Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2020-06-04 11:46

  Na rynku księgarskim ukazała się nowa książka Hannibala Smoke’a, zatytułowana „Cicha apokalipsa. Zrujnowane pałace Dolnego Śląska”. Dwa poprzednie dzieła, w których autor opisał nieistniejące pałace Dolnego Śląska oraz zrujnowane obiekty w stolicy Dolnego Śląska cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że i kolejna książka z pewnością będzie bestsellerem.

 • 2020-05-22 08:28

  Krakowskie wydawnictwo Compass coraz śmielej poczyna sobie na sudeckim rynku wydawniczym i właśnie zaproponowało kolejne wydanie mapy Gór Stołowych. Kolejne, bo to już trzecia  edycja opracowania kartograficznego, obejmującego najpopularniejszy wśród turystów obszar leżący na ziemi kłodzkiej. Postanowiliśmy przyjrzeć się mapie nieco bliżej…

 • 2020-05-15 10:10

  Karkonosze. Spacerownik ilustrowany to w moim zamyśle ksiązka inna niż dotychczasowe przewodniki i albumy fotograficzne poświęcone tym górom. Opisując i ilustrując zdjęciami spacery po karkonoskich szlakach, starałem się pokazać piękno polskich i czeskich Karkonoszy, a także przekazać nieco wskazówek praktycznych. Piszę o miejscach bardzo popularnych i tych mniej znanych, choć równie atrakcyjnych. Od ponad pół wieku jestem nieuleczalnie zakochany w Karkonoszach

 • 2020-05-15 10:08

  Celem niniejszej pracy jest przedstawienie historii wsi Żelazno po 1945 r., a przede wszystkim losów jej mieszkańców, którzy od ponad siedemdziesięciu lat tworzą lokalną społeczność. W literaturze przedmiotu, dotyczącej losów ziemi kłodzkiej oraz jej powojennej historii, nie ma opracowania, które byłoby poświęcone jedynie dziejom tej wsi. Przedmiotem analizy jest okres od wczesnych lat powojennych po transformację ustrojową w 1989 r.

 • 2020-05-15 10:02

  Kolejny numer czasopisma "Sudety" przynosi jak zwykle szereg ciekawych artykułów, które z pewnością zainteresują miłosników Sudetów. Między innymi przeczytać w nim mozna o rytualnym sanatorium w Kudowie-Zdroju, Teplickim Skalnym Mieście, o Theodorze Fontane i jego związkach z Karkonoszami, a także o granitowym sercu Polski i uzdrowisku jak Bad Gastein...

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 11127Wszystkich: 6433567

Lądek-Zdrój ma nową kanapę

2015-01-28 09:51

Jeszcze niedawno kameralny i mało znany ośrodek narciarski w Lądku-Zdroju staje się coraz bardziej atrakcyjny. Wszystko dzięki ostatnim inwestycjom. Najnowszą jest wyciąg - czteroosobowa kanapa o długości 350 m - który w przyszłości ma być wydłużony do 1100 metrów. Nowa kolejka wymusiła również rozbudowę systemu naśnieżania. Dzięki temu szusować na nartach można także wtedy, kiedy pogoda nie dopisuje.

- Kiedy w roku 2005 przejmowałem stację, na północnych zboczach Trojaka (766 m n.p.m.) stał tylko jeden, krótki, 30-letni wyciąg talerzykowy oraz budka, w której znajdowała się kasa. Dookoła były tylko łąki i lasy - wspomina Artur Kołodziej, właściciel ośrodka w Lądku, od dwóch lat należącego do projektu SKI Region (razem ze Śnieżnikiem, Czarną Górą i Kamienicą).

Właśnie w 2005 roku kupił pierwszy ratrak, skuter śnieżny, a obok budki kasowej postawił namiot z gastronomią i wypożyczalnią nart. Dodatkowe trzy wyciągi Artur Kołodziej zbudował na kolejnych terenach, dzierżawionych od urzędu miejskiego. Oświetlił stoki i rozbudował system naśnieżania. Stary wyciąg został rozebrany. Wykarczowano las i wyrównano teren. Szybko pojawił się nowy wyciąg orczykowy (600 m). Na pozostałym obszarze stanęły mniejsze wyciągi (80 m i 120 m) oraz kolejny, 400-metrowy wyciąg talerzykowy. Dziś narciarze mogą cieszyć się w sumie pięcioma trasami narciarskimi, o łącznej długości 1550 m.

- Wyciąg w Lądku odwiedzam już od kilku lat. Jestem początkującą narciarką, więc warunki dla mnie są bardzo dobre. Zawsze mogę tutaj liczyć na przygotowane stoki, nie muszę stać w długich kolejkach - powiedziała nam Dorota Kapinos z Kłodzka.

Stacja w sezonie wysokim czynna jest w g. 9:00-22:00. W ferie będzie kursował bus między Lądkiem, Kamienicą a Czarną Górą. W ramach projektu Ski Region Śnieżnik będzie można również kupić karnety honorowane na wszystkich trzech stacjach. Obowiązywać będzie wspólny cennik Ośrodka Narciarskiego Czarna Góra.

[Pamela Łętek - www.gazetawroclawska.pl]
Fot. Adrian Śledź

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook