Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
  • 2024-02-01 09:34

    555 zagadek o Górach Stołowych jest próbą zebrania tego, co w Górach Stołowych najciekawsze, wyjątkowe i niepospolite.Jeżeli nigdy w nich nie byłeś, ta książka pozwoli Ci przekroczyć ich granicę i zajrzeć do środka ― do ukrytych tam historii i mrocznych tajemnic. Gwarantuję, że rozdział po rozdziale coraz szerzej będzie się przed Tobą otwierać niezwykły skalny świat, w którym każda piaskowcowa skałka ma w sobie coś wyjątkowego

  • 2024-01-10 21:30

    Opracowanie poświęcone wrocławskiej gastronomii w latach 1957–1970, w którym czytelnik znajdzie informacje o jej strukturze, typach funkcjonujących zakładów oraz ich umiejscowieniu na terenie Wrocławia. Autor pisze również o prowadzonej przez lokale działalności rozrywkowej oraz przedstawia jadłospisy, opisuje też różne problemy z klientelą (gastronomiczne miscellanea). Wszystko to zostało ukazane na tle ówczesnych przemian

  • 2024-01-10 21:20

    Jak przystało na region w Europie Środkowej, ziemia kłodzka istniała i istnieje realnie, determinowana geografią lub decyzjami politycznymi, a zarazem jest tworem wyobraźni, opisywanym w wielu tekstach i językach. Badanie kultury tego obszaru wymaga zatem podejścia historycznego, skupionego na dziejach narodów i grup społecznych oraz historii ich sztuki, duchowości, obyczaju i przemysłu, jak również użycia perspektyw...

  • 2023-11-09 09:43

    Imponujący łańcuch zamków obronnych w Sudetach to część dziedzictwa Piastów, pierwszej historycznej polskiej dynastii. Z czasem Dolny Śląsk zaczął przynależeć do Królestwa Czech, które było częścią Rzeszy Niemieckiej, ale Piastowie śląscy książętami Rzeszy nigdy nie byli, w odróżnieniu np. do Podiebradów oleśnickich. Piastowie kierowali się własnościowym prawem polskim, podkreślali, że są na Śląsku „od zawsze" i otrzymali przywileje od polskiego władcy, co musiał uznać nawet cesarz

  • 2023-11-08 16:23

    Górskie wędrówki to wspaniała przygoda i mnóstwo pozytywnych doświadczeń i wspomnień – z tym stwierdzeniem zgodzi się zapewne każdy miłośnik gór. Ci z nich, którzy zostali rodzicami mogą zadawać sobie pytanie: Jak zarazić dzieci swoją pasją i miłością do wędrowania po górskich szczytach? Jak zachęcić je do odkrywania nowych miejsc i nakierować ich wrodzoną ciekawość świata na górskie szlaki? I jak nie zrazić ich do takiego rodzaju turystyki, który przecież często wiąże się z dużym wysiłkiem?

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 571Wszystkich: 13724684

Konkurs ciekawych miejsc

Pałac w Jedlince - jedna z sudeckich atrakcji. Fot. jedlinka.pl
Pałac w Jedlince - jedna z sudeckich atrakcji. Fot. jedlinka.pl
2020-11-24 09:56

     W Sudetach (i na ich Przedgórzu) mamy setki, jeśli nie tysiące ciekawych miejsc. O bardzo wielu pisaliśmy na naszych łamach, ale jeszcze wiele pozostało nieznanych naszym Czytelnikom. Ogłaszamy więc konkurs, w którym możecie zaprezentować te miejsca, które uznacie z jakiejkolwiek przyczyny za ciekawe i warte pokazania szerszemu gronu miłośników Sudetów. Najciekawsze prace oczywiście nagrodzimy!

     Warunki, jakie muszą spełniać nadesłane na konkurs prace, to: objętość do 1 800 znaków (ze spacjami), przynajmniej jedno zdjęcie ilustrujące tekst (maksymalnie sześć) oraz tekst tematycznie związany z jakąś atrakcją w Sudetach lub na Przedgórzu Sudeckim. Jedna osoba może przysłać dowolną ilość prac.

     Na Wasze prace czekamy do 10 grudnia 2020 r. Będziemy je sukcesywnie publikować na naszych łamach zaraz po otrzymaniu (nagrodzone prace pozostaną w serwisie NaszeSudety po wsze czasy, pozostałe po uzyskaniu zgody ich autorów). Jury w składzie: Łukasz Kazek, dziennikarz, reportażysta, przyjaciel Pałacu Jedlinka oraz Waldemar Brygier, redaktor naczelny Serwisu Turystycznego NaszeSudety, wybierze najciekawsze prace, które zostaną nagrodzone do 13 grudnia, tak by nagrody dotarły do zwycięzców jeszcze pod choinkę.

     A jakie to nagrody? Wszystkie ufundowane zostały przez Pałac Jedlinka – sami zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy:

I nagroda
     Zaproszenie dla rodziny do Jedlinki, ważne dla czterech osób, które obejmuje: wizytę w Browarze Jedlinka, pizzę z pieca opalanego drewnem, degustację piwa, a dla najmłodszych lemoniady. Voucher obejmuje również zwiedzanie Pałacu Jedlinka oraz Wagonu Sztabowego Specjalnego Pociągu „Amerika”. Voucher ważny do 31 maja 2021 r.

II nagroda
     5-litrowa beczka piwa „Marcowa Dama” (piwo lager, jasne, niepasteryzowane, niefiltrowane, ekstr. 13,7% wag., alk. 6,1% obj.) wraz z firmowym kuflem Browaru Jedlinka.

III nagroda
     Zaproszenie dla dwóch osób na zwiedzanie Pałacu Jedlinka oraz pocztówka z planu filmowego YouTube History Hiking. Voucher ważny do 31 maja 2021 r.

     Do każdej z powyższych nagród, redakcja NaszychSudetów doda zestaw map i przewodników, by łatwiej było podróżować w górach, ale i na nizinach. Na Wasze prace czekamy pod adresem: redakcja@naszesudety.pl.

 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
 

Komentarze

  • Kamil Jabłoński2020-11-27 16:46

    Dzień dobry, takie pytanie mam - czy ta praca ma być wysłana w "jakimś formacie" (.pdf lub .rtf) czy po prostu jako e-mail?

  • Waldemar Brygier2020-11-27 17:27

    Pracę należy wysłać w formacie tekstowym (może być RTF, WORD, TXT, czy w jakimkolwiek innym programie tego typu). Musimy mieć możliwość jej edycji, by poprawić np. ewentualne literówki (nie ingerujemy oczywiście zanadto w tekst). Może być również jako e-mail

Komentarz
Facebook