Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2022-01-19 22:46

  Skąd wzięła się nazwa Karpacz? Czy w Karkonoszach znajdziemy nazwy "tatrzańskie"? Kogo nazywa się „pierwszą damą karkonoskich opowieści”? Kto ma więcej Karkonoszy? My czy Czesi? Gdzie w Karkonoszach miała staną olbrzymia pieczarka? To tylko niektóre z zagadek, jakie znalazły się w najnowszej książce Waldemara Brygiera i Anny Zygmy, zatytułowanej "555 zagadek o Karkonoszach". Aby poznać wszystkie tematy (zagadki) poruszone w książce, trzeba zatem przeczytać ich jeszcze 550!

 • 2021-12-03 10:44

  Blisko dwie dekady minęły od wyda­nia pierwszego srebrnogórskiego albumu „Srebrna Góra. Spojrzenie w przeszłość". Przez ten czas intensywnie poszukiwaliśmy kolejnych ilustracji i pocztówek, zdobywa­liśmy nowe informacje o tym niezwykłym miasteczku i górującej nad nim twierdzy. Efektem naszych wysiłków jest album, który z przyjemnością oddajemy teraz w Państwa ręce: „Srebrna Góra. Zwierciadło czasu"

 • 2021-11-27 09:37

  Dawno, dawno temu… – każde dziecko Wam powie, że tak zaczynają się wszystkie dobre opowieści. W tej książce znalazł się zbiór legend i historii powtarzanych szeptem, z ust do ust, przez zaaferowanych mieszkańców śląskich miejscowości położonych w pobliżu naszych pięknych, rodzimych zamków i pałaców lub pozostałych po nich ruin

 • 2021-10-13 08:22

  Jak funkcjonował tajny zakład prowadzący strategiczną produkcję na potrzeby jednego z mocarstw zimnej wojny? Czy był zamaskowany głęboko pod ziemią i niemożliwy do wykrycia przez samoloty rozpoznawcze wroga? Czy jego załogę odizolowano od społeczeństwa? W przypadku obiektu, któremu na potrzeby toczącego się śledztwa nadano kryptonim J.G., rzeczywistość była zgoła odmienna. Zakład rozpoczął funkcjonowanie kilka lat po zakończeniu drugiej wojny światowej

 • 2021-09-01 21:40

  Komiks autorstwa rysownika Michała Stawickiego oraz historyka Arnolda Kordasiewicza wydany został przez Urząd Miasta w Dzierżoniowie w nakładzie 10 tysięcy egzemplarzy na matowym kredowym papierze. Na 28 stronach komiks przedstawia historię Zakładów Radiowych od przybycia założycieli fabryki w 1945 roku, poprzez moment położenia kamienia węgielnego pod budowę nowego zakładu w 1964 roku aż do 2006 roku, czyli od produkcji telewizora „Tosca” do zakończenia działalności firmy Diora

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 554Wszystkich: 12573577

Nowy sklep górski Skalnik we Wrocławiu

2022-05-20 08:41

     Już 28 maja otwarcie nowego sklepu firmy Skalnik. Nowoczesny salon sprzedaży otwarty zostanie na ul. Legnickiej 59. W dniu otwarcia klienci mogą liczyć na specjalne rabaty i outdoorowe prezenty do swoich zakupów.

     We Wrocławiu sklep górski Skalnik obecny jest niemal od trzydziestu lat. Jego historia rozpoczęła się dokładnie w 1993 r. To właśnie wtedy - na ul. Bogusławskiego - powstał pierwszy sklep stacjonarny marki, który został zamknięty przed kilkoma dniami. Już jesienią, “pod nasypem” powstanie nowe miejsce dla fanów gór, natomiast sam sklep Skalnik przenosi się na ul. Legnicką 59. W tej właśnie lokalizacji klienci znajdą nowoczesny salon z wszelkimi udogodnieniami i atrakcyjnie zaprezentowaną ofertą sklepu. Ponad 250 m2 powierzchni sprzedażowej, cztery przymierzalnie, cztery stanowiska kasowe, pochylnia do testowania butów w góry i stopnie wspinaczkowe do wypróbowania butów dla wspinaczy to tylko niektóre elementy, które ułatwią dobór odzieży, butów i sprzętu w góry. Klientom w zakupach doradzać będą doświadczeni pracownicy i pasjonaci gór.

     Wrocławscy turyści i wspinacze od lat kupują odzież i sprzęt w góry w Skalniku. Do tej pory sklepy stacjonarne Skalnik istniały w okolicach dworca Wrocław Główny i Placu Grunwaldzkiego. Skalnik rozwija się i zajmuje dziś pozycję jednego z największych sklepów górskich w Polsce. Znakiem tego sklepu od zawsze były produkty doskonałej jakości, które pochodzą od najlepszych marek outdoor, takich jak: Salewa, Dynafit, Arcteryx, Patagonia, The North Face, Rab, Black Diamond, Deuter, Osprey, Mountain Equipment, La Sportiva, Scarpa, Naturehike, Fire-Maple czy Volven. Wrocławski Skalnik otwiera nowy sklep i wciąż poszerza ofertę o nowe kategorie oraz marki. Dziś jest to już sklep nie tylko dla turystów, wspinaczy i narciarzy, lecz także dla rowerzystów czy entuzjastów szeroko pojętego outdooru.

     Sklep stacjonarny otwarty będzie od poniedziałku do piątku od 10:00 do 19:00 oraz w soboty od 9:00 do 16:00. Na miejscu możliwy będzie odbiór zamówień internetowych z odbiorem osobistym.

Galeria

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook