Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2020-06-04 11:46

  Na rynku księgarskim ukazała się nowa książka Hannibala Smoke’a, zatytułowana „Cicha apokalipsa. Zrujnowane pałace Dolnego Śląska”. Dwa poprzednie dzieła, w których autor opisał nieistniejące pałace Dolnego Śląska oraz zrujnowane obiekty w stolicy Dolnego Śląska cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że i kolejna książka z pewnością będzie bestsellerem.

 • 2020-05-22 08:28

  Krakowskie wydawnictwo Compass coraz śmielej poczyna sobie na sudeckim rynku wydawniczym i właśnie zaproponowało kolejne wydanie mapy Gór Stołowych. Kolejne, bo to już trzecia  edycja opracowania kartograficznego, obejmującego najpopularniejszy wśród turystów obszar leżący na ziemi kłodzkiej. Postanowiliśmy przyjrzeć się mapie nieco bliżej…

 • 2020-05-15 10:10

  Karkonosze. Spacerownik ilustrowany to w moim zamyśle ksiązka inna niż dotychczasowe przewodniki i albumy fotograficzne poświęcone tym górom. Opisując i ilustrując zdjęciami spacery po karkonoskich szlakach, starałem się pokazać piękno polskich i czeskich Karkonoszy, a także przekazać nieco wskazówek praktycznych. Piszę o miejscach bardzo popularnych i tych mniej znanych, choć równie atrakcyjnych. Od ponad pół wieku jestem nieuleczalnie zakochany w Karkonoszach

 • 2020-05-15 10:08

  Celem niniejszej pracy jest przedstawienie historii wsi Żelazno po 1945 r., a przede wszystkim losów jej mieszkańców, którzy od ponad siedemdziesięciu lat tworzą lokalną społeczność. W literaturze przedmiotu, dotyczącej losów ziemi kłodzkiej oraz jej powojennej historii, nie ma opracowania, które byłoby poświęcone jedynie dziejom tej wsi. Przedmiotem analizy jest okres od wczesnych lat powojennych po transformację ustrojową w 1989 r.

 • 2020-05-15 10:02

  Kolejny numer czasopisma "Sudety" przynosi jak zwykle szereg ciekawych artykułów, które z pewnością zainteresują miłosników Sudetów. Między innymi przeczytać w nim mozna o rytualnym sanatorium w Kudowie-Zdroju, Teplickim Skalnym Mieście, o Theodorze Fontane i jego związkach z Karkonoszami, a także o granitowym sercu Polski i uzdrowisku jak Bad Gastein...

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 26689Wszystkich: 5773069

Powrót z majówki gratis

2015-04-30 19:59

     Ciekawą propozycję mają dla osób chcących pojechać w góry Koleje Dolnośląskie. Otóż w długi weekend majowy, dzięki promocji „Powrót gratis”, będzie można za darmo wrócić z majówki. Jadąc więc np. jutro do Jeleniej Góry, zapłacimy za bilet w jedną stronę, a już z powrotem będziemy mogli podróżować na ten sam bilet, bez dodatkowych opłat. Trzeba tylko pamiętać, że warunkiem koniecznym jest adnotacja konduktora na naszym bilecie „tam”, który potwierdzi przysługujące nam prawo do bezpłatnego powrotu.

     Promocja obowiązuje na niektórych odcinkach linii kolejowych, ale i tak jest ona bardzo atrakcyjna i warto z niej skorzystać. Z „Powrotu gratis” możemy skorzystać na odcinkach (w relacjach „z” i „do” wszystkich stacji na tych trasach):

   - Wałbrzych Szczawienko - Jelenia Góra – Szklarska Poręba Górna,
   - Zebrzydowa – Lwówek Śląski,
   - Jelenia Góra – Lwówek śląski,
   - Wałbrzych Gł. – Kłodzko – Kudowa Zdrój.

     Warto jeszcze dodać, że promocja nie obejmuje tylko długiego weekendu majowego, ale jest ważna przez cały maj, we wszystkie dni wolne od pracy i święta, więc skorzystać z niej można także przez kolejne cztery majowe weekendy i to wybierając się w podróż już po godzinie 18:00 dnia poprzedzającego dzień wolny!

Regulamin promocji „Powrót gratis”

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook