Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
  • 2024-05-17 08:15

    Dzieje Środy Śląskiej zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno historyków oraz regionalistów, jak i jej mieszkańców. Leżące w połowie drogi pomiędzy Wrocławiem a Legnicą miasto dzieliło często losy tych dwóch stolic księstw śląskich, a także przeżywało wzloty i upadki w ramach Korony Czeskiej, Austrii Habsburgów, Prus i Niemiec. W wyniku II wojny światowej Środa Śląska znalazła się w granicach Polski. Poza tą wielką historią miasto posiada wartości, którymi szczyci się do dzisiaj

  • 2024-05-17 08:10

    28 maja 1997 roku. Południe. Z każdą minutą tłum otaczający klasztor w Lubiążu gęstnieje. Napięcie sięga zenitu, gdy z czarnej toyoty wysiada… sam Michael Jackson! Jaki sekret łączy go z opactwem Cystersów? Czy ma to coś wspólnego z mission impossible, którą Tom Cruise planuje na moście nad Jeziorem Pilchowickim? Może Mirosław Hermaszewski, rezolutny chłopak z Wołowa, który w przyszłości spełni swoje nieziemskie marzenie, zdradzi nam...

  • 2024-04-17 11:23

    Zaginięcia zawsze się zdarzały. Niektórzy przepadali bez wieści, innych znajdowano martwych, byli i tacy, którzy celowo zacierali za sobą ślady. Waldemar Wilski rozpłynął się w powietrzu podczas swojego wesela. Tropy biegną równolegle przez nieświęte życie Wilskiego, aż komisarz Sonia Kranz znajduje makabryczny dowód, że zaginiony naprawdę mocno wzburzył komuś krew. Dramatyczny przebieg morderstwa wydaje się nieprawdopodobny, ale ponad sto lat temu na tych terenach wydarzyła się podobna historia

  • 2024-04-17 10:44

    Mila uwielbia kilka rzeczy: zapach farb olejnych, niekończące się rozmowy z przyjaciółką, pracę w księgarni, smak słodko-kwaśnych żelków i ciepły brzuch beagle’a o imieniu Zakładka. Ale jest coś jeszcze, co powinniście o niej wiedzieć: najbardziej na świecie kocha Karkonosze oraz wszystko, co można tam znaleźć. No, prawie wszystko! Mila nie znosi nowoczesnych apartamentowców, które nijak się mają do sudeckiej architektury, a jednak rosną w Szklarskiej Porębie niczym grzyby po deszczu

  • 2024-04-17 08:17

    Ukazał się wiosenny numer czasopisma „Sudety”. Bardzo cieszy spełnienie obietnicy redaktora prowadzącego Kamila Piotra Piotrowskiego, który kilka miesięcy zapowiedział cykliczność ukazywania się kolejnych numerów. Jeszcze bardziej cieszy objętość nowego numeru, bo dostajemy do rąk 46 stron ciekawej lektury (poprzedni numer, jak i wiele wcześniejszych były okrojone do kilku, kilkunastu stron mniej). A co dostajemy w numerze 182?

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 589Wszystkich: 13823298

Muzeum Sentymentów - wehikuł czasu w Kowarach

2018-11-19 09:26

     Nowa atrakcja turystyczna w Kowarach zaprasza, nie przegap! To jedyna okazja w regionie, aby przenieść się kilka dekad w przeszłość i ponownie poczuć oddech PRLu na własnej skórze. Muzeum Sentymentów to dolnośląskie centrum miłych wspomnień z minionych lat, czyli przestrzeń zaaranżowana tak, aby łezka w oku zakręciła się nawet największym twardzielom. Wielu z dotychczasowych gości określa Muzeum Sentymentów jako swoisty wehikuł czasu.

     Kowarska atrakcja turystyczna wystartowała w czerwcu br. na terenie dawnej Fabryki Dywanów w Kowarach. Inicjatorem tej wyjątkowej wystawy jest Andrzej Olszewski, który od wielu lat zbiera różnego rodzaju przedmioty, będące kopalnią wspomnień z tamtych czasów. Muzeum Sentymentów to aktualnie 6 (docelowo ponad 10) pomieszczeń, podzielonych tematycznie na poszczególne pokolenia:

     - pokój "babciny" z kuchnią z lat 60-80
     - salon z lat 70-80
     - pokój dziecięco-młodzieżowy z lat 80-2000.

     - Rewelacyjne miejsce, które przywołuje wspomnienia z młodości. Jestem już drugi raz tutaj, pierwszym razem tak mi się podobało, że postanowiłam przyprowadzić rodzinę. I jesteśmy. Polecam wszystkim zobaczenie tego miejsca - komentowała pani Katarzyna z Jeleniej Góry.

     Dodatkowo sentymentalną wystawę wzbogacają m.in. oryginalna trybuna, z której przemawiał Edward Gierek podczas wizytacji zakładu w 1978 roku, czy unikatowe zdjęcia z produkcji Fabryki Dywanów "Kowary". Oprócz tego można zobaczyć część oryginalnego laboratorium, w którym powstaje izba pamięci tej kultowej dla regionu, nieistniejącej już fabryki.

     - Dziękuję za coraz większe zainteresowanie Muzeum wśród odwiedzających turystów. Dzięki stale rosnącej liczbie odwiedzających Muzeum Sentymentów, planuję rozbudowę ekspozycji o kolejne pomieszczenia, w tym o pokój dyrektora fabryki - mówi kierownik Andrzej Olszewski.

     Zachęcamy do odwiedzenia Muzeum Sentymentów.

Muzeum Sentymentów Kowary
ul. Zamkowa 9
58-530 Kowary
(dawna fabryka dywanów, wejście po lewej stronie od głównej bramy, I piętro)
tel. 601 553 876

Muzeum czynne: sobota i niedziela w godzinach 10:00 - 17:00 (w okresie od 1.10.2018 do 26.04.2019); codziennie w godzinach 10-18 (w okresie od 27.04.2019 do 30.09.2019). W okresie pozawakacyjnym Muzeum Sentymentów działa również okazjonalnie przyjmując grupy po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej. Istnieje również możliwość wynajęcia pomieszczeń do sesji fotograficznych.

 


Zobacz także:
profil Muzeum Sentymentów na Facebooku 

Galeria

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook