Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
  • 2023-11-09 09:43

    Imponujący łańcuch zamków obronnych w Sudetach to część dziedzictwa Piastów, pierwszej historycznej polskiej dynastii. Z czasem Dolny Śląsk zaczął przynależeć do Królestwa Czech, które było częścią Rzeszy Niemieckiej, ale Piastowie śląscy książętami Rzeszy nigdy nie byli, w odróżnieniu np. do Podiebradów oleśnickich. Piastowie kierowali się własnościowym prawem polskim, podkreślali, że są na Śląsku „od zawsze" i otrzymali przywileje od polskiego władcy, co musiał uznać nawet cesarz

  • 2023-11-08 16:23

    Górskie wędrówki to wspaniała przygoda i mnóstwo pozytywnych doświadczeń i wspomnień – z tym stwierdzeniem zgodzi się zapewne każdy miłośnik gór. Ci z nich, którzy zostali rodzicami mogą zadawać sobie pytanie: Jak zarazić dzieci swoją pasją i miłością do wędrowania po górskich szczytach? Jak zachęcić je do odkrywania nowych miejsc i nakierować ich wrodzoną ciekawość świata na górskie szlaki? I jak nie zrazić ich do takiego rodzaju turystyki, który przecież często wiąże się z dużym wysiłkiem?

  • 2023-10-22 12:08

    Tragiczne historie, które na przestrzeni wieków miały miejsce w Karkonoszach przedstawili autorzy książki „Zabójcze Karkonosze”. W pierwszej części Szymon Wrzesiński – historyk i publicysta w rzetelny sposób przedstawia dzieje katastrof naturalnych, które nawiedzały Karkonosze. Przeczytamy o niszczycielskich powodziach, lawinach czy tragicznych w skutkach gwałtownych burzach i zapoznamy się z przypadkami ich ofiar. Autor wzbogaca historie licznymi relacjami świadków i zapisami z kronik

  • 2023-09-11 20:54

    Przygotowany przez nas album powstał z czystej pasji, z rodzinnych rozmów o przeszłości i z szacunku dla dokonań minionych pokoleń piławian. Pocztówki prezentowane w tej publikacji pochodzą w większości z prywatnej kolekcji Lecha Przerwy. Siegnęliśmy ponadto do zbiorów przedwojennych fotografii przechowywanych w Haus Schlesien w Koenigswinter. Najstarsze wykonano pod koniec XIX wieku, najmłodsze w 1943 r., przedstawiają zatem Piławę Górną zamieszkaną przez niemiecką zasadniczo ludność w czasie niemieckich rządów

  • 2023-09-06 20:12

    Zapraszam na fascynującą podróż przez gminę Bolków, gdzie odkryjesz majestatyczne warownie, pełne legend o bohaterach, rycerzach i damach dworu. Poznasz historię budowy i przemian, jakie nasze zamki i pałace przeszły na przestrzeni wieków. Odkryjemy dla Ciebie unikalne detale architektoniczne, które skrywają w sobie nie tylko piękno, ale także opowieści o burzliwej przeszłości. Ten przewodnik po zamkach i pałacach pomoże Ci zgłębić historię tych miejsc i odkryć je na nowo...

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 308Wszystkich: 13557105

Muzeum Sentymentów - wehikuł czasu w Kowarach

2018-11-19 09:26

     Nowa atrakcja turystyczna w Kowarach zaprasza, nie przegap! To jedyna okazja w regionie, aby przenieść się kilka dekad w przeszłość i ponownie poczuć oddech PRLu na własnej skórze. Muzeum Sentymentów to dolnośląskie centrum miłych wspomnień z minionych lat, czyli przestrzeń zaaranżowana tak, aby łezka w oku zakręciła się nawet największym twardzielom. Wielu z dotychczasowych gości określa Muzeum Sentymentów jako swoisty wehikuł czasu.

     Kowarska atrakcja turystyczna wystartowała w czerwcu br. na terenie dawnej Fabryki Dywanów w Kowarach. Inicjatorem tej wyjątkowej wystawy jest Andrzej Olszewski, który od wielu lat zbiera różnego rodzaju przedmioty, będące kopalnią wspomnień z tamtych czasów. Muzeum Sentymentów to aktualnie 6 (docelowo ponad 10) pomieszczeń, podzielonych tematycznie na poszczególne pokolenia:

     - pokój "babciny" z kuchnią z lat 60-80
     - salon z lat 70-80
     - pokój dziecięco-młodzieżowy z lat 80-2000.

     - Rewelacyjne miejsce, które przywołuje wspomnienia z młodości. Jestem już drugi raz tutaj, pierwszym razem tak mi się podobało, że postanowiłam przyprowadzić rodzinę. I jesteśmy. Polecam wszystkim zobaczenie tego miejsca - komentowała pani Katarzyna z Jeleniej Góry.

     Dodatkowo sentymentalną wystawę wzbogacają m.in. oryginalna trybuna, z której przemawiał Edward Gierek podczas wizytacji zakładu w 1978 roku, czy unikatowe zdjęcia z produkcji Fabryki Dywanów "Kowary". Oprócz tego można zobaczyć część oryginalnego laboratorium, w którym powstaje izba pamięci tej kultowej dla regionu, nieistniejącej już fabryki.

     - Dziękuję za coraz większe zainteresowanie Muzeum wśród odwiedzających turystów. Dzięki stale rosnącej liczbie odwiedzających Muzeum Sentymentów, planuję rozbudowę ekspozycji o kolejne pomieszczenia, w tym o pokój dyrektora fabryki - mówi kierownik Andrzej Olszewski.

     Zachęcamy do odwiedzenia Muzeum Sentymentów.

Muzeum Sentymentów Kowary
ul. Zamkowa 9
58-530 Kowary
(dawna fabryka dywanów, wejście po lewej stronie od głównej bramy, I piętro)
tel. 601 553 876

Muzeum czynne: sobota i niedziela w godzinach 10:00 - 17:00 (w okresie od 1.10.2018 do 26.04.2019); codziennie w godzinach 10-18 (w okresie od 27.04.2019 do 30.09.2019). W okresie pozawakacyjnym Muzeum Sentymentów działa również okazjonalnie przyjmując grupy po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej. Istnieje również możliwość wynajęcia pomieszczeń do sesji fotograficznych.

 


Zobacz także:
profil Muzeum Sentymentów na Facebooku 

Galeria

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook