Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2024-02-01 09:34

  555 zagadek o Górach Stołowych jest próbą zebrania tego, co w Górach Stołowych najciekawsze, wyjątkowe i niepospolite.Jeżeli nigdy w nich nie byłeś, ta książka pozwoli Ci przekroczyć ich granicę i zajrzeć do środka ― do ukrytych tam historii i mrocznych tajemnic. Gwarantuję, że rozdział po rozdziale coraz szerzej będzie się przed Tobą otwierać niezwykły skalny świat, w którym każda piaskowcowa skałka ma w sobie coś wyjątkowego

 • 2024-01-10 21:30

  Opracowanie poświęcone wrocławskiej gastronomii w latach 1957–1970, w którym czytelnik znajdzie informacje o jej strukturze, typach funkcjonujących zakładów oraz ich umiejscowieniu na terenie Wrocławia. Autor pisze również o prowadzonej przez lokale działalności rozrywkowej oraz przedstawia jadłospisy, opisuje też różne problemy z klientelą (gastronomiczne miscellanea). Wszystko to zostało ukazane na tle ówczesnych przemian

 • 2024-01-10 21:20

  Jak przystało na region w Europie Środkowej, ziemia kłodzka istniała i istnieje realnie, determinowana geografią lub decyzjami politycznymi, a zarazem jest tworem wyobraźni, opisywanym w wielu tekstach i językach. Badanie kultury tego obszaru wymaga zatem podejścia historycznego, skupionego na dziejach narodów i grup społecznych oraz historii ich sztuki, duchowości, obyczaju i przemysłu, jak również użycia perspektyw...

 • 2023-11-09 09:43

  Imponujący łańcuch zamków obronnych w Sudetach to część dziedzictwa Piastów, pierwszej historycznej polskiej dynastii. Z czasem Dolny Śląsk zaczął przynależeć do Królestwa Czech, które było częścią Rzeszy Niemieckiej, ale Piastowie śląscy książętami Rzeszy nigdy nie byli, w odróżnieniu np. do Podiebradów oleśnickich. Piastowie kierowali się własnościowym prawem polskim, podkreślali, że są na Śląsku „od zawsze" i otrzymali przywileje od polskiego władcy, co musiał uznać nawet cesarz

 • 2023-11-08 16:23

  Górskie wędrówki to wspaniała przygoda i mnóstwo pozytywnych doświadczeń i wspomnień – z tym stwierdzeniem zgodzi się zapewne każdy miłośnik gór. Ci z nich, którzy zostali rodzicami mogą zadawać sobie pytanie: Jak zarazić dzieci swoją pasją i miłością do wędrowania po górskich szczytach? Jak zachęcić je do odkrywania nowych miejsc i nakierować ich wrodzoną ciekawość świata na górskie szlaki? I jak nie zrazić ich do takiego rodzaju turystyki, który przecież często wiąże się z dużym wysiłkiem?

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 186Wszystkich: 13665656

Targi Turystyczne wracają po dwóch latach do Wrocławia

2022-03-04 10:00

4-6 marca 2022 | Tarczyński Arena Wrocław
#MTTWrocław2022

     Nie mogliśmy doczekać się dnia, w którym w końcu rozpoczniemy przygotowania do wrocławskiego święta turystyki! Wracamy już niedługo, po przerwie, której nikt z nas się nie spodziewał. Po dwóch latach, z nową energią, wystawcami i atrakcjami oraz nadzieją, że kolejny raz spotkamy się w licznym gronie turystów, pasjonatów podróży oraz wielbicieli kultur świata.

Trzynasta edycja Międzynarodowych Targów Turystyki i czasu wolnego

     Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Turystyki i czasu wolnego ponownie zagości na terenie wrocławskiego stadionu - Tarczyński Arena. W pierwszy weekend marca część targowo-konferencyjna obiektu zmieni się nie do poznania, a my zabierzemy Was w niesamowitą podróż, również tę kulinarną. Zwiedzimy razem Polskę oraz Indie, przemierzymy Arktykę z psem, będziemy się wspinać na najwyższe szczyty, przeniesiemy się na Bali i do Nowej Zelandii, poznamy też Macedonię. A partnerem targów będzie kraina róż i perfum - Bułgaria.

Festiwal Podróżników czy Festiwal Kulinarny?

     Festiwale towarzyszące targom na stałe wpisały się w program wydarzenia. Rokrocznie jedną z najważniejszych atrakcji Międzynarodowych Targów Turystyki i czasu wolnego we Wrocławiu jest Festiwal Podróżników - 3 dni wypełnione opowieściami z drogi, przygodami i prezentacjami o najdalszych zakątkach. Oczywiście nie może zabraknąć znanych nazwisk, które zdradzimy już niedługo!

     Festiwal Kulinarny również będzie podróżą! Podróżą dookoła świata przez smaki, kuchnie i zwyczaje. Udamy się na przepyszne Bałkany oraz Węgry. Podczas dalekich podróży nie zapomnimy jednak o Polsce - na Międzynarodowych Targach Turystyki i czasu wolnego zagości kuchnia Dolnego Śląska wraz z produktami regionalnymi.

Weź udział w warsztatach i spotkaj się ze specjalistami

     Zrównoważona turystyka, potencjał turystyczny czy kontrowersyjna wolonturystyka? A może zimowy survival? Na Międzynarodowych Targach Turystyki i czasu wolnego podejmujemy też tematy ważne i potrzebne. Do przeprowadzania warsztatów zapraszamy profesjonalistów i praktyków, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Nagroda „Kryształ Turystyki” w czterech kategoriach

     Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego to doskonała okazja do wyróżnienia i nagrodzenia wyjątkowych przedsięwzięć, a kreatywności w branży turystycznej nie brakuje! Od kilku lat przyznajemy „Kryształowe Orły” i w tym roku również przygotowaliśmy coś specjalnego. Podczas tegorocznych targów przyznamy nagrody pod zmienioną nazwą - „Kryształ Turystyki”. Kategorie konkursowe to: produkt regionalny, atrakcja turystyczna, wydarzenie cykliczne związane z turystyką lub produktem turystycznym oraz aktywności turystyczne zwiększające świadomość ekologiczną.

Czekamy na Was na Tarczyński Arena Wrocław w dniach 4-6 marca! Moc atrakcji, mnóstwo stoisk i świat na wyciągnięcie ręki! Do zobaczenia na #MTTWroclaw2022!
Współorganizatorem targów jest Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.
Partnerem Festiwalu Podróżników został Decathlon Wrocław.
Hotelem partnerskim jest Hotel Europeum.

 


Godziny otwarcia targów:

 • piątek, 4.03. - 10:00-17:00

 • sobota, 5.03. - 10:00-18:00

 • niedziela, 6.03. - 10:00-16:00

Szczegółowy program targów oraz ceny biletów: www.mttwroclaw.pl
Social media: www.facebook.com/mttwroclaw | https://instagram.com/mtt.wroclaw

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

 • Tadeusz Jurek2022-02-23 22:46

  Dziękuję stronie Nasze Sudety" za informację o Targach, to dzięki Wam dowiedziałem się, że Targi będą wkrótce i nawet zapisałem się na dzień branżowy w piątek 4.03.
  Pozdrawiam serdecznie Redakcję!

 • Zielarka z Grabowca2022-02-24 19:02

  Ad "światowe" kulinaria - znów aktualna stała się anegdota: "Ruskie, ktoś zamawiał ruskie? Nikt, same przyszli...".

Komentarz
Facebook