Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2023-01-29 17:54

  Wznowienie długo oczekiwanej przez miłośników naszego regionu książki Krzysztofa R. Mazurskiego "Miłość i dramaty królewny Marianny", wreszcie dojdzie do skutku. Premiera planowana jest na 6 marca 2023 roku i oczywiście od tego momentu książka będzie dostępna w naszej Sudeckiej Księgarni Wysyłkowej. 6 marca to świetny moment na jej wydanie, tuż przed Świętem Kobiet, a więc i świętem wspaniałej kobiety, jaką była, związana mocno z Dolnym Śląskiem, królewna Marianna Orańska...

 • 2022-12-27 22:28

  Pierwszy rozdział podsumowuje burzliwy rozwój polityczny na szczeblu gminnym, w którym zaszło tak wiele zmian, że zwykły obywatel nie jest w stanie ich wszystkich zapamiętać. Inne rozdziały dotyczą przemysłu, budownictwa, transportu, handlu, zdrowia i spraw społecznych. Książkę zamyka traktat o kulturze i edukacji, ze specjalnymi rozdziałami poświęconymi zoo i ogrodowi botanicznemu. Ostatnia część książki poświęcona jest sportowi, ochronie przyrody oraz symbolowi Liberca – Ještědowi.

 • 2022-11-18 11:42

  Źródła i literatura dotyczące pionierów narciarstwa w Karkonoszach i Górach Izerskich do początków XX stulecia są skromne. Najważniejszy zbiór ze Szklarskiej Poręby - wiodącego wówczas ośrodka sportów zimowych – gminne archiwum, zaginął wiosną 1945 r. Podstawowe informacje dotyczące pionierskich lat białego szaleństwa znajdują się na szczęście w przyczynkarskich opisach dokonań karkonoskich narciarzy z przełomu wieków XIX i XX, notatkach prasowych oraz na marginesach monografii

 • 2022-11-15 12:29

  Zbiór opowiadań jest przyczynkiem nie tylko do historii Przesieki i Karkonoszy, będzie też znakomitym źródłem wiedzy dla miłośników tego regionu. Pisanie Mariusza pewnie wejdzie do kanonu modnej ostatnio „literatury górskiej”. Tym bardziej, że autor pokazuje góry nie od strony zdobywcy, tylko „zwykłego zjadacza chleba”, który swoje życiowe losy związał na zawsze z Karkonoszami. Przez to pisanie przebija coś, co Zbigniew Piotrowicz nazwał sudeckością

 • 2022-07-07 12:37

  Miłośnicy Sudetów nie mogą narzekać na brak dobrych map, tak potrzebnych do wędrówek po górach. Co rusz pojawiają się na rynku wydawniczym kolejne wydania, co pozwala nam mieć nadzieję, że dostajemy poprawione i aktualizowane na bieżąco mapy. Co jakiś czas pojawiają się w ofercie poszczególnych wydawnictw także całkiem nowe opracowania. Z taką sytuacją mamy właśnie do czynienia z krakowskim wydawnictwem Compass

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 1650Wszystkich: 13082607

Targi Turystyczne wracają po dwóch latach do Wrocławia

2022-03-04 10:00

4-6 marca 2022 | Tarczyński Arena Wrocław
#MTTWrocław2022

     Nie mogliśmy doczekać się dnia, w którym w końcu rozpoczniemy przygotowania do wrocławskiego święta turystyki! Wracamy już niedługo, po przerwie, której nikt z nas się nie spodziewał. Po dwóch latach, z nową energią, wystawcami i atrakcjami oraz nadzieją, że kolejny raz spotkamy się w licznym gronie turystów, pasjonatów podróży oraz wielbicieli kultur świata.

Trzynasta edycja Międzynarodowych Targów Turystyki i czasu wolnego

     Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Turystyki i czasu wolnego ponownie zagości na terenie wrocławskiego stadionu - Tarczyński Arena. W pierwszy weekend marca część targowo-konferencyjna obiektu zmieni się nie do poznania, a my zabierzemy Was w niesamowitą podróż, również tę kulinarną. Zwiedzimy razem Polskę oraz Indie, przemierzymy Arktykę z psem, będziemy się wspinać na najwyższe szczyty, przeniesiemy się na Bali i do Nowej Zelandii, poznamy też Macedonię. A partnerem targów będzie kraina róż i perfum - Bułgaria.

Festiwal Podróżników czy Festiwal Kulinarny?

     Festiwale towarzyszące targom na stałe wpisały się w program wydarzenia. Rokrocznie jedną z najważniejszych atrakcji Międzynarodowych Targów Turystyki i czasu wolnego we Wrocławiu jest Festiwal Podróżników - 3 dni wypełnione opowieściami z drogi, przygodami i prezentacjami o najdalszych zakątkach. Oczywiście nie może zabraknąć znanych nazwisk, które zdradzimy już niedługo!

     Festiwal Kulinarny również będzie podróżą! Podróżą dookoła świata przez smaki, kuchnie i zwyczaje. Udamy się na przepyszne Bałkany oraz Węgry. Podczas dalekich podróży nie zapomnimy jednak o Polsce - na Międzynarodowych Targach Turystyki i czasu wolnego zagości kuchnia Dolnego Śląska wraz z produktami regionalnymi.

Weź udział w warsztatach i spotkaj się ze specjalistami

     Zrównoważona turystyka, potencjał turystyczny czy kontrowersyjna wolonturystyka? A może zimowy survival? Na Międzynarodowych Targach Turystyki i czasu wolnego podejmujemy też tematy ważne i potrzebne. Do przeprowadzania warsztatów zapraszamy profesjonalistów i praktyków, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Nagroda „Kryształ Turystyki” w czterech kategoriach

     Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego to doskonała okazja do wyróżnienia i nagrodzenia wyjątkowych przedsięwzięć, a kreatywności w branży turystycznej nie brakuje! Od kilku lat przyznajemy „Kryształowe Orły” i w tym roku również przygotowaliśmy coś specjalnego. Podczas tegorocznych targów przyznamy nagrody pod zmienioną nazwą - „Kryształ Turystyki”. Kategorie konkursowe to: produkt regionalny, atrakcja turystyczna, wydarzenie cykliczne związane z turystyką lub produktem turystycznym oraz aktywności turystyczne zwiększające świadomość ekologiczną.

Czekamy na Was na Tarczyński Arena Wrocław w dniach 4-6 marca! Moc atrakcji, mnóstwo stoisk i świat na wyciągnięcie ręki! Do zobaczenia na #MTTWroclaw2022!
Współorganizatorem targów jest Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.
Partnerem Festiwalu Podróżników został Decathlon Wrocław.
Hotelem partnerskim jest Hotel Europeum.

 


Godziny otwarcia targów:

 • piątek, 4.03. - 10:00-17:00

 • sobota, 5.03. - 10:00-18:00

 • niedziela, 6.03. - 10:00-16:00

Szczegółowy program targów oraz ceny biletów: www.mttwroclaw.pl
Social media: www.facebook.com/mttwroclaw | https://instagram.com/mtt.wroclaw

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

 • Tadeusz Jurek2022-02-23 22:46

  Dziękuję stronie Nasze Sudety" za informację o Targach, to dzięki Wam dowiedziałem się, że Targi będą wkrótce i nawet zapisałem się na dzień branżowy w piątek 4.03.
  Pozdrawiam serdecznie Redakcję!

 • Zielarka z Grabowca2022-02-24 19:02

  Ad "światowe" kulinaria - znów aktualna stała się anegdota: "Ruskie, ktoś zamawiał ruskie? Nikt, same przyszli...".

Komentarz
Facebook