Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2019-01-27 17:39

  Jest jednym z najcenniejszych gotyckich zabytków Dolnego Śląska. Jej ogromna skala i ponadprzeciętne wartości artystyczne od dawna wzbudzały zachwyt i zainteresowanie historyków sztuki oraz odwiedzających miasto. W opracowaniu zaprezentowano dzieje bazyliki w Strzegomiu – obfitujące w liczne znaki zapytania etapy jej wznoszenia, historie kataklizmów i wojen, które pozostawiły ślady na jej murach, a także omówiono cenne dzieła sztuki stanowiące wyposażenie świątyni

 • 2019-01-27 17:36

  Książka prezentuje wizerunek miasta zachowany w tekstach pisanych, dawnych, od opisu zachowanego w Kronice Hartmanna Schedla, po współczesne, z początków XXI wieku. Autorzy, wrocławianie i goście, Niemcy i Polacy, pisarze, uczeni, politycy, publicyści, ale i „zwykli” mieszkańcy nadodrzańskiej metropolii, zdają na kartach tych relacji, opisów, dzienników, listów, sprawę ze swojego, za każdym razem innego, przeżywania genius loci miasta

 • 2019-01-05 23:09

  Należał do Piastów śląskich, rycerza-rabusia, a nawet do... zakonników. Historia zamku Bolków jest równie fascynująca jak jego mury. Zajmuje cały siodłowy grzbiet wzgórza (396 m), z któego jak na dłoni widać okolicę - to naturalny punkt strategiczny. W pierwszym etapie wzniesiono kamienną, wolnostojącą wieżę (stołp) na planie koła przechodzącego w ostry dziób...

 • 2019-01-05 22:59

  "Tramwaje Dolnośląskie", to drugi z tomów poświęcony historii miejskiego transportu szynowego w miastach Dolnego Śląska. Przed państwem próba syntetycznego opracowania dziejów legnickich tramwajów. Choć przez siedemdziesiąt lat tram­waje wpisywały się w codzienność miasta, pamięć o ich ist­nieniu coraz bardziej się zaciera. Nic dziwnego, ostatni tramwaj zjechał z ulic Legnicy przed blisko półwieczem…

 • 2019-01-05 21:05

  Album zawiera opisy ponad 80 zabytków ziemi dzierżoniowskiej, pojmowanej jako tereny gmin Dzierżoniów, Łagiewniki, Niemcza, Pieszyce, Bielawa i Piława Górna. Opisom towarzyszą kolorowe zdjęcia obiektów, często wykonywane z lotu ptaka, co nadaje im wyjątkowego charakteru. Na końcu książki krótkie opisy w języku angielskim

Wizyt:
Dzisiaj: 57Wszystkich: 3308065

Pałac w Bożkowie udostępniony do zwiedzania

źródło: gmina.nowaruda.pl
źródło: gmina.nowaruda.pl
2016-08-23 11:14

     Po udostępnieniu w maju br. dla zwiedzających wieży pałacu w Bożkowie, okazało się, że zainteresowanie turystów tym miejscem przerosło wszelkie oczekiwania. Pojawili się prawdziwi pasjonaci historii i architektury, którzy chcieli również zobaczyć budowlę od wewnątrz. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, a także oczekiwaniom mieszkańców i turystów, właściciel obiektu postanowił udostępnić swój prywatny obiekt w całości.

     Zwiedzanie obiektu będzie możliwe w dniach od środy do niedzieli, w godzinach od 10-tej do 16-tej w towarzystwie przewodnika, do 11 września włącznie. Uwaga: Wejście jest płatne 15zł/os. Obiekt nie jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych ani rodzin z dziećmi w wózkach. Po wnętrzach oprowadza jedna osoba, więc może się zdarzyć, że trzeba będzie poczekać na wejście. W imieniu właściciela, prosimy o wyrozumiałość za wszelkie niedogodności. 

[Barbara Adamska - Gmina Nowa Ruda]
 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

 • Agata Nosek2018-10-22 21:30

  Czy można w październiku też zwiedzać?

 • Henryk2018-06-22 22:32

  Cieszę się iż zamek w Bożkowie można zwiedzać. Przepraszam za nie właściwą ocenę dotyczą zwiedzania.

 • Michał2016-08-23 14:06

  A z psem można?

 • Tomasz Koperwas 2016-08-23 19:06

  Środek tego pałacu może oczarować . Jeżeli po tylu latach wygląda naprawdę nieźle , to co tam było kiedy był w rozkwicie . Byłem , widziałem . Koniecznie trzeba to zobaczyć.

 • Marta2016-08-23 19:44

  Pałac był udostępniony do zwiedzania już w zeszłą niedzielę. Wybrałam się tam wraz z mężem (60 km w jedną stronę). Muszę przyznać, że z taką arogancją dawno się nie spotkałam.
  Padał deszcz, więc weszliśmy do przedsionka, aby omówić szczegóły zwiedzania. Pani, która uważała się za bardzo ważną osobistość dosłownie wyrzuciła nas na podwórko i kazała czekać. Muszę dodać, że jestem w 7 miesiącu (widocznej) ciąży, lało jak z cebra, a nie mieliśmy parasola.
  Następnie wyszedł 'Pan Kustosz', który stwierdził, że jest już troszkę późno (nie było jeszcze 13-tej) i nas nie oprowadzi. Pan był niemiły i prośba o udostępnienie pałacu w związku z naszym przyjazdem z tak dużej odległości (nawet tego, że jestem wysokiej w ciąży) - nie zrobiła na nim najmniejszego wrażenia. Przyjechaliśmy na darmo. To, czy ktoś zostanie wpuszczony do środka pałacu, zależy najwidoczniej od humoru 'Pana Kustosza'.
  Z takim chamstwem i brakiem kompetencji jeszcze się nie spotkaliśmy.
  Oby tak dalej.

 • Paweł2016-08-23 21:36

  "Właścicielowi" powinni niezwłocznie odebrać pałac. Doprowadził do większej ruiny niż przed nabyciem i jeszcze śmie pobierać za to pieniądze ?. Jeżeli ma być to pokaz nieudolności , zaniechania i przykład jak doprowadzać zabytkowy obiekt do większego zniszczenia - to KPI sobie z oglądających i Konserwatora Zabytków !!!

 • Ryszard2016-08-24 01:15

  15 zł za zwiedzanie zrujnowanego pałacu z jakimś pseudo-przewodnikiem? Za tyle to ostatnio zwiedzałem super zamek w Baranowie Sandomierskim z ekstra przewodniczką przebraną za czarną damę. Polecam :-)

 • Ela Czarkowska z rodziną 2016-11-16 11:56

  Byłam 11 listopada 2016r.Serce płacze patrząc na perełki które popadają w coraz większa ruinę. Czy naprawdę nie można przywrócić dawny blask? Ładniejszy niż Książ!

 • Anna2017-07-29 18:38

  Dlaczego nie można zwiedzic pałcu.....byłam tam dzisiaj i pan powiedział ...teren prywatny...... ::((

 • Margaretka2017-07-31 19:17

  Jak wygląda obecnie kwestia zwiedzania pałacu? Czy coś wiadomo?

 • Iwona Bielecka2017-10-22 21:44

  Jak można dopuścić do ruiny takie cudo?Byliśmy tam i serce pęka!Przepiękny kompleks budynków niszczenie na oczach ludzi,którzy biorą pieniądze za ochronę i ratowanie zabytków!

Komentarz
Facebook