Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2020-06-04 11:46

  Na rynku księgarskim ukazała się nowa książka Hannibala Smoke’a, zatytułowana „Cicha apokalipsa. Zrujnowane pałace Dolnego Śląska”. Dwa poprzednie dzieła, w których autor opisał nieistniejące pałace Dolnego Śląska oraz zrujnowane obiekty w stolicy Dolnego Śląska cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że i kolejna książka z pewnością będzie bestsellerem.

 • 2020-05-22 08:28

  Krakowskie wydawnictwo Compass coraz śmielej poczyna sobie na sudeckim rynku wydawniczym i właśnie zaproponowało kolejne wydanie mapy Gór Stołowych. Kolejne, bo to już trzecia  edycja opracowania kartograficznego, obejmującego najpopularniejszy wśród turystów obszar leżący na ziemi kłodzkiej. Postanowiliśmy przyjrzeć się mapie nieco bliżej…

 • 2020-05-15 10:10

  Karkonosze. Spacerownik ilustrowany to w moim zamyśle ksiązka inna niż dotychczasowe przewodniki i albumy fotograficzne poświęcone tym górom. Opisując i ilustrując zdjęciami spacery po karkonoskich szlakach, starałem się pokazać piękno polskich i czeskich Karkonoszy, a także przekazać nieco wskazówek praktycznych. Piszę o miejscach bardzo popularnych i tych mniej znanych, choć równie atrakcyjnych. Od ponad pół wieku jestem nieuleczalnie zakochany w Karkonoszach

 • 2020-05-15 10:08

  Celem niniejszej pracy jest przedstawienie historii wsi Żelazno po 1945 r., a przede wszystkim losów jej mieszkańców, którzy od ponad siedemdziesięciu lat tworzą lokalną społeczność. W literaturze przedmiotu, dotyczącej losów ziemi kłodzkiej oraz jej powojennej historii, nie ma opracowania, które byłoby poświęcone jedynie dziejom tej wsi. Przedmiotem analizy jest okres od wczesnych lat powojennych po transformację ustrojową w 1989 r.

 • 2020-05-15 10:02

  Kolejny numer czasopisma "Sudety" przynosi jak zwykle szereg ciekawych artykułów, które z pewnością zainteresują miłosników Sudetów. Między innymi przeczytać w nim mozna o rytualnym sanatorium w Kudowie-Zdroju, Teplickim Skalnym Mieście, o Theodorze Fontane i jego związkach z Karkonoszami, a także o granitowym sercu Polski i uzdrowisku jak Bad Gastein...

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 9344Wszystkich: 5874378

DCF dofinansuje regionalne produkcje filmowe

2020-02-04 17:59

     Dolnośląskie Centrum Filmowe ponownie wesprze produkcje filmowe realizowane na Dolnym Śląsku. Można już składać wnioski do tegorocznej edycji Dolnośląskiego Funduszu Filmowego. W tym roku budżet funduszu wynosi milion złotych. Wnioski można składać do 28 lutego.  

     - Producenci mogą już składać wnioski i przesyłać do nas projekty. Będziemy je przyjmować do 28 lutego, do godziny 14:00. O tym, które z nich uzyska wsparcie, decyduje wiele czynników – wartość artystyczna, powiązanie tematyki filmów z Dolnym Śląskiem, udział w ich realizacji dolnośląskich artystów i firm oraz wykorzystanie naszych regionalnych plenerów. Podejmując decyzję o rozdziale środków komisja konkursowa będzie się też kierować dotychczasowym dorobkiem twórców – mówi Jarosław Perduta, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Filmowego. 

     Projekty są wybierane w transparentnej procedurze konkursowej składającej się z 3 etapów. I etap to ocena formalna dokonywana przez specjalistów Dolnośląskiego Centrum Filmowego. W II etapie złożone projekty oceniane są przez ekspertów - filmoznawców, krytyków, doświadczonych filmowców. W III etapie następuje prezentacja najlepiej ocenionych wniosków przed Komisją Filmową, która dokonuje ostatecznej decyzji o podziale środków.

     - W ubiegłym roku, po konsultacjach ze środowiskiem filmowym i samorządami, które finansują fundusz, wprowadziliśmy kilka zmian do naszej procedury. Główna polega na tym, że w ostatnim, trzecim etapie, producenci mają możliwość bezpośredniego kontaktu z komisją. Istotne jest to, że ostateczne decyzje podejmowane są nie tylko na podstawie złożonych wniosków, nie jedynie w administracyjnej procedurze, ale po spotkaniu i rozmowie, w której twórcy mają szansę zaprezentować swoje projekty, odpowiedzieć na dodatkowe pytania i rozwiać ewentualne wątpliwości – dodaje Perduta, 

     Dolnośląski Fundusz Filmowy istnieje od ponad 10 lat. Jego budżet tworzą środki finansowe przekazywane Dolnośląskiemu Centrum Filmowemu przez samorząd miasta Wrocławia oraz samorząd Województwa Dolnośląskiego. W dotychczasowych 13 edycjach konkursowych DCF dofinansował ponad 70 produkcji, w tym tak znaczące tytuły jak „Pokot” Agnieszki Holland, „Twój Vincent” Doroty Kobieli i Hugh Welchmana, „Najlepszy” Łukasza Palkowskiego czy „80 milionów” Waldemara Krzystka. Regulamin konkursu, wzór wniosku oraz inne materiały znajdują się na stronach: www.wroclawfilmcommission.pl oraz www.dcf.wroclaw.pl.

Anna Smycz-Michalak - DCF

 

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook