy jest okres od wczesnych lat powojennych po transformację ustrojową w 1989 r.

 • 2020-05-15 10:02

  Kolejny numer czasopisma "Sudety" przynosi jak zwykle szereg ciekawych artykułów, które z pewnością zainteresują miłosników Sudetów. Między innymi przeczytać w nim mozna o rytualnym sanatorium w Kudowie-Zdroju, Teplickim Skalnym Mieście, o Theodorze Fontane i jego związkach z Karkonoszami, a także o granitowym sercu Polski i uzdrowisku jak Bad Gastein...

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 26676Wszystkich: 5773056

Browar w Miedziance już czynny

2015-05-02 11:00

     Dobre wieści mamy dla koneserów złotego trunku, a szczególnie dobre dla miłośników Sudetów, bowiem wczoraj zainaugurował swą działalność prywatny browar w Miedziance koło Janowic Wielkich. Gospodarze nie spodziewali się aż tylu amatorów piwa i aby skosztować rudawskiego, cycucha janowickiego czy górnika, trzeba było odstać swoje w długiej na kilkadziesiąt osób kolejce. Pozytywne opinie tych, którzy już trzymali pokale w swoich rękach i którzy z zadowoleniem na twarzach kosztowali trunku, podnosiły jednak na duchu i pozwalały na cierpliwe czekanie na swoją kolej, nawet jeśli miało to trwać 45 minut, do godziny.

     Miedzianka słynęła kiedyś z produkowanego w niej piwa, niestety decyzją władz administracyjnych, w 1972 roku browar został zamknięty. Budynki starego browaru wciąż stoją przy drodze, zaledwie 100 metrów od budynku obecnego browaru, który jak się wydaje, będzie godnie kontynuował dzieło swego poprzednika.

     Zapraszamy zatem do Miedzianki, nie tylko na piwo, bo wizyta w browarze może być świetnym zwieńczeniem wycieczki, ale niekoniecznie musi być celem samym w sobie. Wieś ma niezwykle ciekawą historię, wystarczy spojrzeć na pozostałości jej dawnej świetności, gdy miała prawa miejskie. O historii, ciekawostkach i niezwykłych miejscach we wsi i w jej okolicach opowiadają tablice informacyjne na ścieżce dydaktycznej wiodącej żółtym szlakiem rowerowym (doskonale nadającym się także do pieszej wędrówki) z Miedzianki w stronę Mniszkowa.

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook