Skąd wzięła się nazwa Karpacz? Czy w Karkonoszach znajdziemy nazwy "tatrzańskie"? Kogo nazywa się „pierwszą damą karkonoskich opowieści”? Kto ma więcej Karkonoszy? My czy Czesi? Gdzie w Karkonoszach miała staną olbrzymia pieczarka? To tylko niektóre z zagadek, jakie znalazły się w najnowszej książce Waldemara Brygiera i Anny Zygmy, zatytułowanej "555 zagadek o Karkonoszach". Aby poznać wszystkie tematy (zagadki) poruszone w książce, trzeba zatem przeczytać ich jeszcze 550!
Blisko dwie dekady minęły od wydania pierwszego srebrnogórskiego albumu „Srebrna Góra. Spojrzenie w przeszłość". Przez ten czas intensywnie poszukiwaliśmy kolejnych ilustracji i pocztówek, zdobywaliśmy nowe informacje o tym niezwykłym miasteczku i górującej nad nim twierdzy. Efektem naszych wysiłków jest album, który z przyjemnością oddajemy teraz w Państwa ręce: „Srebrna Góra. Zwierciadło czasu"
Dawno, dawno temu… – każde dziecko Wam powie, że tak zaczynają się wszystkie dobre opowieści. W tej książce znalazł się zbiór legend i historii powtarzanych szeptem, z ust do ust, przez zaaferowanych mieszkańców śląskich miejscowości położonych w pobliżu naszych pięknych, rodzimych zamków i pałaców lub pozostałych po nich ruin
Jak funkcjonował tajny zakład prowadzący strategiczną produkcję na potrzeby jednego z mocarstw zimnej wojny? Czy był zamaskowany głęboko pod ziemią i niemożliwy do wykrycia przez samoloty rozpoznawcze wroga? Czy jego załogę odizolowano od społeczeństwa? W przypadku obiektu, któremu na potrzeby toczącego się śledztwa nadano kryptonim J.G., rzeczywistość była zgoła odmienna. Zakład rozpoczął funkcjonowanie kilka lat po zakończeniu drugiej wojny światowej
Komiks autorstwa rysownika Michała Stawickiego oraz historyka Arnolda Kordasiewicza wydany został przez Urząd Miasta w Dzierżoniowie w nakładzie 10 tysięcy egzemplarzy na matowym kredowym papierze. Na 28 stronach komiks przedstawia historię Zakładów Radiowych od przybycia założycieli fabryki w 1945 roku, poprzez moment położenia kamienia węgielnego pod budowę nowego zakładu w 1964 roku aż do 2006 roku, czyli od produkcji telewizora „Tosca” do zakończenia działalności firmy Diora
Hotel U Beránka
Masarykovo nám. 74
547 01 Náchod
tel. 0-420 491 433 118
fax 0-420 491 433 119
e-mail: info@hotel-beranek.cz
www: www.hotel-beranek.cz
Piękno, styl, kulturalną i towarzyską atmosferę, a także nowoczesną elegancję...
- to wszystko oferuje Hotel U Beránka i Teatr Miejski Dr. Josefa Čížka pod jednym dachem. Hotel z teatrem usytuowany jest w centrum miasta, na rynku, w spokojnej dzielnicy z widokiem nachodskiego zamku. Czterogwiazdkowy hotel zaprasza nie tylko do odwiedzenia stylowego, secesyjnego budynku wzniesionego w 1914 r., lecz także nowej przybudówki o ponadstandardowym wyposażeniu, której budowa została zakończona w 2005 r.
Jakość hotelu, wyposażenie jego wnętrza i wysoki poziom oferowanych usług zostały docenione przez licznych gości uczestniczących np. w międzynarodowych spotkaniach rządowych, czy też przez znanego na całym świecie, pochodzącego z Náchodu pisarza, Josefa Škvoreckiego i innych wybitnych artystów i znanych postaci życia publicznego. W hotelu tym przebywał również pierwszy prezydent Republiki Czechosłowackiej T.G. Masaryk. Dlaczego więc nie mogliby tutaj zamieszkać także Państwo?
Stylowe i komfortowe albo nowoczesne i ponadstandardowe zakwaterowanie – to od Państwa zależy, czy wybiorzecie spokojny pokój w secesyjnym budynku, czy nowoczesny i na wysokim poziomie w nowej części budynku. W każdym pokoju znajduje się minibar, sejf, telefon z bezpośrednim wyjściem, TV, łazienka z wanną albo prysznicem, suszarka do włosów, WC. Każdy pokój ma swój styl i urok. Możemy zaproponować Państwu 125 miejsc noclegowych, w tym:
- suite prezydencki
- suite
- pokoje 2-osobowe
- pokoje 1-osobowe
- pokój 1-osobowy dla osoby niepełnosprawnej
Zapraszamy również do naszej restauracji i kawiarni, w których znajdziecie Państwo szeroką ofertę dań i napojów, która zadowoli nawet najbardziej wymagające podniebienia. Restauracja znajduje się w stylowym, secesyjnym wnętrzu i serwuje dania prawdziwej kuchni czeskiej i międzynarodowej, a także dania wegetariańskie i dania z ryb. W klimatyzowanej kawiarni Danny'ego mogą Państwo skosztować kilka rodzajów kawy Piazza i deserów domowych, napoje alkoholowe i niealkoholowe. Do Państwa dyspozycji jest również nietypowe wnętrze Blues baru, winiarnia i salonik hotelowy, a także sale teatralne - Wielka, Mała, Foyer oraz sala wykładowa z przedsionkiem i sala prób. Ogólna pojemność sal - 769 miejsc.
Zorganizujemy też dla Państwa:
- występy muzyczne, włącznie z wieczorami tanecznymi
- występ zespołu folklorystycznego, tancerek orientalnych
- pokazy mody
- występ iluzjonisty
- atrakcyjne wycieczki kulturalne, historyczne i krajoznawcze
- bilety na wydarzenia kulturalne - koncerty i przedstawienia teatralne organizowane bezpośrednio w budynku hotelu
- zwiedzanie browaru Primátor Náchod. Wizytę można skończyć degustacją piwa w stylowym wnętrzu wagonu kolejowego z okresu międzywojennego, albo przyjemnym spotkaniem w nowoczesnym centrum dla gości, które ma pojemność 120 miejsc. Oprócz degustacji piwa nalewanego i butelkowego można zamówić (po wcześniejszym uzgodnieniu) również gorącą i zimną kuchnię.