Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
  • 2023-01-29 17:54

    Wznowienie długo oczekiwanej przez miłośników naszego regionu książki Krzysztofa R. Mazurskiego "Miłość i dramaty królewny Marianny", wreszcie dojdzie do skutku. Premiera planowana jest na 6 marca 2023 roku i oczywiście od tego momentu książka będzie dostępna w naszej Sudeckiej Księgarni Wysyłkowej. 6 marca to świetny moment na jej wydanie, tuż przed Świętem Kobiet, a więc i świętem wspaniałej kobiety, jaką była, związana mocno z Dolnym Śląskiem, królewna Marianna Orańska...

  • 2022-12-27 22:28

    Pierwszy rozdział podsumowuje burzliwy rozwój polityczny na szczeblu gminnym, w którym zaszło tak wiele zmian, że zwykły obywatel nie jest w stanie ich wszystkich zapamiętać. Inne rozdziały dotyczą przemysłu, budownictwa, transportu, handlu, zdrowia i spraw społecznych. Książkę zamyka traktat o kulturze i edukacji, ze specjalnymi rozdziałami poświęconymi zoo i ogrodowi botanicznemu. Ostatnia część książki poświęcona jest sportowi, ochronie przyrody oraz symbolowi Liberca – Ještědowi.

  • 2022-11-18 11:42

    Źródła i literatura dotyczące pionierów narciarstwa w Karkonoszach i Górach Izerskich do początków XX stulecia są skromne. Najważniejszy zbiór ze Szklarskiej Poręby - wiodącego wówczas ośrodka sportów zimowych – gminne archiwum, zaginął wiosną 1945 r. Podstawowe informacje dotyczące pionierskich lat białego szaleństwa znajdują się na szczęście w przyczynkarskich opisach dokonań karkonoskich narciarzy z przełomu wieków XIX i XX, notatkach prasowych oraz na marginesach monografii

  • 2022-11-15 12:29

    Zbiór opowiadań jest przyczynkiem nie tylko do historii Przesieki i Karkonoszy, będzie też znakomitym źródłem wiedzy dla miłośników tego regionu. Pisanie Mariusza pewnie wejdzie do kanonu modnej ostatnio „literatury górskiej”. Tym bardziej, że autor pokazuje góry nie od strony zdobywcy, tylko „zwykłego zjadacza chleba”, który swoje życiowe losy związał na zawsze z Karkonoszami. Przez to pisanie przebija coś, co Zbigniew Piotrowicz nazwał sudeckością

  • 2022-07-07 12:37

    Miłośnicy Sudetów nie mogą narzekać na brak dobrych map, tak potrzebnych do wędrówek po górach. Co rusz pojawiają się na rynku wydawniczym kolejne wydania, co pozwala nam mieć nadzieję, że dostajemy poprawione i aktualizowane na bieżąco mapy. Co jakiś czas pojawiają się w ofercie poszczególnych wydawnictw także całkiem nowe opracowania. Z taką sytuacją mamy właśnie do czynienia z krakowskim wydawnictwem Compass

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 2947Wszystkich: 13199837

Technologia jest istotą na scenie 38. PPA

2017-03-06 08:13

Centrum Technologii Audio-Wizualnych, Wrocław, ul. Wystawowa 1, 30 marca 2017 r., godz. 19:00



     W swoim pierwszym spektaklu twórcy Cloud Theater starali się opowiedzieć przeszłość (Wszech)świata od jego początku aż po dzień dzisiejszy. “Technologia jest Istotą” to spektakl, który przedstawia ludzkie fantazje o przyszłości, wykorzystując do tego jedynie ulotne środki, takie jak improwizowana materia muzyczna live, rysowanie światłem i reżyseria na żywo. To teatr dramatyczny bez słowa, bo wyzwolenie z języka pozwala przekroczyć kolejne granice wyzwolenia – wyzwolenia z ciała i płci. Z lęków przed Apokalipsą, ostateczną wojną, zawładnięciem Ziemi przez maszyny, Sztuczną Inteligencją i Obcymi.

     Technologia jest Istotą, a Istota jest Technologią. Technologia to wszystko, czego jesteśmy w stanie doświadczyć - poczynając od mechaniki ludzkiego ciała, a kończąc na mocy obliczeniowej dzisiejszych procesorów. Czym jest teatr w dobie ciągów abstrakcyjnych cyfr, które wypełniają dziś niemal wszystkie wolne bajty w pamięciach? Gdzie jest Człowiek? Pomiędzy kośćmi, ścięgnami, neuronami czy myślami? Czym różnią się myśli zapisane w ciągach bitów od słynnego “Być albo nie być?”.

     Idea ulotności zaczyna być obecna w mediach społecznościowych. Technologia przestaje być narzędziem do archiwizacji, a coraz częściej staje się medium doświadczania.

     Tak, jak światło jest widoczne, ale nienamacalne, tak teatr buduje swoją wartość na ulotności. Kiedy aktor jest jedyną namacalną materią na scenie, światło jest najważniejszą formą spektaklu. Widz będzie mógł doświadczyć hybrydowego związku tworzonego na żywo światła, dźwięku, rysunku, technologii i przestrzeni z Aktorem.

     Tworzymy teatr, który nie tylko pozostaje odporny na zgubny wpływ Technologii, ale wzbogaca mnogość środków wyrazu, krzyżując z nią geny.
 

 


Zobacz także:
profil Cloud Theatre na facebooku 
przedstawienie "Technologia jest istotą" na facebooku 

 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook